Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám párnapmurva fial és...

Kutyám párnapmurva fial és rendszeresen bepisil az ágyra ez normális?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 08:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nyomják a hólyagját a picik. Ha eddig ezt nem csinálta, biztos nincs nagy gond.
2013. ápr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Látszik, mennyire felkészült és tudatos szaporító vagy te is...
2013. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell lehurrogni a kérdezőt???

értelmes választ vár ...


lehet a babák nyomják a hólyagját ...

2013. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Borzasztó,hogy milyen világban élünk itt már kutyák nem is fialhatnak mert akkor egyből csak a rosszakat mondják. Majd így pusztul ki az emberiség mert azok se szülhetnek!!
2013. ápr. 24. 14:41
 5/12 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el, ha nem lenne ivartalanítás és felelős állattartás, akkor már térdig gázolnánk a kutyákban, szerintem nem kell félned attól hogy kipusztulnak :P
2013. ápr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Ja, és nem azért hurrognak le mert a "kutyák nem fialhatnak" csak tudod az országban több mint 2 millió kutya van menhelyen és nem igazán kéne növelned a számukat.
2013. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Aha értem hogy mit akarsz mondani csak azt nem értem,hogy te honnan veszed ezt,hogy a menhelybe végzik az én kutyáim,én állatbarát vagyok mért kell mindenkit egy kalap alá venni.

Féltetem egy kérdést és persze itt sokan és egyből lecsesznek mert a kutyámnak kölyke lesznek. Azokat kéne cseszegetni akik csak haszonból tartanak kutyát hogy növeljék az anyagi helyzetüket és egy istállóban meg ketrecekben tartsák a kutyákat és oda dobnak neki valami enni és nem kapnak semmi szeretettet se egy simogatást

2013. ápr. 25. 11:48
 8/12 sippara ***** válasza:

A kutyának a megfelelő élethez - elárulom - nincs feltétlenül szüksége se "szeretetre", se simogatásra. Felelősségteljes, értelmes gazdára lenne szüksége, aki tisztában van a vemhesség és az ellés kockázataival, vemhesség alatt - ha már elleti - megcsináltatja a három ultrahang vizsgálatot, beadatja a két herpesz elleni oltást, elléskor készenlétbe állít egy megfelelő állatorvost (akinek aztán felteheti a tiédhez hasonló kérdéseket), legkésőbb a születésük után egy nappal orvossal megvizsgáltatja őket, majd két hetes kortól két hetente féreghajtót ad nekik (és a szukának), hat hetesen az első kombi, nyolc hetesen a parvo oltást beadatja, nem feledkezve meg a négy hetes kortól beültethető - és KÖTELEZŐ - chipről sem. Ez a bizonyos felelősségteljes gazda vemhesség alatt külön számára gyártott táppal eteti a szukát napi három alkalommal, és az elválasztástól gazdához kerülésig starter tápot biztosít a kölyköknek, sőt, tisztában van vele, hogy attól, hogy egy kutyának négy lába és két füle van, nem biztos, hogy alkalmas a kölykök kihordására vagy felnevelésére, az pedig pláne nem vehető készpénznek, hogy EGYÁLTALÁN tenyészteni kéne bármilyen formában - hogy utóbbira rájöjjön, a felelős gazda genetikailag örökíthető betegségekre szűreti a szukáját és csak olyan kannal fedezteti be, aki szintén - szűrésekkel alátámasztottan - egészséges, így biztosítva a kölykök egészségét.


Mindezt átolvasva őszintén tedd fel magadnak a kérdést: Felelős gazda vagy te? Mindent megtettél, ami ahhoz kell, hogy a szuka és a kölykök számára is biztonságos legyen az ellés? A kérdésedből és a reakcióidból süt, hogy NEM. Persze javíts ki, ha tévedek.

2013. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"A kutyának a megfelelő élethez - elárulom - nincs feltétlenül szüksége se "szeretetre", se simogatásra."

Na, ez már baj.


Támadod a kérdezőt, ok nélkül, mint előtted szóló(k) nem itt kell ám kötözködni, szerintem.

Teljesen értelmes kérdést tett fel.


Nem mindenki hordja hetente orvoshoz a kutyáját, és ettől még lehet százszor jobb gazdi, mint a kutyát nem szerető tenyésztők.


Semmit nem tudtok arról, hogy milyen kutyatartó. Bár valamit tudhatnátok, hogy aggódik a kutyamamáért.

2013. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 sippara ***** válasza:
25%

Tudod a baj az, hogy annyira elterjedt ez a "kutyát szeretgetni meg simogatni meg abajgatni kell" szemléletmód, hogy máris láthatsz egy (vagy több) generációnyi ilyen módon nevelt kutyát - ők azok, akik a flexi végén két lábon állva hörögnek, vagy épp ki vannak csapva a kertbe napi kétszer húsz perc simogatással (hiszen a kutyának az kell, nem megfelelő mozgás, szellemi fárasztás, nevelés és stabil falka, nem. Puszi a fejecskéjére, attól lesz igazi családi kutya.)


Teljesen értelmes kérdést tett fel? Ne haragudj, de ha annyira aggódna a kutyájáért, amennyire szerinted teszi, a rendszeres ágyravizeléssel minimum felhívott volna egy állatorvost, ha be nem is viszi.


ettől még lehet százszor jobb gazdi, mint a kutyát nem szerető tenyésztők."


Valóban nem mindenki hordja hetente orvoshoz a kutyáját (én sem), de azt hiszem, egy vemhes szuka talán kicsit más kategória, mint egy panaszmentes "átlagos" kutya. Olyan tenyésztő pedig, aki nem szereti a kutyáit, nem nagyon hiszem, hogy van - azt pláne nem hinném, hogy a kérdező (csak és kizárólag az alapján, amit itt leírt, és amit ebből sejteni lehet) jobban bánna a kutyájával (főleg a vemhesség szempontjából), mint egy tenyésztő - a szeretettel meg a kutya épp kitörölheti a s*ggét, ha mellette a kedves gazdi összeszed neki egy jó kis gennyes méhgyulladást, esetleg a következő kérdése az lesz, hogy normális-e, ha sötét színű nyálkás folyadék jön a vemhes kutyából (láttunk már ilyet, nem ő lenne itt az első "felelős gazdi", akinek a kutyája majdnem beledöglik a "felelősségteljes" tartási és ellési körülményekbe).

2013. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!