Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális, ha ilyenkor...

Mennyire normális, ha ilyenkor rendszeresen egy 10 éves gyerek gépezik? Baja lehet belőle, vagy csak túl dramatizálom?

Figyelt kérdés
Például nem hétköznapi suliidőre gondolok, hanem hétvégére, mint most. Holnap nincs suli, anya és apa alszik, de a gyerek gépezhet ameddig akar. Kb 2 éve kezdődött a dolog, de akkor nem minden péntek és szombaton, ez a nyáron súlyosbodott a helyzet. Ebben a korban ez már normális? Próbálnak egyszer általában rászólni, de ilyenkor csak visít mint az újévi malac úgy, hogy már az ember füle fáj és inkább ráhagyják. Általában 1-2 körül elfárad és lefekszik, de a nyáron volt, hogy már reggel fél 6-kor megláttuk gépezni, nem tudjuk, hogy nem aludt-e vagy akkor kelt fel hozzá. Oké, minden gyerek feszegeti a határt és ha szüleim nem adnak neki korlátokat, akkor nincs mit tenni, bátyjára nem fog hallgatni, ha szüleit is tudja irányítani :D De lehet valami egészségügyi problémája tőle? Vagy semmi komoly? :D

2018. szept. 7. 23:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Semennyire nem normális.
2018. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Erkölcsileg lehet nem, de egészségügyileg sem?
2018. szept. 8. 00:06
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Ha éjszaka gépezik, akkor az nem egészséges. Napközben viszont hagynám, pláne ha hasznos dolgot csinál rajta (én pl. azért tanultam meg anyanyelvi szinten angolul, mert érdekelt, a játékokban ez+az mit jelent, nekiültem kiszótárazni).

Az is lehet egyébként, hogy bagoly típusú ember lesz a gyerekből, aki későn kel és későn fekszik. A pacsirta típusú ember korán kel és korán is fekszik. Ez nem kimondottan kóros, minden embernek más a cirkadián-ritmusa.

2018. szept. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, napközben reggeltől estig megállás nélkül azt csinálja :D Amúgy igen, anyán kívül én és apa is baglyok vagyunk, szóval ez is lehet :D
2018. szept. 8. 00:09
 5/17 anonim ***** válasza:
52%

Na, akkor végülis ez nem probléma. Ha ettől a suliban még jól teljesít, azt mondom, fölöslegesen nem kell aggódni. Egyszerűen neki ilyen az életritmusa. Én is ilyen vagyok, sokáig dolgozok a gépen, hajnalban fekszem, délután kelek, és lám, nem haltam még meg :)

SZVSZ sokkal jobb így, mint amikor délután 4 óra fele már támolyog az ember a fáradságtól, és estére tök használhatatlan lesz...

2018. szept. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baja nem lesz legalább kikapcsol a suli után
2018. szept. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ő a szemtelen,pofátlan,media marktban földön fetrengő kishugod akinek a nevelését kicsit későn kezdték akkor igen piszok nagy baj.
2018. szept. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
81%
Attól függ.Figyi én is voltam gyerek,95-ben születtem.Amikor meglett az első gépem 2004 állandó harcot vivtunk haverokkal a technika változásával hogy a cod 2,cod 4 cod 5 jól menjen a gépünkön.Mi is játszottunk hajnalig,még középsuliban is meg általánosban is.És mára egy dolgozó 23 éves felnőtt ember lettem,ma már ritkán játszom,munka után nem mindig van az embernek ilyenhez kedve.Hagyd had élvezze,nem mindenki lesz függő én se lettem az.
2018. szept. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Egy normális családban a 10 éves gyerek éjjel alszik.

10, 15 és 18 évesek a gyerekeim.

2018. szept. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
10 évesen szó sem lehet korlátozás nélküli gépezésről. Éjjel meg pláne nem.
2018. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!