Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyulik ivartalanítása...

A kutyulik ivartalanítása elsősorban a felesleges szaporulat miatt ajánlott, vagy a kezelhetőségük miatt inkább?

Figyelt kérdés
2018. dec. 26. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Ha sorrendet akarsz felállítani, akkor elsősorban a felesleges szaporulat és különböző betegségek megelőzése a legfontosabb. A kezelhetőségükre a nevelés való, bár némely esetben tud segíteni ezen is az ivartalanítás, de nem varázsütésre és kizárólagosan.
2018. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő+ sok betegség megelőzhető vele. Pl. a szukák tüzeléskor lehetnek álvemhesek, ill. nagyon gyakori a gennyes méhgyulladás.

A kanok a tüzelő szukák szagát megérezve gyakorta szöknek. Ilyenkor se nem látnak, se nem hallanak, baleset érheti őket.

Nekem két ivartalan kutyám van (szuka és kan) semmi bajom velük.

2018. dec. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha viselkedési gond van vele arra nem teljes megoldás. Inkább a betegségek megelőzése hiszen sok ivaros kutya van úgy tarva hogy ne tudjon kilógni a szukak, kanok után. Aztán a szaporukalat és végül a kezelhetőség.
2018. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Főképp egészségügyi okokból, illetve a felesleges szaporulat miatt is. Kezelhetőség szempontjából nem annyira játszik fontos szerepet.
2018. dec. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elsosorban a viselkedesproblemak vezettek a donteshez, a tobbi csak plusz volt hozza. Nem bantam meg.
2018. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hogy viselkedett?
2018. dec. 26. 23:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is rengeteget javított az ivartalanítás. Mikor tüzelt egyszerűen kibírhatatalan volt, teljesen máshogy viselkedett, ingerlékeny, ideges volt, nem is beszélve arról hogy 2 hétig csak pórázon vihettem sétálni, fel kellett mosnom mindenhol mindennap többször, úgyhogy egy átok volt nekünk. 5,5 éves korában került hozzám, de 2. Tüzelése után egyébként is volt egy műtéte, így ivartalanították is. Félelemagresszív volt előtte, és nem biztos h ehhez köthető, mert nyilván rengeteget foglalkoztam vele, viszont mára egy egész jó kutyu lett belőle:) lehiggadt, nyugodtabb természete lett (nem ellustult, hanem normálisan lett higgadt, tehát utcán nem morog vagy ugat más kutyákra, jobbban kezeli a helyzeteket)

Én az ivartalanitast csak ajanlani tudom, semmi hátulütőjét nem érezzük, csak pozitívat:)

2018. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem későn hozzánk került kan volt, háznyi egóval. Minden csoportban (vendégek, kutyasuli, stb.) talált valakit akire rámászott és nem lehetett meggyőzni róla. A kutyasuliban az oktatók sem tudták. Az utcán sétakor a kerítésnél hőbörgött minden második háznál. Az oktatók mondták, hogy ha jót akarok ivartalanítsam. Nem gondoltam, hogy valaha lesz ivartalanított kan kutyám, de nem volt más lehetőség. Így legalább esélyem lett a nevelésére. Amíg a lila köd rajta volt, minden reménytelen volt. Azóta a neveléssel kiegészítve egész jó lett a helyzet.
2018. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!