Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet kutyát nyírni "emberi"...

Lehet kutyát nyírni "emberi" hajvágóval?

Figyelt kérdés

a kutya szőrvágó gépek nagyon drágák, sima hajvágókat meg lehet kapni fillérekért. Shih-tzu kutyusom van, és az ő szőrét szeretném levágni. Szerintetek lehet? jó az emberi hajvágó erre? vagy mi a különbség a kutyákra való gép és a hajra való közt?

köszi a segítséget!


2010. jún. 28. 14:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
67%
Én azt csinla, hogy egyzser elvittem kozmetikushoz, utába jól átnéztem, áttanulmányoztam, hol hogy kell kinéznie, ésazóta én csinálom, ritkító ollóval, aza tuti.
2010. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
hát mi is gondolkodtunk ezen, de pl. a lábánál, hasánál, ujjak között, fülénél nagyon könnyen felsértheted a bőrét szerintem. mi néha ollóval vágjuk, ami nagyon megnő két kozmetika között, de mindig csálé lesz. Én azt mondanám, hogy ha ritkán is, de vidd el kozmetikushoz, mégha évente csak egyszer viszed, az is jobb, mint a semmi. Főleg hosszú szőrű kutyánál... Közben meg fésüld gyakran.
2010. jún. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a kaukázusim tappancsait meg zászlóit nyírom házilag. Elsőre kicsit csúnya lett, de hamar rá lehet érezni, hogy ha így vágod, ilyen lesz, ha úgy vágod, olyan lesz.

Ha csúnyára is sikerül, 2-3 hét múlva már el fog veszni a nyírt forma, ahogy nő a szőre.

Esetleg olvass előtte utána (kutya nyírási tippek, kozmetikus praktikák, ilyesmi kulcsszavakkal), hogy ne legyen annyira rémes.

Sok szerencsét!

2010. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Akiteki ***** válasza:
76%

15:13

Úgy kell kinéznie, hogy a földig ér a szőre. Ha úgyis lenyírja, nem mindegy?

Lényeg, hogy tiszta legyen és jól érezze magát a kutya.

2010. jún. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Az emberi hajvágóval az a baj, hogy vagy egy nyírás után kimegy az éle és kidobhatod, vagy egyáltalán nem viszi a szőrt, csak nullással...

Amúgy a fressnapfban lehet kapni moser hobbi gépet, 23 ezer forint. Ez fele annak, mint a profi kozmetikai gép, otthoni használatra tökéletes. Ezzel már meg lehet gyönyörűen csinálni.

Ha hosszú a szőre, akkor először ollózd le rövidre és csak aztán jöjjön a gép. Természetesen mindezek előtt fürdetés, fésülés. Érdemes egyszer elmenni a kozmetikushoz, ellesni, hogyan csinálja, aztán ha van jó géped meg kézügyességed, már tis meg fogod tudni csinálni otthon.

Az emberi gépet viszont felejtsd el, nem erre való. Egyetlen esetben láttam olyat, hogy használták, puha szőrű yorkira, akinek már amúgy is volt nyírva a szőre és nem várta meg a gazdi, hogy újra hosszú legyen. Ő a párja 25 ezer forintos hajnyírójával nyírja a kutyát. :D Az 5 ezer forintos gépekkel viszont nem mész semmire, 25 ezerért meg már kapsz Moser gépet a fressnapf-ban.

2010. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!