Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A puli kutyák tényleg megbolon...

A puli kutyák tényleg megbolondulnak idősebb korukra?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ilyen kutyát de a szüleim azt mondják hogy ez a fajta megbolondul,ez igaz?

2018. dec. 30. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a szüleid bolondultak meg, ha ilyen baromságokat hangoztatnak.
2018. dec. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 nemcso ***** válasza:
100%
Megfelelő neveléssel, normális környezetben nem bolondul meg semmilyen kutya. Nálunk évtizedek óta vannak kuvaszok, de eggyel sem volt probléma, pedig úton-útfélen ezt lehet hallani "nagy tudású" emberektől.
2018. dec. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya "bolondul" meg, ami ki van csapva a kert végébe a láncra, és embert csak akkor lát, ha odalökik neki a maradékot.

Amelyikkel normálisan foglalkoznak, nevelik, szeretik, családtagként kezelik, nem fog megbolondulni.

2018. dec. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid honnan veszik ezt a rendkívül hasznos információt?

Nem igaz!

A puli egy nagyon aktív, munkaigényes kutya. Ahogy a pumi és a mudi is. Ha nincsenek lefárasztva, elég sok bosszúságot tudnak okozni. Nem tudom, hogy ezt nevezik-e őrületnek. Azt el tudom képzelni, hogy egy kerti díszként tartott puli ugat össze-vissza, ássa a kertet, morog a postásra stb. De a viselkedési problémák elkerülhetők azzal, hogy foglalkoznak a kutyával.

Ami miatt esetleg kissé macerás a puli, hogy a szőrével sokat kell foglalkozni. Vagyis csak úgy lesz szép, ha sokat ápolod, ill. hordod kozmetikushoz. Nekem csak ebből a meggondolásból lett végül mudim a puli helyett, de amúgy a pulik is a szívem csücskei.

Nem utolsó sorban nagy előnye, hogy a tenyésztőtől törzskönyvvel vásárolt puli kölyök ára 100 ezer Ft alatt van, vagyis szinte a legolcsóbban beszerezhető fajtatiszta kutya.

Kevés fajtájára jellemző betegsége van. Egészségesek általában.

2018. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként sosem volt ilyen kutyájuk úgyhogy nem tudom honnan veszik. Valószínűleg nekik is úgy mondta valaki.
2018. dec. 30. 13:56
 6/6 anonim ***** válasza:
95%

Persze és csont nő az agyába azért lesz más a viselkedése. Az ilyen kutyát csak ezüst gólyóval lehet megölni de feketét ne vegyél mer visszajár kísérteni.


Akkor ,,bolondul,, meg a kutya ha nem jó a nevelés vagy egészségügyi gond van. Pl idős kutyának szólsz és nem reagál az lehet azért mer romlott a hallása, van hogy a látásuk sem a régi. De könyörgöm öreganyám is szemüvegbe csapatja meg kiabálni kell neki mer süket még se minősül bolondnak.

2018. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!