Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges, hogy a kutyám nem...

Lehetséges, hogy a kutyám nem fél a tűzijátéktól, petárdától?

Figyelt kérdés

Már tegnap, tegnapelőtt is ment a környéken a buli, sőt, még a ház előtt is megpróbálták.

A kutyám alapvetően kinti kutyus, de télen beengedjük. Amikor ez történt, akkor kint volt, de csak feküdt és nezelődött. Nem érdekelte az se, hogy a szomszéd kutyák megőrültek.

Voltak olyan hangos petárdák is, hogy szinte beleremegett a ház, de fülét se mozdította. Persze beengedjük, de itt se csinált mást, csak lefeküdt aludni.


Lehetséges, hogy ő nem fél?


Ez volt az első szilvesztere, 9 hónapos menhelyes kutyuli.


2018. dec. 31. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Könnyen lehet, hogy tényleg nem fél. Enyém is 9 hónapos, német juhász. Augusztus 20-án kint voltunk vele az udvaron este, hogy megmutassuk, semmi para nincs akkor, ha durrogtatnak. Nem simogattuk, nehogy pozitív dologkent fogja fel azt, hogy normális, ha fél ilyenkor.

Tegnap se érdekelte este a tűzijáték. Szerintem nem lenne vele gond, ha kint töltené az egész éjszakát, de úgyis beengedjük pár órára.

2018. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Lehetséges. Ismerősöm labradorja sem fél. Igaz annak a kutyának a szülei vadászkutyák volt. A vérében van, hogy nem rettenhet meg a lövéstől. Meg hát hozzá is lett szoktatva.
2018. dec. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze. Lehet, hogy ő nem fél. Nekünk két kutyánk van, az egyik retteg a durranásoktól a másikat nem érdekli, legfeljebb vakkant egyet. Pici koruk óta nálunk vannak, kinti-beti kutyák. Egyforma nevelést kaptak, mégsem egyformán reagálnak.

Azért a biztonság kedvéért legyen szökésbiztos helyen, de valószínűleg ő nem fig pánikba esni a durrogtatástól.

2018. dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze. Nekem spánielem volt, az első szilveszterkor 10 hónapos volt, figyeltem, vigyáztam rá, hogy ne féljen. Átaludta az egészet. Sosem félt az ilyentől. Kertes házban lakunk, később ki mertem már engedni, a legnagyobb nyugalomban aludt a teraszon, mikor a szomszédban ment a tűzijáték.
2018. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém se félt se a lövéstől se tűzijátéktól. Kintj kutyus kiszoktunk ilyen esetben hozzá menni éjjel hogy mi a helyzet de úgy horpasztot az ólban hogy nem keltetük fel. Aztán tavaly a szomszéd annyira belejött a buliba hogy arra riadtam hogy tuti földrengés vagy ilyesmi vagy a kutya is megijedt és be kellett hozni. Idén bent alszik a biztonságkedvéért bár a falunapi tűzijátékot is lesza...rta.
2018. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 kaukázusim van. Hozzá lettek szoktatva, nem érdekli őket
2019. jan. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kecske.9000 válasza:
Simán lehet, minden kutyus más. Én is szeretnék, de én sokat tűzijátékozom, nem akarom kínozni szegényeket. Főként lakott területen kívül tűzijátékozom, ott még petárdázok is. Nem minden petárdázó köcsög.😇
2019. jan. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!