Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvesztettem az 5 hónapos...

Elvesztettem az 5 hónapos kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
nagyon fáj hisz még kicsi volt , és 2 -szer is ujjá született, ezt onnét gondolom hogy az előző kutyám macinak hivták és ez a kutya is a maci névre halgatott, azon a napon született mikor maci kutyám meghalt, és pont ugyanugy nézzet ki csak kicsibe mint a maci az uj kutyám. Viszont én ezt már nem birom hogy 5 hónap allat 6 állatot vesztettem el ( 2 macska , 2 kutya )

2019. jan. 1. 11:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
95%
Az előbb még mérgezésről beszéltél.
2019. jan. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Mert a macskámat mérgezték meg :(
2019. jan. 1. 14:17
 13/32 anonim ***** válasza:
94%

Kevered a sztorikat...

Ha akkora járvàny lenne a kutyák közt, az a hírekben is benne lenne, állatdokikat is tájékoztatnànak róla.

Maximum a parvo lenne az, amire egy haszonállatokra specializálódott doki nem megy ki, bár a pénzèrt ők is kimennek max altatást javasolnak. Parvo ellen megoldàs a kölykök oltása és egy kiskedvenc állatorvos a későbbiekben.

2019. jan. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
94%

Ha az orvos nem megy ki, akkor fogjátok az állatot és beviszitek rendelésre! Komoly betegséget amúgy sem lehet háznál gyógyítani!

És újra csak mondom, macskát felelős ember nem enged ki telken kívül! Az tesz csak ilyet, akinél a macska fogyóeszköz, de az ilyeneknek nem kellene újabb állatot magukhoz venni.

2019. jan. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Ha ismeretlen, gyógyíthatatlan járvány tizedelné a kutyákat, a csapból is ez folyna.

De nincs ilyen. Tehát vagy nem oltattad megfelelően, vagy annyira se érdekel, hogy normális orvoshoz vidd. Igen,a kutyát kell VINNI az orvoshoz a felszerelt rendelőbe, nem a lódoktort kihívni.

Soha többet ne tarts állatot.

2019. jan. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Most is vannak álataim, jó itt gondolom mindenki Romániában meg Magyarországon él , én nem. Amugy meg az állatorvoshoz se tudnám vinni mert sosincs otthon. Ugyhogy ne mondjátok hogy a hirekben benne lenne esetleg itt ahol én lakom, de ez csak ebben a faluban volt tudomásom szerint.És a macska meg kinti-benti és ki is járhat a kapunkig meg van 52 lépés kb oszt lement az utcára és elütötte az autó. Amugy meg csak albérletben vagy panelben szokás a benti kutya benti macska.
2019. jan. 1. 15:04
 17/32 A kérdező kommentje:
Nem tudok mindig az állatok mellet lenni és figyelni hogy megóvjam. Nekem is van iskola stb...
2019. jan. 1. 15:05
 18/32 A kérdező kommentje:
DE MOSTMÁR ZÁRJUK LE A KÉRDÉST MERT ÉRTELMETLEN VÁLASZOK JÖNNEK CSAK. PRIVÁTBAN IRHATTOK.
2019. jan. 1. 15:06
 19/32 anonim ***** válasza:
94%

Te kérdeztél, mi válaszoltunk. Még ha rosszul is esik, ez az igazság.


- Elvesztettem az 5 hónapos kutyám, mit tegyek?

- Ne tarts állatot.


Egy állat is ugyanakkora felelősség, mint egy gyerek. Majd ha a gyereked haldoklik, akkor is ugyanezzel áltatod magad? Majd akkor tarts állatot, ha foglalkozol vele, és oda figyelsz rá, különben értelmetlen. Mindenkinek jobb lenne, ha megfogadnád a tanácsainkat, főleg szegény állatoknak.

2019. jan. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
91%

Az nem kifogás, hogy hol élsz. Ha állatot vállalsz felelősséget is kell vállalnod érte. Ha kell, órákat utazol a kölyökkel, hogy megkapja az oltásait.

Elszigetelt jàrvànyok pedig nincsennek. Plàne nem falun, ahonnan a kutyàk sokszor egész életükben nem mozdulnak ki. (Te viszont simán haza vihettèl egy parvot, ami oltás nèlkül hamar elvisz egy kutyát.)Plusz a körzeti állatorvosoknak kötelező jelenteniük, ha járvàny van. Ilyen esetben ebzárlatot rendelnek el és se be, se ki nem lehet kutyát vinni. Elég csak a sertés pestisre gondolni, az is hasonló óvintézkedésekkel jár.

2019. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!