Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak szerintem a Kaukázusi...

Csak szerintem a Kaukázusi medve ölő a legkeményebb kutya?

Figyelt kérdés
Nézzetek utána, magáért beszél.
2019. jan. 1. 12:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

1. Nincs olyan fajta,hogy kaukázusi medveölő. Kaukázusi juhászkutya van.

Igaz,hogy igazából pásztorkutya,rossz az elnevezése.


2. Miért kemény? Lehet rajta fát hasogatni? :)


Minden csak nevelés/nem nevelés kérdése.


Rokonomnak volt kau kanja. Hatalmas,gyönyörű kutya volt. Mégis kézből etettem,mikor ott nyaraltam gyerekként,és nem evett meg. De próbált volna egy betörő bemenni!!

2019. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Mármint szerintem a kutyák között nem lenne ellenfele aki nagy valószínűséggel letudná győzni.

A mérete, az ereje és a jelleme ráadásul még a bundája is védi.

Akár lehet 90 kg is, háromszor akkora mint a túl hypokt pit bull.

2019. jan. 1. 12:58
 3/26 anonim ***** válasza:
94%

Csak szerinted.


Azért vannak más pásztorkutyák is. Kangal, alabai, bankhar, komondor, stb, amik vele azonos méretűek és habitisuak és persze ott vannak még a bully kutta, tosa inu, stb. fajták is.


90kg az egy nagyon-nagyon kövér és elhízott, járni alig tudó egyed. Átlagos súlya a kau kanoknak 50-60kg.

2019. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Van az 80 is az átlagos súly. Van a családban ilyen kutya.

De akkor is ez a legnagyobb testű kutya.

2019. jan. 1. 13:16
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

"a legkeményebb kutya"


"a legnagyobb testű kutya"


Érzed ugye, hogy ez a 2 dolog fényévekre áll egymástól...

2019. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Hát a kaukázusira mindkettő vonatkozik.
2019. jan. 1. 13:28
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

A hármas hiába próbálkozik, én már számtalanszor megírtam. Ismeretségi körömben, illetve netes "ismeretségi körömben" sok a 90 cm 90 kg körüli kaukázusi juhászkutya. Nem kövérek, nem lomhák, nagyon jó ösztönűek, szép mozgásuk van, jó kiállásuk, rettenthetetlenek. És nem, nem a méretre vannak szelektálva. Attól még hogy te x standard-et nézel, a valóban használható kutya nem 50 kg. És nem, nem azt mondom, hogy minél nagyobb egy kutya annál jobb. És nem lesz attól jó őrző védő vagy épp pásztorkutya hogy nagy. Gondolj a német dogra és az ír farkaskutyára, ezek is mekkorák közben meg kenyérre lehet kenni őket.


Én véleményem:

Sarplaninac, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya és török pásztorkutyák kb egy sorban mozognak. Na persze nem a kiállításon felvonultatott díszkutyákról beszélek, hanem a valódi erős ösztönűekről. Van pár kau ami túlszárnyal egy kangalt, de nem egy kájt láttam erősebben bevédeni a területét mint a kau.,

Általában a török pásztorkutyák valamivel keményebbek. ez amiatt van, mert sok helyen még ma is az eredeti feladatát látja el.

2019. jan. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

Akkor másképp fogalmazok.

Nem, nem csak szerinted.

Valószínűleg van még néhány ember rajtad kívül, aki ezt hiszi.


Aki meg látott már életében kutyaviadalt, annak napnál világosabb, hogy miért nem a kaukázusit tenyésztették ki kutyaviadalokra, és hogy miért annyira sikeres ebben egy pitbull.

És hogy egy harcoltatott pitbull ellen miért indul szinte esélytelenül egy kau.

Nem megyek bele a részletekbe, mert nem ez volt a kérdés... csak ne helyettesítsd be a képzelgéseiddel a valóságot. Ahogy te fogalmaztál: Nézz utána.

2019. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
79%

7-es! És kérdező...


Akkor előbb el kéne dönteni, hogy mit is jelent pontosan az, hogy "kemény" ?! :)


Mert ha szó szerint értem, akkor kb a miskolci Mancs szobor a legkeményebb.

Amíg meg nincs definiálva, hogy ez most területvédelem, vagy egy 1-1 elleni küzdelem, addig nincs miről beszélni.

2019. jan. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Most hogy jön egy pásztorkutyás kérdéshez a kutyaviadal? Ezt nem igazán értem


Egyébként ha kell egy definíció:

Nem könnyen kezelhető, makacs, ösztönerős, őrző-védő képességei kiválóak, szívós, nagyon jól terhelhető, megfélemlíthetetlen, rettenthetetlen, családját, gazdáját, területét bármikor élete árán megvédené, illetve ennek hatása(tacskó is megvédené a gazdáját élete árán, az már más, hogy mindez mennyire hatásos), domináns, erőteljes fellépésű, hűséges, nem egy könnyen kezelhető, munkája kiváló ("munkavonalas" ha így tetszik), agilis, jó mozgású, erős testű, izmos felépítésű, mozgása robbanékony


És mi tesz igazán használhatóvá egy kaukázusit?

Döntései relevánsak a különböző szituációkban

Kissé a kettősség, az önmegmásítás képét festi: egyszerre higgadt és lobbanékony természetű


Számomra ilyen a kiváló kaukázusi juhászkutya. Van 2, persze egyik sem tökéletes, hisz tökéletes kutya 100 évben egyszer születik...

De a kívánt szintet hozzák

2019. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!