Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta illik hozzám?

Milyen kutyafajta illik hozzám?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Most jött el az a pillanat, hogy kutyát vegyek magamhoz. Mindenképpen egygazdás, nagytestű,erős csontozatú, zömök lógó vagy vágott fülű kutyát szeretnék, leginkább rövid szőrűt. Én magam is erős temperamentummal, fizikummal rendelkezem. Örző-védőzni szeretnék vele. Amik tetszenek : rottweiler, cane corso, angol masztiff, bordói dog (az utóbbi leginkább)

Tudtok ajánlani hasonló fajtákat? Esetleg ezek közül melyik felel meg az öv-re illetve olyan kutyafajtát szeretnék aki ha kell tud mellettem egész nap szunyókálni is és nem egy energiabomba. Időt naponta 1-2órát tudnék a tanítására/játékra szánni plus a napi séta de egész nap velem lehetne. Maximum havonta 1-2órát lenne egyedül. Megbízható tenyésztőt is ajánlhattok.



2019. jan. 3. 00:19
 1/8 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: volt már kutyám amikor a szüleimmel laktam. Benti kutya lenne ami rövid szőr esetén talán követelmény is mostanság. Legyen nyugodt, türelmes viszont ne puszizkodjon idegenekkel.
2019. jan. 3. 01:38
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rottweiler-leginkább ezt ajánlanám.Az általad leírt kritériumnak mind egy szálig tökéletesen megfelel.Viszont körültekintően kell kiválasztani a kutyust mert sajnos a fajta túltenyésztett...
2019. jan. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az angol masztiff kivételével mind3 fajta jó. Mindegyik olyan, hogy bármeddig képes kísérgetni a gazdáját, de ha épp nem érsz rá, a kutya akkor nyugodtan elvan. Őrző kutyának, sportokra nagyon jók, de szeretnek labdázni, kirándulni és úszni is. Rövid szőrük miatt és mivel a gazda a mindenük, bent célszerű tartani őket.
2019. jan. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű: rottweiler.

Fordíts arra időt és energiát, hogy megtudd, honnan érdemes választani, mert lehet egy kennelnek akármilyen jól csengő neve, ha a "tenyésztőről" későn derül ki, hogy csak szaporító és sokkal fontosabbak a később nyert díjak sokasága, minthogy valóban megbízható, stabil idegzetű kölykök kerüljenek ki a leendő almokból. Keresd rottweiler gazdik ismeretségét, rottis klubokat, ahonnan tutibb ismereteket szerezhetsz!

[link]

2019. jan. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Cane corsom van. Tökéletes, őrző-védőzöm is vele.

N26

2019. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Fentiek közül a rottweilert választanám egyértelműen.

Egyébként a dobermann a kedvencem, korábban voltak dobijaim. Leírásodnak tökéletesen megfelel, igazi gazdifüggő, idegenekkel azonban felnőtt korban bizalmatlan.

2019. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Egyértelműen rottweiler!❤
2019. jan. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Megbízható tenyésztőt tudnátok mondani? Olyat keresek aki nem csak küllemre megy (a környező országokból is mondhattok, viszont nem tudom mennyire terhel meg egy 8-10hetes kölyköt a szállítás) illetve a szállításra mit érdemes magunkal vinni? A box, víz, puha fekhely, ételen kívül?
2019. jan. 4. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!