Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis vagy közepes...

Milyen kis vagy közepes termetű illik hozzánk? (francia bulldog és tacskón kívül)

Figyelt kérdés

Megpróbálok itt rákérdezni, hátha lesz valami okos ötlet.


Kutyavásárlásban gondolkodunk. És bár tudom, hogy a fajtajegyek nem mindig fontosak, de az alapok talán mégis.


Kis sorházban lakunk, kis udvarral, terasszal.

Alapvetően a kutya lakásban lenne velünk, de a tervek szerint ki is mehetne ha úgy szeretné.


Heti átlag 3 napon kéne reggel 8tól este fél8ig egyedül lennie, a többi napon lenne itthon vele valaki.

Reggel lenne egy rövid séta, estere maradna egy hosszabb + egyéb foglalkozás.


Alapból egy nyugodt természetű kutyát keresünk, nem egy energiabombát, tudjon huzamosabb ideig a kanapé mellett is heverni, ha ez a program.. De szeretnénk ha el tudnánk vinni jó időben a természetbe (erdőbe, tavakhoz, vagy városba sétálni, mert jó időben viszont gyakran megyünk.


A francia bulldoggal barátkoztunk sokat, mert elég fetrengősnek tűnnek + biztos simán kibbírják egyedül azt a 10-12 órát itthon. Viszont jó ideje követjük FB-on a tulajokat, és nagyon sok egészségügyi problémáik vannak + egy erdőtúrát a nyári melegben aligha bírna.


A másik a tacskó, aki szintén lehet jó lakáskutya is (nyugdijasokkal is elvannak a panelben), és az erdőtúrát is imádná. De ez a hatalmas ásás-inger eléggé ijesztő a kertre és a virágainkra nézve.


Nem ölebet keresünk, legyen kiállása.


Ebben az irányban gondolkozunk, és nagyon örülnénk ha valaki fel tudna dobni egy harmadik fajtát, mert folyamatosan eközött a 2 között pattogunk.


Köszi előre is.



2017. nov. 21. 20:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%

A gond az hogy egy kutya sem bír ki ürítés nélkül 2órát :D Szóval a szobatisztaság felejtős :P


Egyébként a tacsi egy ösztönerős vadászkutya, oda kemény kéz kell :D


Ha esetleg meg tudjátok oldani, hogy 8 óránál többet ne legyen egyedül:

Cavalier,bichonok,toy-,törpe- vagy középuszkár hirtelen

2017. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%
*12 órát
2017. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

A francia bulldog tényleg nagyon beteges, nagyon körültekintően kell tenyésztőt választani. A tacskó is jó lehet. Nekem még az agarak/whippetek jutottak eszembe, ha ki vannak jól futtatva (és nekik ez nem kifejezetten hosszú fárasztás, inkább jól meg legyen futtatva rövid időn belül) akkor igazi kanapékutyák.


Viszont akármelyik fajta mellett is döntesz a 10-12 órát egy kutya se bírja ki pisiltetés nélkül, még a 8 is elég necces, és ha még meg is úsznátok balesetek nélkül az kiválasztórendszeri problémákat okozna. Azt ajánlom hogy egy kutyaajtót mindenképp iktassatok be és ez a gond ki van ütve akkor. :)

2017. nov. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Igen, esélyes, hogy kapna egy ajtót az udvarra, h elvégezhesse a dolgát (vagy hallottam ilyen leterített pelenkás megoldásról is ??).

Nem lenne rossz az sem, ha alapból az udvaron lenne, és akkor jönne be, ha itthon vagyunk. De a kinti tartás elég veszélyesnek hangzik télen.


Sajnos dolgozni muszáj, igy is orulunk, h 5 helyett viszont csak 3 nap lenne ilyen egy héten.


És igen, leginkább új ötletet szeretnék, ennek a két fajtának már csontig rágtuk a leírását, és a fentiek miatt maradtak még ellenérzések.

2017. nov. 21. 20:45
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Értem én, hogy ez kutyás kérdés, de ilyen életvitellel nem jobb egy macska?


[link]


A linkben a legutolsó a legesélyesebb talán nektek.

2017. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
A pelenkás megoldást el kell felejteni, azzal azt tanítod a kutyának hogy végezheti a házban a dolgát, nagyon sok rossz dolog előszobája lesz. Kutyaajtó kell.
2017. nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Miért lenne jobb a macska? Kifejezetten nem bírjuk a macskák természetét.

Valahogy nem látom azt a szituációt, ahogy egy 1-2 napos túrára viszünk egy macskát. :D


De ha megindoklod, hogy miért rossz az életvitelünk egy kutyához, azt szívesen elolvasom, hátha tudunk valamin változtatni.

2017. nov. 21. 20:53
 8/22 A kérdező kommentje:

Az agarak/whippeteket így egész más szemszögbe helyezted, nem gondoltam, h ők nyugodtak otthon. Utánanézek ennek.


Ilyen ötleteket szívesen várok. :)

2017. nov. 21. 20:55
 9/22 anonim ***** válasza:
97%

Macskát is szoktak vinni túrázni, ha nem is gyakran, de valóban egy kutya jobban bírja a strapát.

[link]


A whippet azért jó, mert nincs túltenyésztve, kicsi, (bár az olasz agár még kisebb), és ha kifárasztod, egész nap alszik otthon. Amíg kicsi néha széttép ezt-azt, de nagyobb korban már nyugodtabb. Ráadásul elegántos is.

2017. nov. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
Az előző voltam: A macska jobban bírja a 10-12 órát egyedül, hiszen ott az alomtálca amibe végzi a dolgát.
2017. nov. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!