Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyám legyen az...

Milyen fajta kutyám legyen az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés

Most a kinézet, szőr meg méret, ilyesmik nem számítanak. Szeretnék vele súlyt húzni(hámmal is meg úgy is, mint a kötélhúzás), nehezékkel sétáltatni(ilyen oldaltáska, amibe súlyt lehet tenni), futni vele(vagy görkorival futtatni), trükköket tanítani neki, agilityzni vele. Szóval egy erős, aktív kutyát szeretnék. Elsőre a pit jutott eszembe, de csak az eredeti game pit, mert a mai elhízott staffik meg akármilyen utánzatok nem tetszenek és nem is feltétlen bírnák a "képzést". De aztán eszembe jutott az ordas (munkavonalú) német juhász is, szerintetek ő is alkalmas lenne ezekre? És még milyen fajta kutyák lehetnének?

Előre is köszönöm.


2019. jan. 3. 12:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
63%

Ah ember itt a kutyás sport állatkínzás :D Engem az utcában azért hisznek állatkínzónak mert soványak a kutyáim (alias izmos, jó kondiban van)


Én ide valami jó kis bull típusút tudnék elképzelni, amstaffból nem csak elhízottak vannak. Amelyik amstaff jó kondiban van, az 25 kilónál nemigen több, sok jó tenyésztőt találsz, tudok ajánlani pár kifejezetten munkára, sportra tenyésztőt.

Német juhász is jó, én láttam már malinoist, akita keveréket, kotorék terriert és dalmatát is súlyt húzni, ő is el fog vele bírni. De ne a szín alapján ítélj, láttam én olyan ordas, fekete meg bicolor német juhászokat amik egy átlagos napi képzésemtől összeszarták volna magukat. (igaz ezek egy alomból jöttek)

Bár ha nagyon verseny szerűen szeretnéd, akkor pitbull, hozzá tudok is tenyésztőt ajánlani. De nem adnak mindenkinek, hisz ezt a fajtát nem szabad bárkinek tartania.


Bár ezekre a feladatokra szinte minden kemény munkakutya alkalmas.

2019. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó.

Azt megköszönném, ha tudnál ajánlani eredeti pitbull tenyésztőt, munka német juhászt.

Tudom, hogy nemcsak csúnya amstaffok vannak, de ha már bull típusú, akkor az az első eredeti fajta, a game pit.

2019. jan. 3. 16:05
 13/17 anonim ***** válasza:
91%

Ja, és egy tanács. Ne oldaltáskás hámmal súlyozd, hanem van direkt erre kialakított súlyhám.


Na meg persze mondani se kell hogy fő az óvatosság, elővigyázatosság és fokozatosság, minden sportágban, minden kutyánál

2019. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
köszi
2019. jan. 3. 16:59
 15/17 anonim ***** válasza:
67%

Az a kutyás sport ahol a feladat megoszlik a kutya és gazda között.

Pl. Bikejöringnél sem csak a kutya vonszol a biciklivel együtt...


Agiltyre és ÖV-re meg képezni kell a kutyát.


Azzal, hogy súlyokat pakolsz a kutyára nem sportolsz a kutyával, a kutyának lehet hogy nem árt, ha normálisan csinálod, de nem oszlik meg semmi, a kutya "dolgozik" és fárad... Ezáltal pedig kapsz egy kutyát ami olyan aktív kb. mint egy nem munka kutya, hanem egy átlagos kutya.

Akkor miért nem azt tartassz inkább?

Komolyan nem érti senki a problémámat ezzel, meg hogy ez a fajta kutyás "sport" mennyire értelmetlen?


Egy munkakutyával foglakozni kell és ezt nem lehet megúszni.

2019. jan. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ki akarja megúszni? Ott írtam, hogy napi több órát foglalkoznék a kutyával! A súlycipelés nem csak fárasztja, de erősíti is a kutyát és nyilván nem 30 kilót pakolnék rá, csak annyit, hogy érezze, hogy dolgozik és koncentrálnia kelljen. Nem mindennap csinálnám, csak heti 2x mondjuk, súlyt húzni is heti 1-2x, agility heti 1 stb.

Mellette labda, frisbie, séta-laza kocogás együtt, trükkök és parancsok tanítása stb. Szeretnék egy aktív kutyát, munkakutyát, akikkel lehet ezeket csinálni és jó társam lenne. Ennyi.

Akik segítettek, azoknak köszönöm és mindenki megnyugodhat, nem akarom túlterhelni a kutyát és nem random húzatnék vele 120kilót, és míg nem fejlődik ki nem strapálnám le.

Komoly kérdés, komoly választ kértem.

Még egyszer köszönöm a segítő válaszokat.

2019. jan. 3. 19:27
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha húzni akarsz vele valamit akkor Husky
2020. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!