Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján választottad azt a...

Mi alapján választottad azt a fajta kutyát, amit tartasz?

Figyelt kérdés

Nekem 3 mudim van. Állatokat tartunk egy kisvárosi portán. A 3 magyar terelő fajta közül akartam az egyiket. A mudira esett a választásunk. Nagyon ügyesen terelnek, jó választás volt.

Ti mi alapján választottatok és milyen fajtát?


2019. jan. 3. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%

Amikor mi úgy döntöttünk hogy bevállalunk egy kutyát akkor az alapján döntöttünk hogy:

-ne legyen nagytestű

-legyen a közelünkben

-ne legyen több százezres(végül ismerős a tenyésztő és ingyen kaptuk tőle)

-legyen vele foglalkozó orvos a közelben

2019. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk komoly diplomáciai tárgyalások folytak, hogy honnan és milyen kutyánk legyen.

Az én feltételeim azok voltak, hogy jöjjön ki a már meglévő kutyánkkal, ne bántsa a többi háziállatunkat, ne legyen kóborlásra hajlamos és ne űzze a vadakat, ne igényeljen nagyon kemény kezet, közepes vagy nagy termetű legyen, ne legyen betegségekkel terhelt és bírja a hosszabb kirándulásokat is. A többi családtag feltételei között szerepelt, hogy fajtatiszta legyen és kölyök, szeresse a gyerekeket, de őrizze a házat, vagy legalábbis ne nyalja képen a betörőt. Szóval az elmegyek a menhelyre és hozok egy kutyát lehetőség ki lett lőve... azt a tippet kaptam, hogy egy jó helyről származó hovawart megfelelhet ezeknek a feltételeknek. Eddig úgy tűnik, hogy igaza volt ennek a kutyás ismerősömnek :).

2019. jan. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan kutyát szerettem volna aki "univerzális", a legtöbb sportra alkalmas és engedelmességi munkára is. Illetve szerettem volna, ha kicsit egyedibb megjelenése van. Kistestű kutyát nem akartam. A nagyon dús bundát, mivel a kutya benti, szintén nem szerettem volna.

Illetve egy alap őv-s ösztönt kerestem a kutyában, és az idegenekkel szembeni bizalmatlanság is szívesen látott tulajdonság volt.

A kutya igényei felé az volt az "elvárás", hogy ne legyen hiperaktív, de tudjon menni ha kell és mindenképp igényeljen agyi fárasztást. Plusz legyen valamilyen szinten alkalmazkodó a gazdájához (hozzám).


Így lett közép schnauzerem, életem legjobb döntése, pontosan olyan, mint amilyennek elképzeltem.

Nehéz volt megtalálni a tökéletes fajtát, mert elég sok kikötésem volt (mint az fentebb látható) . Egy évig tartott mire ráleltem a snacikra és utána minden szakirodalmat átolvastam, tájékozódtam gazdiktól.

Én nem vagyok híve az elhamarkodott fajtaválasztásnak.

2019. jan. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk az alábbi szempontok játszottak:

-kistestű kutyus

-ne legyen méregdrága, sem a beszerzése sem a tartása

-ne legyen túlságosan igényes

-ne legyen mindenre hiperérzékeny

-szeretgethető es szerető legyen

-azert lehessen neki házi kosztot adni

-okos fajta legyen

-egészséges legyen

-es azert ne legyen ronda (tudom nem ez szamit elsősorban, de megis figyelembe vettük)

-kislány legyen lehetőleg

-egészséges legyen


Két fajta között vaciláltunk, aztán egyszer csak szembejött velünk egy tacsi két kölyökkel. A két pici közül a fiú eladó volt, a lányt nem adták. Végül ő lett a mi kis drágánk, ez 4,5 éve volt, azóta ő a szemünk fénye :) Csöpi a neve, mert amikor kicsi volt, akkorák voltak a fülei mint dumbónak (most sem kicsi azert) es nagyon pici volt hozza a teste. Fajtatiszta törpetacskó, törzskönyvezett szülőktől. Gyönyörű állat, es nem elfogultságból mondom, tenyleg az. Nincs tipikus tacskó alkata, olyan sovány hogy sokszor megkérdezik az utcán éheztetjük-e, pedig orvos is mondta már hogy ilyen az alkata, ritka de előfordul. :D Szegénynek faj a csipoje, valószínűleg szüléskor tortent valami, de olyan hálás, mintha tudna hogy o volt az utolsó akit elhoztak, mert senkinek nem kellett :( :)


Amugy ha most lenne új kutyám, részben emiatt menhelyről szereznék, magyar vizsla kölyköt illetve még több tacsit, meg idősebb németjuhászt meg labradort, vagy kölyköt is, nem tudom, a helyről függne :D a sétával nincs gond, a mostani is szereti kint tölteni az idejét (kis teste ellenére van hogy órákat sétálunk), így csak a hely tudna behatárolni mennyi és milyen kutyám lehetne, de ami biztos hogy mindegyik menhelyről származna :)

2019. jan. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

- Nagy aktivitású munkakutya

- Minimum közepes testű legyen, de jobb ha nagy

- Őrző védő képességek

- Akut kilométerhiány

- Temperamentumos, pörgős viselkedés

- Fajtatiszta, törzskönyves kutya legyen mert munkára, sportra akartam használni, amire egy dp-s vagy beteg kutya nem képes.


Végül is egyről letettem, mégpedig hogy nagytestű legyen. Amerikai staffordshire terriert vettem. Imádom, nagyon aranyos, egyszerűen odavan a munkáért. Sosem gondoltam volna hogy ennyire fogok örülni egyszer egy kutyának :)

2019. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Egy ilyen kérdésnél mégis miért lehet lepontozni? Mi az ami nem ide való a kapott válaszok közül?
2019. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Mindenképp valamilyen terriert szerettem volna, kizárólag fajtatisztát, tenyésztőtől.

Legfőképp agyban erős, odafigyelő, ragaszkodó fajtában gondolkodtam, a külső abszolút nem volt lényeges.

Először egy airdale terriert kerestem, de sajnos nagyon ritka és kevesen is tenyésztik, pedig gyönyörű kutyák. Az apróbb termetű terrierek között kerestem, amikor szembejött a kutyáim fajtája, egy amstaff. Nagyon megtetszett a habitusa, a pörgőssége, a mafla, kedves vigyora.

Sok utánaolvasás és telefonálgatás után végre találtam egy tenyésztőt, akinél volt egy eladó seal színű szuka; ő volt az utolsó, már 10 hetes volt akkor.

Másnap már mentem érte. :) Ez a lyány most múlt 8 éves, és ugyanolyan aktív és kedves, mint 8 hónaposan.

Sokan mondták itt a zöldövezeti lakótelep nagy bölcsei, hogy fogjam keményen, verjem sokat (??), ne engedjek neki semmit. Sosem misztifikáltam túl ezt a fajtát, ugyanúgy neveltem, mintha nem "harci pibbút" vettem volna. Láss csodát, ugyanolyan kutya, mint a többi! Nem verekedős, nem agresszív; elfogadó, nagyon nyitott és szociális kutya.

Remek fajta.

2019. jan. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Pont nemrég olvastam, hogy a terrierek és a pitbullok azért jó vérebek, mert annyira szeretik a gazdájukat, hogy bármit megtesznek nekik, ezt pedig kihasználva agresszívan nevelik őket, de hogy amúgy nagyon családcentrikus, szerethető kutyák, szót fogadnak és játékosak. Jó ezt tapasztalatból is hallani :)
2019. jan. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Az alapján választottam ki a kutyámat, hogy bementem a menhelyre, végig mentem a kennelsorokon, majd megpillantottam Őt. Benne megláttam önmagam. Oda mentem hozzá, nedves orrocskájával gyengéden megérintette a kezemet, s akkor tudtam, hogy Ő lesz az én társam. Így is lett, akkor volt 5 éves, egy ízig-vérig keverék, borzas bundás, kedves, megadó, de érdeklődő és játékos kutyus, azóta is imádjuk egymást, baromi hálás, egy mosolyra is farokcsóvával válaszol, hízelkedős, bújós és szeretetteljes kis barátom a mai napig is. Egyszerűen olyan cuki, hogy az már néha fáj, de nem használ ki, mindenben követ, de utat mutat, ha rossz irányba térnék. Ennél jobban ki se választhattuk volna egymást. ♥
2019. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez az előző válaszokhoz képest kakukk tojás, de mi egy műsor alapján választottunk. :D


Épp néztük a tv-t és az egyik embernek két szép kis bichonja volt. Megkérdeztem barátomat mellékesen, hogy ő akarna-e valamikor kutyát? Azt mondta ez pont tetszik neki, úgyhogy utánanéztünk a fajta jellemnek, tartásának és beindult a folyamat. (én amúgy már régóta akartam kutyát)


A fő szempont, hogy

-lakásban tartható legyen,

-nem önfejű (ne vadászkutya),

-arányos (Barátom ellenezte a francia bulldogot pedig nekem tetszett) és

-egészséges fajta.


A keresés során ránéztünk a havanesere, bolognesere, máltaira, beagelre (ez a jelleme miatt esett ki)


Végül egy havanese-bolognese keverékünk lett.

2019. jan. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!