Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A maradi gondolkodású családta...

A maradi gondolkodású családtagokkal mit lehet kezdeni? Ötletek?

Figyelt kérdés

Kutyámmal együtt otthon vendégeskedem, és anyukám állandóan beszólogat a sok szőr miatt. Mindig kiabál, hogy "már itt is szőrt találtam...", illetve ha elhaladok valami mellett, akkor is szól, hogy a ruhámról is hullik a szőr. Én takarítok, meg próbálok vigyázni, hogy ne hulljon bele semmibe, de elkerülhetetlen, mert rengeteg a cucc "az útban" és a ruháim is mind szőrösek valamennyire. A nővérem is ilyen finnyás, ő is undorodik a szőrtől.

A család férfi tagjai jófejebbek, őket úgy látom, annyira nem zavarja. De így is elég konfliktus van miatta.

A nagyszüleim is olyan hozzáállásúak voltak, hogy kintre való az állat, kutyáik is mindig kikötve voltak ráadásul. De az ő gondolkodásmódjuk már nagyon sokat változott az utóbbi években, bemehetnek már hozzájuk is a házba az állatok. Ez nagyon nagy előrelépés náluk, de a szülőkkel hogy lehetne hasonlót elérni?

Én próbálok érvelni, hogy a szőr nem fertőző, ill. hogy az hogyhogy nem zavarja őket, hogy kupleráj van a lakásban, hanem pont csak a szőrszálak? De anyukám szerint a szőr=kosz.

Az igaz, hogy a kutya fésülés ellenére is extrém módon hullajtja a szőrét (ami rövid), és ráadásul fekete-fehér, úgyhogy mindenen meglátszik. Szőnyegből ki se lehet porszívózni, úgy beleáll.

Amúgy nagyban nehezíti a helyzetet, hogy a lakás tényleg extrém rumlis, az évtizedek alatt összegyűjtögetett cuccok miatt, mert nem dobnak ki szinte semmit. És sok helyen látok is mocskot, és abszolút nem higiénikus dolgokat, éppen ezért furcsa, hogy ilyen drámát jelentenek számukra a tisztán tartott kutyámnak a szőrei.

Tudtok valamilyen praktikákat javasolni ezekre a problémákra? Mert most kb ott tartunk, hogy többet nem is jövök haza, ha ennyire undorodnak tőlünk, még karácsonyra se.


2019. jan. 4. 00:49
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk dettó ez a helyzet. A kupi nem zavarja, de a szőr az felháborító. Amíg otthon laktam napi szinten ment ezen a veszekedés. Nekem hosszú szőrű a kutyám, de ettől viszont a kevés többnek látszik.
2019. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk meg folyton az ment, hogy csapjak a kutya orrára mert jaj levette a lábamról a papucsot vagy zoknit (csak velem csinálja ezt). Nincs 3 hónapos de azért már verjem... és ezt persze egy olyan embertől aki épp csak megtűri a kutyákat mert egy haszon (levágható) állatot jobban szeretne.


Amúgy ha legközelebb hisztiznek húzd végig az ujjad valami poros koszos helyen és simogasd meg az arcukat. Inkább amiatt aggódjanak.

2019. jan. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan nem zavar senkit a kutyaszőr-ha feltakarítok a kutyáim után, legalábbis nem tesznek megjegyzést, de mindig viszek a szüleimhez ragacsos szőrfelszedő hengert. A szőnyegből csak azzal jön ki a szőr, porszívóval nem nagyon. Naponta többször végighengerelem a kanapét, szőnyeget, ahol a kutyák megfordultak.

Más rokonok viszont be szoktak szólni, ha jönnek a szüleimhez és mi is ott vagyunk a kutyákkal, de azt elengedem a fülem mellett. Nekem két közepes testű kutyám van, nem pici ölebek és ezért nem értik, hogy miért engedjük be őket. De ezen nem vitatkozunk. Nem szoktam belemenni a szúrkálódásba. Pár napig vagyunk együtt velük, nem szoktunk ebből gondot csinálni.

2019. jan. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!