Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet úgy nevelni a rottweiler...

Lehet úgy nevelni a rottweilert, hogy családtagokkal abszolút barátságos legyen, és idegenekkel szemben pedig vad?

Figyelt kérdés

Minél több választ szeretnék!

Kérlek csak azok írjanak, akiknek rottweilerük van!

Köszönöm!



2014. ápr. 19. 14:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
A kifejezett parancsod ellenére írok úgy, hogy nincs rottweilerem. Alapvetően nagyon rossz cél az, ha arra akarjátok nevelni, hogy minden idegennel szemben VAD legyen. Arra viszont meg lehet tanítani, hogy védje a családot és a területét illetéktelen behatolóktól, a rottweilerek általában jó házőrzők tudnak lenni, csak következtetés nevelés szükséges, hogy tudják, hol a helyük a családi hierarchiában.
2014. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De nem csak ezért akarok rottweilert:)
2014. ápr. 19. 15:43
 3/22 anonim ***** válasza:
Hanem miért?
2014. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
86%
Ha jól van nevelve, csodálatos családi kutya, és remek területvédő válik belőle. Ha el van hanyagolva, akkor vadállat lesz.
2014. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Azokkal a családtagokkal, akik vele együtt is élnek, tehát egy házban, barátságos a rottweiler, ha a családtagok is családtagként kezelik őt, szeretik, és foglalkoznak vele, akár csak simogatják. De azokkal a családtagokkal, rokonokkal, akiket ritkán lát, nem lesz túl barátságos, de nem is kell, hogy az legyen. Ha rokonok, ismerősök mennek látogatóba, el kell zárni és kész, vagy megtanítani arra, hogy ne foglalkozzon velük, de ők se kötekedjenek a kutyával, hagyják békén (ismerek ilyet, akinek a rotija így van nevelve. Bárki mászkálhat az udvaron, akit a gazdája beenged, de mindenkinek meg van mondva, hogyha a kutya rájuk morog, akkor azonnal forduljanak meg és hagyják ott). Szóval ki mit vár el a kutyától, de azért egy rotitól szerintem ne várjuk el azt, hogy mindenkivel barátságos legyen (ugye most konkrétan a nem ott lakó rokonokról beszélek és idegenekről nyilván).
2014. ápr. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Amúgy ott is megírtam, és láss csodát igazam volt, a roti nem neked való.
2014. ápr. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Imola Ágnes ***** válasza:
Én is írtam már, hogy nem ajánlanék neked rotit. Hja, és rotim van. Ha felmerül benned ez a kérdés, akkor nagyon nagyon nem vagy felkészülve egy ilyen kaliberű kutyára. Nagyon cuki, és édes, mikor kicsi, de nem egyszerű a nevelése. Nagyon nem. Egy felnőtt rotinak nagyon határozott gazda kell, és olyan aki tényleg vezető. Ő nem fogja bevenni a "dominanciagyakorlatokat", amennyiben nem vagy igazi vezető, abban a pillanatban feléd kerekedik. Nem lehet egy rotit egyszerűen engedelmesre nevelni, vagy felnéz rád, vagy nem. Ha felnéz rád,könnyen nevelhető, szépen teljesíti a parancsot. ha nem néz fel rád, és nincs tekintélyed előtte, viheted akármilyen kiképzőhöz, mert max annak fog engedelmeskedni, de neked nem.
2014. ápr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
0%

Hát, figyelj én csak annak ajánlanám akinek sokk ideje és türelme,s nem egy idegbeteg ember. Egy gazdás kutya arra fog hallgatni aki a legtöbbet fog vele foglalkozni, nekem ez már a harmadik de az első amelyik ki lett képezve(K9) és kan, nagyon hűséges és mivel hogy csak én foglalkozom vele csak engemet véd a családban és csak rám hallgat senki másra nem.


A KÉRDÉSEDRE A VÁLASZOM:Igen meglehet tanítani de ha a családod nem fog vele foglalkozni csak te akkor azt fogja figyelni mikor tesz valamelyik családtagod egy hirtelen vagy rossz mozdulatot, és már rájuk is fog támadni mivel azt hiszi hogy veszélyben vagy, vagy megtámadnak.

Remélem segítettem!

2014. ápr. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
17:27-es! Ha csak téged véd és a családtagokra nem hallgat, akkor ott igencsak el lett baszarintva valami....
2014. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!