Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szeretnek a kutyáink...

Miért szeretnek a kutyáink inkább egyedül lenni a másik szobában, mint velem?

Figyelt kérdés

Két kutyánk van, akiket anyukám nagyon elkényeztetett. Anyámmal és a nevelőapámmal alszanak az ágyban a másik szobában. Ha anyukám nincs itthon elég kedvetlenek, csak fekszenek anyámék ágyán. Ha szólok nekik átjönnek az én szobámba, de aztán vissza is mennek.

Ha kizárom őket a másik szobából, akkor meg néha bejönnek hozzám, de inkább a nappaliba mennek feküdni.

Ami még fura, hogy amikor megjön a nevelőapám, ő a nappaliba szokott tv-zni és be szokja csukni a szobájuk ajtaját, tehát kizárja őket, akkor meg inkább bejönnek hozzám, mint hogy kint legyenek a nappaliba, a nevelőapámmal.

Ha anyukám itthon van, akkor őt mindig követik mindenhová, mindig vele egy szobában vannak.

Amúgy én neveltem, tanítottam őket, meg én is viszem sétálni. Anyukám meg eteti őket meg ugye vele alszanak, na meg ő többet simogatja, szeretgeti őket. Ő gyerekeként tekint rájuk kb. Én meg mostanába kevesebbet is vagyok itthon, szóval nem meglepő egyáltalán, hogy anyukámat jobban szeretik, nem is baj. Én csak azt nem értem, hogy elvileg a kutyák szociális lények, és szeretnek az emberek közelébe lenni, akkor meg miért búslakodnak egyedül a másik szobában?

Esetleg azt tudom elképzelni, hogy az ágyban érzik anyukám illatát és azért. Szerintetek?


2019. jan. 5. 00:49
 1/3 anonim válasza:

A kutya a gazdaja mellett van mindig

Az en kutyam kovet engem

( meg a wcre is :))

2019. jan. 5. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen a lakás elrendezése? Nem központibb a másik szoba?

A kutyák szeretnek olyan helyen heverészni, ahonnan szemmel tarthatják a falkat és a birodalmat. Vagyis ha mondjuk a te szobád a lakás hátuljában a folyosó végén van, akkor az már ösztönösen nem jó a kutyának, mert mondjuk ha a bejárati ajtón bejön valaki, akkor nem tud ott teremni. Vagy épp a te szobádból nem látja a család mozgását, míg anyukádat követve mindig a történések mellett vannak.

2019. jan. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb ágyon meg itt-ott feküdni,mint nálad a padlón,nemde ? :) Meg ahol nyugi van.Csinálj a szobádban valami marha kényelmes fekhelyet nekik,ágyaddal szemben.Meg ugye oda mennek ahol kényeztetve vannak.Amúgy az én kutyám nem követ sehová a lakásban,vagyis ritkán,néha van olyan hogy befekszik a fürdőbe a szennyeskupac tetejére pl.
2019. jan. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!