Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyusnak van másik...

Ha egy kutyusnak van másik kutyus társa akkor könnyebben viselik az olyan napokat amikor otthon vannak egyedül mert a gazdijuk dolgozik?

Figyelt kérdés
2016. jún. 24. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezért felesleges még egy kutyát beszerezni, nem fogják egymást szórakoztatni, két unatkozó kutya lesz.

Viszont ha az egyedül lévő kutyát kellően lefárasztja a gazdája, mielőtt elmegy dolgozni, a nap további részét jórészt pihenéssel fogja tölteni a kutya, így a gazdinak nem kell attól tartania, hogy unatkozik.

2016. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a vàlaszt, még annyi,hogy azért mégiscsak nem jobb érzés nekik az a tudat,hogy nem egyedül van? Még ha nem is szirakoztatják egymást különösebben..
2016. jún. 24. 09:34
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Szeparációs szorongós kutyusnak mindenképpen jó, ha nincs egyedül és van mellette egy másik kutyus. A közép schnauzeremet hiába fárasztom ki, mire haza megyek szét van bontva a lakás :-) , én is egy társ kutyuson gondolkodom.
2016. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
És esetleg azt tudjatok,hogy két kislány kutyus lehet e együtt? Vagy muszáj ivartalanitattni őket hogy ne balhézzanak össze?
2016. jún. 24. 09:51
 5/15 A kérdező kommentje:
mert most beszéltem egy szakértővel és azt mondta a társ kutyus nagyon jó ötlet, de ivartalanitattni kell őket hiaba két kislány, mert ők is összebalhézhatnak, na persze meg a betegség megelőzése miatt is fontos. Ti mit tudtok erről?
2016. jún. 24. 09:55
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Ivartalanítás alapból tanácsos.

Szüleid kutyájának szeparációs szorongása van, Amikor együtt hagytam az én kutyámmal, akivel ilyen gond nincs, együtt ugattak a szomszéd örömére.. :D

2016. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
*szüleim
2016. jún. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két kan kutyám van, akiket menhelyről hoztunk két nap különbséggel. Szeretik egymást nagyon, olyanok, mint a rossz gyerekek, mindent együtt csinálnak, jót is rosszat is. Persze én vagyok az Isten nekik, de a szeretetemen sem vesznek össze, mert egyformán bánok velük. Na jó,a simiért van egy kis dulakodás, hogy ki ér oda előbb és ki mászik rám hamarabb, de nagyon jól elvannak. Ha elmegyek természetes, hogy mindegyik szomorú, de szerintem nagyon sokat jelent, hogy együtt vannak.
2016. jún. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás mindenképpen fontos.

Egyébként attól függ. Ha a meglévő kutyának viselkedési problémái vannak, könnyen eltanulhatja ezeket a második kutya is, és akkor lesz két problémás kutyád.

Például, ha egyedül szétszedi a lakást, akkor utána ketten fogják szétszedni, még több kárt okozva.

De az is lehet, hogy nem jönnek ki jól egymással, és ugyanúgy unatkozni fognak mindketten, vagy frusztráltak lesznek.

2016. jún. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

😄😄😄 értem..

Aki hozzánk kerülne 3 éves yorki, már kétszer fialt. Ilyen esetben is muszáj ivartalanitattni? A mi kutyusunk csak fél éves es nem tervezzük paroztatni, tehát nála jogosan indokolt a műtéti beavatkozás. De a yorkinál??

2016. jún. 24. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!