Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tömegközlekedés nagytestű...

Tömegközlekedés nagytestű kutyával?

Figyelt kérdés
Mozgólépcsőn hogy szoktatok nagyobbacska kutyával közlekedni? Kb. 30 Kg-os kutyám van, én nem vagyok 50 kg, így az ölembe venni kicsit nehézkes. Milyen megoldást javasolnátok?
2019. jan. 5. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Anyám pl. klausztrofóbiás, tehát nem tud lemenni a metróba, de nincs olyan metróállomás, amit ne lehetne legrosszabb esetben egy-két plusz átszállással máshogyan elérni...
2019. jan. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Hosszú távon azt elhiszem, hogy nem bírod el. Föleg egy metró mozgólépcsőn. Csináld azt hogy az elején ráteszed és a végén leveszed mert igazából csak ott tudja becsípni a mancsát.

Egy egy emelést meg simán megtudsz csinálni.

De ezt gyakorold a kutyussal hogy hagyja magát emelgetni.

2019. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A minap egy vak férfi metrózott vakvezető kutyával. Hám volt rajta, és amikor lefele mentek a kutya rá tudott menni a lépcsőre, de amikor le jöttek róla, a hasa alá nyúlt a végén és felemelte arra a pillanatra, amíg leléptek a lépcsőről. Ez egy jó ötlet lehet, a köztes időben meg áll a kutya, két mellső lába előrébb, a két hátsó meg pár fokkal feljebb. Egy golden retriever volt ránézésre a kutyus, és a gazdi sem lehetett több 60nál.
2019. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám mem bírja ha felemelik, ezért ha nincs lift, akkor vagy sétálunk egy megállót, ahol már van, vagy pedig busszal teszünk kerülőt.
2019. jan. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van, ahol lift van. Van, ahol van olyan lépcső, ami nem működik. Azon szépen lehet fel-le sétálni.
2019. jan. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat még csak liftes állomással van, de mástól olyat láttam, hogy a) ment az álló mozgólépcsőn (hivatalosan meg kell beszélni a forgalmi ügyelettel) b) fel- és leszállásnál megemelte a kutyát c) úgy utaztak, hogy a gazda vállán volt a kutya két mellső mancsa, a hátsóját pedig fogta.
2019. jan. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szintén 50 kg vagyok vasággyal, a kutyám 30 kg. Sokat tömegközlekedünk, ha nem a csúcsban kell menni, akkor le szoktak engedni az álló lépcsőn. Ha ez nem megy, akkor arra a 2x5 másodpercre egy ennél nehezebb kutyát is fel lehet emelni. Még csak ölbe sem kell venni ha nem bírod, 10 centire kell megemelni csak. Utána simán áll a lépcsőn, arra vannak a lábai :D
2019. jan. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!