Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kuvasznál és a komondornál...

A kuvasznál és a komondornál létezik keményebb kutya?

Figyelt kérdés
2019. jan. 6. 21:05
1 2
 11/13 komis1 ***** válasza:
49%

Úristen, olyan kommentek jelennek itt meg, hogy kénytelen vagyok reagálni. Pedig nagyon nincs kedvem.

Nekem volt olyan komondor kanom, aki könnyen lehet, hogy a világ legkeményebb kutyája volt. Soha életében nem hátrált meg egy centit sem senki elòl, sem kutya, sem ember esetében. Saját területén kívül soha senkit nem támadott meg, de olyan domináns fellépése volt, hohy 10-bòl 9 kutya azonnal behódolt neki. Pedig nem fenyegetőzött, csak megjelent. Mindezt egy hang nélkül. Ez bőven elég volt. Kölyökkorában elòfordult, hogy belekeveredett verekedésekbe, mindig ő győzött, pedig az ellenfelek felnòtt kutyák voltak, és persze azok támadták meg òt, pusztán azért, mert már kölyökként sem hátrált egy centit sem a kötekedòkkel szemben. Felnőttként egyetlen esetet kivéve nem keveredett harcba, ugyanis nem mert belekötni senki, ò meg nem bántott ok nélkül senkit. Egy eset volt felnőttként, persze egyértelmű végeredménnyel.

(kölyökkori verekedésnél volt, hogy csúnyán megharapta a rátámadó nagyobb tömegű kutya, ennek ellenére egy másodpercre sem hátrált, leverte a másikat. Annyira nem izgatta a sérülés, hogy egy pillanatra se mutatta, csak otthon vettem észre véletlenül)

3 tesztje is volt, amikor védòruhás segéd megtámadta, mindannyiszor "szétszedte" a támadót. Annyira imádta a harcot, hogy legszívesebben naponta lerendezett volna pár ilyen behatolós tesztet.

És akkor az itteni "okos" kommentelòktòl megtudom, hogy a komondor egyetlen esélye egy harcnál a bundája, mert az talán megvédi. Meg hogy egy elkóborolt komi beugrott a kocsijába egy a gazdijára emlékeztetò embernek, tehát akkor az nem is kemény.

Elárulom, hogy az én kutyám minden itt mások által említett fajtájú ebbel találkozott élete során. És soha egy esetben sem maradt alul.

Egy szóval sem mondom, hogy minden komondor ezt tudja, ugyanis minden egyed más. De ez igaz minden fajtára. A mostani komondorom még kölyöknek számít, de már látszik, hogy nem olyan kaliber, mint a csodakomim. (valószínùleg olyan kutyát az életben nem fogok találni)

De a mostani is megtámadja a portán az idegent, bár ò a gazdi jelenlétében nem bántja. Msjd valamikor szervezek neki tesztet. A kapunál, kerítésnél úgy viselkedik az idegenekkel, hogy a közeli állatorvosi rendelòben nem mernek hozzányúlni, mikor megyünk ki, elòre szólnak a többi kutyásnak, hogy húzódjanak félre a kutyáikkal. Pedig mondom, hogy a kutya csak a saját területén támad, semleges területen semleges viselkedésù. De az állatorvos látta párszor a kerítésünk elòtt, nem lehet meggyòzni.

2019. jan. 8. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
A kau-komondoros videó miért lett lepontozva? :) Mert nagyobb a komondor? :D
2019. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
7%
Miért lettem lepontozva ? A kau tényleg nagyobb, és valószínűleg le is győzné mind a kettőt.
2019. jan. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!