Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik számomra a legjobb...

Melyik számomra a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Ami tetszene nekem:

-francia bulldog

-mopsz

-boston terrier

A lényeg,hogy barátságos legyen,tudjak vele játszani,ne csorogjon a nyála,ne ugasson sokat,ne rágcsáljon.Az ár kivételesen nem számít,mivel az egyik jó barátunktól lenne aki több,mint tíz éve tenyészt,harminc fajta kutyát,egyedül a boston terrier kerülne némi pénzbe,az is egy nevetséges ősszeg lenne,nem tudok dönteni,a tenyésztő azt mondta akitől lenne,hogy a boston terrier a legjobb,az nagyon okos,nagyon szófogadó,de az csak nyáron lesz,mert elég ritka és a jól bevált fedező kan a szukájához csak nyáron lesz számára szabad,anyukámnak a mopsz tetszik(olyan szép nagy szemei vannak),nekem a francia bulldog a kedvencem,kérlek titeket segítsetek választani.A válaszokat köszönöm.



2017. febr. 6. 00:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
én válasszak neked kutyát? buldog lány.
2017. febr. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Viszont a tenyésztő azt is mondta,hogy egy ilyen kutya egy hónapban harmincezer forint kb,mert ő nem adna neki csak minőségi tápot,fehérhúst,és zöldségeket,nem fürdetné csak minőségi kutyashamponnal,és a csippezés az oltásokkal se lesz olcsó,meg azt is mondta(nekem ez elég furán hangzott),hogy az első időszakba nem árt rá pelenkát tenni,illetve ilyen kemény teleken,mint az idei,hosszab sétáknak alkalmával nem árt beöltöztetni,mert nagyon,nagyon rövid a szőrük,szerinte még a vizslának se jó a minusz húsz fokban,ezekből mi igaz?
2017. febr. 6. 00:55
 3/21 A kérdező kommentje:
Értelmes válaszokat szerettem volna,az,hogy ne rágcsáljon,az elismerem egy hülye kitétel volt,mert az nevelés kérdése,de nem arra voltam kíváncsi,hogy ki ajánlana plüsskutyát,hanem gazdik tapasztalataira,érvek ellenérvekre,és arra,hogy ránézésre kinek melyik tetszik,és miért,meik része,egyébként,ha jobban megnézzük mind a három plüsskutya,csak annyi,hogy ez nem duracell elemmel működik,egyébként jól átgondoltam a dolgot és készen állok teljes mértékben egy új családtag érkezésére aki végülis,ha azt nézzük egy csecsemő lesz akinek ki kell találni,hogy mire van szüksége,annyi,hogy ő nem nő fel és tizenöt évig ugyanannyira lesz értelmes.
2017. febr. 6. 01:09
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Harminc fajta kutyát tenyészt??? Ez inkább szaporítónak tűnik...
2017. febr. 6. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is rogton szemet szurt... hogy lehet egyszerre 30 fele kutyat tenyeszteni?

Szerintem ez csak egy sima szaporito.

Pl angol bulldogot még 30 ezerert sem veszel,nemhogy ingyen csak ugy odaadja mert neked ismerosod...

2017. febr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor legyen ettől az ismerőstől kutya, ha törzskönyves, betegségekre szűrt kutyái vannak, és a kölyköket is törzskönyvvel, szerződéssel, oltva, chippel adja. Ezek a kutyafajták egytől egyig betegesek, tehát nagyon fontos, hogy csak jó helyről szabad ilyeneket venni.

Pelenkára semmiképp ne szoktasd, azzal soha nem lesz teljesen szobatiszta. Gyakran (eleinte 2 óránként) ki kell vinni és megdicsérni, ha kint elvégezte a dolgát.

Mivel ezek csak bent tartható fajták, a későbbiekben is napi 3, de inkább 4 sétára van szükségük. Ha te iskolás vagy még, akkor ez a szüleidre maradna napközben, tehát fontos, hogy ők is szívesen foglalkoznak a kutyával.

Az, hogy barátságos legyen, csak nevelés kérdése, rágcsálni minden kölyökkutya rágcsál, játékokat kell neki venni, amiket rághat.

2017. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%
Igen, az kimaradt, hogy a kutya tartása sem olcsó, abban igaza van az ismerősödnek, hogy csak minőségi táppal szabad etetni, az oltások sem olcsóak, viszont az első 2 oltást és a chipet neki kell beadatni, és utána (8 hetes kora után) kerülhet hozzátok a kutya. A pelenkát nem rátenni kell, hanem le a földre, de az ahogy már írtam, ne is vegyetek, mert csak hátráltatja a szobatisztaságra nevelést.
2017. febr. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tenyésztő hanem egy mocskos szaporító! Pont ilyen helyről vettek a barátaink mopszot. 2 évesen felfordult a parkban és meghalt. Kiderült, hogy lágy szájpadlás miatt hátrafordult a szájpadlás és megfulladt. Ismerek olyan allergiás bulldogot akinek egy hónapban 30 ezer a kajája, annyira hipoallergén kell neki. Ezt akarod? Ha nem, akkor tenyésztőtől vegyél kutyát. Ez az ember nem az. Drága kutyákról van szó, bulldog 200 ezer körül, mopsz 120-150, boston terrier 300 ezer. Ha neked ingyen adja, akkor szerinted mi az ami miatt olyan olcsó? Min spórol???
2017. febr. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Az ismerősöd ad hozzá törzskönyvet? Biztos, hogy tenyésztő és nem szaporító? Csak azért kérdezem, mert kicsit furcsállom, hogy egy 2-300 ezer Ft-os kutyát csak úgy ajándékba odaad, de természetesen semmi közöm hozzá ;)

Egy kutya tartása költséges, ahogy az ismerősöd mondja. Abban is igaza van, hogy az általad felsorolt fajtákra télen kabátot kell adni. Mindegyik elég érzékeny kutyus.

A szobatisztaságra nevelésben a pelenka nem segítség. A kiskutyát 2-3 óránként ki kell vinni sétálni (éjszaka is), hogy el tudja végezni a dolgát. Ha sikerül, megdicsérni. Lehetőleg olyan helyiségben legyen eleinte, ahol könnyen fel tudod takarítani a pisit-kakit. Mielőtt érkezik a kiskutya, kutyabaráttá kell varázsolni a lakást. Vezetékeket, szobanövényeket, éles, szúrós tárgyakat olyan helyre tenni, ahol nem fér hozzá.

Eleinte kialvatlan leszel majd. Tényleg olyan, mintha egy csecsemő lenne, de egy kiskutya azért egy éves korára már általában szobatiszta és hagy aludni. Ha ügyes vagy és következetes, még előbb.

Én magam nem tartanék ilyen kutyust (nincs bajom velük, csak hozzám nem illik), de ha választanom kellene, akkor a boston terrier a legszimpatikusabb.

2017. febr. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg gyanús, hogy nem igazi tenyésztő.


Egy valódi tenyésztő 1, legfeljebb 2 fajtát tenyészt, az is épp elég nagy háttértudást és odafigyelést igényel. Ismernie kell az adott fajtára jellemző genetikai betegségeket, azokra szűretni a tenyészállatait és a kicsiket is, ahogy a fertőzőkre is. Az adott fajta standardját és jellemét szintén kisujjból tudnia kell, értenie a kutyákhoz. Erősen kétlem, hogy ez 30 külön fajtánál egyáltalán lehetséges úgy, hogy ne legyenek gyakoriak a bakik. Azt sem hiszem, hogy egy tenyészegyesület megengedne egy olyan tenyésztőt bejegyeztetni, akiről tudják, hogy több tucat kutyafajtát "tenyészt".


Törzskönyvvel, szerződéssel (benne ivartalanítási kötelezettséggel a hobbi célú kölykökre) adja a kutyákat az ismerősöd?


A francia bulldog javában 200 ezer Ft fölött kezdődik, és csakúgy, mint a mopsz, nagyon beteges fajta. Kétlem, hogy ingyen odaadja, hacsak nincs valami simlisség a dologban. Ne vegyél tőle kutyát!


Válassz egy fajtát, amelyiknek a jelleme és mozgásigénye leginkább illik az életmódodhoz, és keress normális tenyésztőt, akitől veszel. Vagy keresd fel a fajtamentőket.

2017. febr. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!