Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a teendő a kutyánkkal?

Mi lenne a teendő a kutyánkkal?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy nagyon szeret erőt fitoktatni és kiszökni. Mondanom se kell a kettő együtt nem egy szép dolog. Már rengeteg okot adott arra hogy csalódjunk benne. Többször kiszökött az udvarból. A kerítés meg lett erősítve viszont a mai eset után elegünk van a viselkedéséből. Addig fajult a szökdösése amíg úgy nem döntöttünk láncon fogjuk tartani, de mivel szeretjük ezt a kis dögöt természetesen elszoktuk engedni és játszunk vele amikor csak tudunk. A mai napon nem tudjuk mi jött rá, de mihelyst elengedtük rögtön első dolga volt átmenni a szomszedhoz balhezni. A másik kutya is láncon van bár őt nem igen engedik el. Egyik nap volt hogy szabadon futkarozott a saját udvarán és a keritesnel neki álltak dühösen ugatni egymást. Gondolom ez a csete paté folytatódhatott. Elkezdtek marakodni és szerencsére otthon volt a szomszéd szétszedte őket aztán pár perc múlva jött vissza a kutyánk. Viszont nem tudjuk mit tegyünk most hogy akár feljelentés is lehet a vége ennek. A kérdésem az lenne még hogy ha ennyire kezelhetetlen a kutya akkor lehet e gondolkodni az elaltatásán? Nem igen akarjuk de mi mindent megtettünk amit lehetett. Nem szeretem az allatkinzast, lehet hallani pletykákat a faluban ki hogyan szabadult meg akár teljesen gond nélküli kutyáktól ezért is mi próbáltuk a lehető legjobbat kihozni a kutyából de már ebből nem lesz jobb helyzet. Ő ilyen elfogadtuk de már a sokadik rossz ami amellett szól hogy nem.mehet tovább így. 😔 Mit javasoltok?

2019. jan. 9. 19:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen is csak azoknak az agyából pattan ki, akik szerint a kutya kertidísznek van. Hát van egy hírem: érző, intelligens lények akiket NEVELNI KELL.


Fogadjuknk, hogy a "mindent megpróbáltunk" annyit jelent, hogy párszor kerten belül próbálkoztatok a hívásával, de még az se ment így egyből láncra vertétek.


Ez a villanypásztoros dolog meg hogy mennyibe kerül?... egyrészt ott a google másrészt egy szerető gazda első kérdése az lett volna hogy "de ez nem állatkínzás?"


Keressetek neki egy jó gazdit aki tudja milyen egy kutya mert a ti "hozzáértésetek" a mínuszokat veri, mellesleg mert az első komment kérdésed alapján előre lehet tudni, hogy egy kutya kiképzőhöz/sulihoz sóher lennél.


Persze nyugodtan lepj meg. Olvass utána a kutya pszichológiának és hívj szakembert. Nincs problémás kutya, csak ostoba gazda.

2019. jan. 10. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

Keressetek neki új gazdát.

Nektek nem való kutya.

Ez nem egy gép, amit előre beprogramoztak, és amikor ti megveszitek, akkor már rögtön úgy kell működnie, ahogy azt ti elvárjátok.

Ez sok munka, foglalkozás eredményeként érhető csak el, amit ti nem adtatok/adtok meg neki.


Mennyit sétáltatjátok naponta?


Képzelj el egy örökmozgó gyereket, aki egész életét csak a házba bezárva töltheti. Feszült lesz és megpróbálja levezetni a fölösleges energiáit, balhézik, összetör dolgokat, megpróbál kiszökni. Ti pedig ezt a problémát úgy próbáljátok kezelni, hogy megbüntetitek, szidjátok, elzárjátok, azaz mégjobban lekorlátozzátok őt, ami mégtöbb feszültséghez vezet, ahelyett hogy a gyökerénél kezelnétek a problémát, azaz többet foglalkoznátok a gyerekkel, hogy megfelelően érezze magát.

Kutya ugyanez.

2019. jan. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy mindenki annyira okos és elítél engem mert vagyok... Most komolyan ha megnézel egy falut szerinted hány kutya van láncon meg szökik napi szinten ki nem is beszélve az önsétáltató ebekrol. Valamint mielőtt elítélsz valakit bizonyosodj meg róla hogy milyen ember. Nem is olyan rég mentettunk meg egy kutyát a fagyhalaltol. Sőt nem csak hogy megmentettünk de vissza is szolgaltattuk az igazi szerető gazdájához. Úgyhogy ne iteljetek el mert nem tudtok mindent. Az igaz hogy mostanában kevesebbet tudunk vele foglalkozni ezért lehetnek a gondok, de ezen igyekszünk változtatni. Szóval nyugi nem veszek semmi olyat amivel banthatom a kutyát. Szerintem se a legjobb ötlet bármennyire is rossz, szeretjük. Csak ugye amikor írtam a kérdést eléggé össze gyűlt minden és még a kutya is balhezott. Ezért tűnhettem úgy mint aki nagyon megszabadulna már a kutyatol. Elnézést akinek megbántottam ezzel a lelkét, nem szándékos volt. Remélem mindenki máshogy lát engem most hogy ezt tudja. Lenne egy kérdésem ezeken túl, amikor sétáltatjuk a kutyát mindig elkezd ugatni a másik kutyakkal. Ezen hogyan lehetne változtatni? Olvastam hogy ha vissza rántjuk a porazzal plusz elindulunk vissza felé ahonnan jöttünk majd mikor lenyugodott akkor újra a cél felé megyünk vele és ezt ismételjük akkor leszokik erről és inkább élvezi a sétát. Ezt már próbáltuk de minden setaltatas elején felmerül ez a probléma. Valamint nyakörv helyett hámot használunk de még így is szinte megfolytja magát annyira húzna minket mintha szánhúzó kutya lenne, javaslat?
2019. jan. 11. 16:49
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindezek ellenére elég szomorú, hogy egyáltalán felmerült az altatás gondolata.


Ne használjatok hámot, mert abban tud a legjobban húzni a kutya.

Vannak kifejezetten húzás ellen gyártott sétáltató eszközök, pl:

[link]


De nálatok inkább az lehet a gond, hogy keveset mozog a kutya, gondolom keveset is sétáltatjátok, ráadásul most már meg is láncoltátok, így még kevesebbet tud mozogni. Ezért van annyi energiája, ezért húz, mert majd megőrül szegény amikor végre újra mozoghat, szabadságot érez. Ha lefárasztjátok rendesen, nem lenne ilyen probléma.


Egyáltalán nem humánus megkötni egy kutyát, inkább javítsátok meg a kerítést vagy engedjétek be a házba, úgy nem fog tudni elszökni. Illetve ha lefárasztjátok, akkor meg nem lesz se kedve, se energiája.

2019. jan. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

*jav:

ha lefárasztjátok, akkor meg nem lesz se kedve, se energiája elszökdösni.

2019. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%

- Altatás.

- Add a helyi fatelepnek, vágóhídnak, sertéstelepnek,...felénk ők mindig fogadnak be ebeket, őrnek.

- Kösd futódrótra.

2019. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!