Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kóbor kutyát és...

Találtam egy kóbor kutyát és most itt van nálunk, mi a teendő? Többi lent.

Figyelt kérdés
Szóval a lényeg az hogy végig követett minket hazáig és simán be is jött a kapun mintha itt lakna. Azt gondoltuk hogy akkor elszallasoljuk és ellátjuk közben keressük a gazdáját. Nem jelentkezett érte senki. Állatorvoshoz nem tudjuk elvinni mert nincs kocsi buszon meg szajkosarral lehet csak vinni. Próbálkoztunk a közeli menhelyekkel Szekszárd és Paks. A Szekszárdon lévőt nem lehet elérni telefonon ezért írtam neki emailt és smst. Még nem jött válasz. A paksit felhívtam azt mondta próbálkozzak a közelebbivel a Szekszárdival szóval meg vagyok lőve teljesen. Ilyenkor mi a teendő? Főleg hogy van egy kutyánk aki kan a jövevény pedig most tüzelő szuka így még rosszabb a helyzet. Nagyon jó állapotban van és nem akarjuk kitenni vissza az utcára. De megtartani se tudjuk. Itt a faluban senki nem akarja befogadni még ideiglenesen sem. Teljesen el vagyunk veszve mi legyen szegény állattal. Kérlek aki tud segítsen vagy ha esetleg a közelben lakik elszállítani segítsen beszállunk az üzemanyag koltsegbe is csak jó helyen legyen. Privatot is irhattok nyugodtan. Előre is köszi a valaszokat!

2018. dec. 13. 08:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
:(
2018. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A legfontosabb lenne,hogy chippet olvastassatok. Utána kell nézni, hogy a környéken hol van erre lehetőség. Nálunk pl a helyi kocsmában is van chip olvasó.Ha van benne chip,akkor a gazdát el lehet érni.

Ha nincs, akkor meg kell próbálni megkeresni a gazdát. A helyi facebook csoportokba ki kell rakni képpel és keresni.

Ha nincs meg a gazda és chip sincs, akkor vagy ti kerestek neki gazdát, vagy felveszitek a kapcsolatot valamelyik állatvédő szervezettel vagy menhellyel.

De szerintem a helyi csoport lenne a legjobb, mindenhol vannak nagy állatvédők akik intézik tovább.

2018. dec. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudjuk sehogy sem elszállítani dokihoz sem. Nem tudom van e olyan orvos aki kijönne megnézni de azt olvastam hogy ha nincs chip benne akkor kell oltást kapnia ami pénzbe kerül nem tudok mennyibe és azt már nem engedhetjük meg magunknak. Azért írtam ki a kérdést hatva van aki fuvarozna minket menhelyre elvileg ott a chip olvasást is megoldják. Nem tehetjük meg hogy még pár napig marad mert nem tudjuk már megoldani egy éjszakára ment de mivel mindenki utazik jobbra balra nem tudunk foglalkozni vele sokat. Most meg itthon voltam de pl én elutazok pár napra párom meg tizenkét orazik szóval ez így lehetetlen. Már hívtam menhelyet ahogy írtam is az egyik a másikat ajánlotta akit meg mondtak az nem elérhető írtam smst és emailt is arra semmi válasz. Láttunk még a vasútnál három ebet amiatt a párom írt nekik először de arra sincs semmi válasz. A paski menhelyes nő azt mondta hogy nekem hogy nem igazán akarnak a szekszárdiak ezzel foglalkozni és hogy esetleg próbáljam meg azt hogy azt mondom Szekszárdon találtam a kutyát de oda is elkene vhogy jutni ami így buszos utazással nem megoldható ugyanis szajkosar kellene hozzá vagy autó ami jobb is nem rémül meg annyira az utazastol a kutya.
2018. dec. 13. 09:09
 4/14 A kérdező kommentje:
Vissza hivtak szekszardrol. Csak hirdetni tudják hátha valaki ideiglenesen vagy ténylegesen befogadja. Remélem mihamarabb lesz jelentkező 🙁
2018. dec. 13. 09:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne reménykedj, a menhelyek alapvetően a nálluk lévő kutyákat igyekeznek gazdásítani. Kóbor kutyát úgy fogadj be ha nem okoz gondot ha rajtad marad.

Jelenleg annyit tudsz csinálni, hogy plakátolsz, és felrakod facebookra, jófogâsra. Facen könyebben találsz valakit aki tud neked chipet nézni, vagy segíteni a szállításban.

2018. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Neten keress egy helyi állatvédlemi csoportot. Siman lehet, hogy van gazdája és csak chippet kéne olvastatni.
2018. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartanak felétek haszonállatot, akkor az ilyen gazdáktól meg lehet kérdezni, hogy szükség esetén melyik állatorvost szokták hívni. Ha kaptál tőlük tippet, elérhetőséget, akkor hívd fel az orvost, hátha jár a környéketeken és be tud ugrani leolvasni a chipet. Ha normális, akkor megérti a helyzeteteket. Nem szép dolog ilyet mondani, de beteg, legyengült állatnál el szokták halasztani az oltást ;), egyébként 5000 Ft körül van az ára. Ha barátságos, nem félős a kutyus, esélyes, hogy a tüzelés miatt kódorgott el, van gazdája és keresi. Ha nincs chipje, hirdessétek FB-on, menhelyeknél, buszmegállókban, állaltorvosnál, hogy találtátok.
2018. dec. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ide [link] itt is meg lehet osztani.
2018. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Lehet hogy lesz másik ideiglenes befogadoja és akkor ő megnezeti a chipet remélem van gazdája és keresi. Amint befogadnak a csoportba írok is hogy keresi e valaki. 🙂
2018. dec. 13. 13:54
 10/14 A kérdező kommentje:
Este már jönnek is érte. 🙂
2018. dec. 13. 14:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!