Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire viseli meg a kutyákat...

Mennyire viseli meg a kutyákat egy költözés?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy vettünk egy házat, kész van, így pár hét mulva költözhetünk is az albérletből. de van 4 kutya. ebből 2 a miénk, 2 ott volt az albérletbe, őrizte a házat :) szóval a lényeg, hogy nagyon összeszokott a 4 kutya. együtt alszanak, együtt játszanak, semmi baj nincs velük. a 2 kutya, akik már ott voltak, idős kutyák. a mieink fiatalok, 2-3 évesek. amikor odamentünk akkor hoztuk elő őket, szóval kiskoruk óta a nagyokkal vannak. mi lesz így a kicsikkel? megszokják az új helyet? hogyan fognak viselkedni? és ha másik 2-t is megvennénk és vinnék magunkkal? mert nagyon hozzánk nőttek csak attól félünk, hogy már tizenéves öreg kutyák és nem bírnának megszokni egy új helyet. de megvennénk őket, csak nem tudjunk hogy ez egy öreg kutyánál hogy működne, mi történne vele. köszönöm előre is!
2010. jún. 29. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem különösebben, megszokják hamar, ha a gazdi is velük megy és megmutatják nekik az új helyükön hol lesz a fix alvóhelye, vize, etetőhelye.
2010. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de mi legyen az öreg kutyákkal? sokan azt mondják, hogy már tizen éve ott élnek egy helyen, elvannak, nyugiban, és elkerülnek egy új helyre, akkor el is pusztulhatnak .és én ezt nem akarom.
2010. jún. 29. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Az öreg kutyákat inkább ne vigyétek hanem inkább gyakran látogasátok ha tehetitek. De ha viszitek se lesz nagy gond. Csak sokat legyetek velük és megszokják, de én nem vinném. Mi most költüztünk a 2 éves kutyánkkal és semmi baj nem volt. Látott minket és nem viselte meg.
2010. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy öreg kutyának inkább okoz lelki törést, ha a gazdái egy költözés miatt elhagyják, mint hogy megszokjon egy új helyet. Falka állat. Ha a falka vándorol, követi őket és minden különösebb gond nélkül megszokja az új helyét.

Persze, az első hetekben jobban oda kell rá figyelni, és én nem hagynám rögtön egész napokra egyedül, amint beköltöztünk, pontosan azért, mert úgy élheti meg, hogy elhagyták őt...


Én egy éve költöztem el 10 éves kutyámmal és semmi probléma nem merült fel.

2010. jún. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutya símán megszokja az új helyet! Mi gyakran járunk nyaralni a kutyánkkal, fél óra alatt felméri az új helyet és már sajátjának tekinti. Amikor hazaérünk, akkor sem látszik rajta, hogy különösebben örülne a régi lakhelyének. A falka a fontos számukra, nem az, hogy hol vannak.
2010. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11:33-as, ott a pont!!!
2010. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:

A kutya nem a helyhez ragaszkodik, hanem a gazdához, aki szereti. Abba pusztulnának bele, ha elhagynátok őket.

Én kétszer költöztem a kutyáimmal, másodszorra már 10 évesek voltak. Köszönték szépen, ugyanúgy a lábamnál feküdtek, mint előtte.

2010. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!