Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszik? És miért...

Miért nem eszik? És miért nyalja a falat?

Figyelt kérdés
13 éves kistestű kutyám, néha megunja a kajákat és nem hajlandó enni . Az orvos szerint ritka egészséges kutya a korához kepest , a fogai is nagyon szépek. Külön főzők neki kb 1 heten 3x , többi nap is változásosan kap enni . Házi kosztot imádja , a bolognai a kedvence kölyök kora óta és tegnap adtam neki nem ette . ( nem 1 adag etelt adok ilyenkor csak pár falatot abból amit szeret ) ma megint nem evett semmit és a falat nyalta. Ezt szokta csinálni pár napig után a egyszer csak farkas éhes lesz és bármit adok neki megeszi rögtön. Ez miért van ? Hányni nem szokott , füvet sem eszik (talán 2x volt rá példa ennyi év alatt) . Nem kedvetlen , ugyan olyan játékos ilyenkor is de zavar.

2019. jan. 10. 23:35
1 2
 1/17 Drazicc ***** válasza:
17%
Nekünk volt hasonló és anyukám szerint mészre volt szüksége azért. Nem tudom gondolom a csontok miatt (ez megmagyarázná, hogy jók a fogai), de nem mondom 100%ra.
2019. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Súlyos kálciumhiánya. Javaslom próbálj meg neki csontot adni. Ha nem megy a kajájába morzsolj tojáshéjat vagy meszet. Ha nem változik semmi vidd el dokihoz.
2019. jan. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Bocs a súlyos véletlen volt. (Utolsó vagyok)
2019. jan. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni kutyáknak calcium tablettát, az sokkal hatásosabb és pár szá fonrintba kerül.
2019. jan. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tojashejat próbáltam csempészni a kajájába nem eszi.... heti 1x kap farhatat egy keveset mert volt olyan hogy a kis mohó nagyobb csontot nyelt le és a torkából szedtem ki keresztbe volt akadva. Az9ta felek viszont muszaly . Megpróbálom a vitamint megetetni vele. Köszönöm a válaszokat
2019. jan. 11. 09:28
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

A probléma az, hogy nem kutyának való étellel van etetve, emiatt kialakulhat hiányállapot, emésztési probléma.

Azt, hogy egészséges, azt ránézésre állapította meg a doki, vagy csináltatott teljes vérképet? Ha utóbbit nem, akkor mindenképpen javaslom, nagyon sok dolog kiderül belőle.

2019. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Igen idős korából adódóan, volt vérvizsgálat. Fiatal kutyákat lealázó egészségi állapotban van és szerintem pont a házi koszt miatt :) nyilván csípőset, csokit , krumplit stb ilyeneket nem adok neki viszont az almat imádja . ( ezeket mind módjával kapja nem 1 adag etelkent)
2019. jan. 11. 10:59
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Vitamin kell neki. Az ürüléket nem eszi meg? Az is hiányra utal, meg a fal "evése" is.
2019. jan. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem az ürüléket nem eszi meg . Igazából szokott ilyet csinálni , pár napig nem eszik utána újra eszik rendesen. Csak zavar. Néha a kezemből elveszi úgy eszik pár falatot . Egyekbet olyan a kutya hogy csak a megszokott adagot eszi meg , hiába adok neki többet ott hagyja
2019. jan. 11. 11:38
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen hiánya van. Nem tudom ti milyen laborvizsgálatot kértek, de én most ránéztem a papíromra és nálam vitaminok egyáltalán nincsenek felsorolva, szóval azt nem nézték meg (bár ez csak műtét előtti rutinvizsgálat volt). Ha a labor csak a szervi funkciókra terjed ki, akkor lehet, hogy nálatok is a helyzet, ez esetben kérnék az orvostól egy kiterjedtebb vérvizsgálatot is.
2019. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!