Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nyakörvet hogy kell megfelel...

A nyakörvet hogy kell megfelelően beállítani, hogy ne fojtsa meg a kutyát de ne is tudjon kibújni belőle?

Figyelt kérdés
Nem sokára örökbe fogok fogadni egy kutyát. Még régebben vettem egy nyakörvet, szóval az van, és jó is rá, csak nem tudom hogyan kell beállítani. Egyébként hámmal fogom sétáltatni, csak nem merem előre megvenni/megrendelni, mert félek hogy nem lesz jó méret. Addig sétáltatnám nyakörvvel amíg nem jön meg a hám (max pár nap), viszont félek hogy kibújik belőle és elfut. Van erre valami szabály, hogy hogy kell beállítani, vagy lehet azért látni hogy mikor jó?

2019. jan. 11. 06:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Mármint azért gondolom hogy jó rá a nyakörv, mert sokat lehet rajta állítani.
2019. jan. 11. 06:48
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Egy-két újjad kényelmesen tudd bedugni a nyakörv és a nyaka közé.

Egyébként szerencsésebb nyakörvvel sétáltatni. Ha kistermetű akkor oké a hám, de ha nagy termetű húzni fog téged a hámmal.

A folytó nyakörv szerintem a legpraktikusabb. Ha a kutyus szépen sétál melletted akkor konkrétan csak lóg a nyakában mint egy nyaklánc és a szőrét se piszkálja. Ha viszont oda akar rohanni valamihez akkor könnyebben megfogod főleg ha nagytermetű mert azok eléggé erősen tudnak húzni hámmal.

2019. jan. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
12%
Ha hámmal sétáltatod, húzni fog, hisz a hámot erre találták ki.
2019. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%

Kistestű esetén 1 ujjnak kell beférnie, nagy testű esetén 2nek. Kicsiknél 2 esetén simàn kifér màr a fej, plàne ha turcsi orrú a kutya.


A kistestű esetén tényleg a hàmmal való sètàltatás a legjobb, mert a légcső nàluk kevésbé védett. A legpraktikusabbak a mellkason megtàmaszkodó hámok (mivel ezek párnázottak a szőrt se dörzsölik, és télen enyhén melegebben is tartják a mellkast), szerintem. Ha jól neveled a sétàhoz, akkor nem fog húzni hámmal se.

Közepes nagyságtól kezdve (nem írtad milyen idős a kutyus, ha kölyök, de nagytestű lesz, akkor is a hàm ajánlott pár hónapos korig kb) a nyakörv is maradhat. Fojtót viszont én csak akkor ajánlok, ha a kutyàd bull tipusú/elég szőrös nyakú. Az előbbieknél az izom, az utóbbiaknál a szőr teszi biztonságosabbá. De azt is csak a sètára szoktatás elején, esetleg idegen élethelyzetekben, ahol sok stressz érheti (pl tömegközlekedés)

2019. jan. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!