Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet kényszeredett betegség...

Lehet kényszeredett betegség a köhögés?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy nem is fáj a torka, nem beteg csupán egy rossz megszokás? Úgy érzi köhögnie kell pedig nincs rá szüksége?
2010. febr. 28. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Apukámat amióta csak ismertem mindig köhögött, köhécselt,(így mondták)semmi szervi baja nem volt 86 évig csak el élt. Most a párom köhög negyedik éve, nem vagyok megijedve, mert tudom ez csak egy beidegződés, egy szokás, (rászokás?) olvasta valahol aki nem akar infarktust kapni, és ha köhécsel elkerülheti, azóta él ezzel a lehetőséggel!? Ennyit a köhögésről, ha nem fázás vagy tüdő probléma nincs.
2010. febr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt verbális TIC-nek nevezik. Előfordulhat, hogy vki pl. állandóan köszörüli a torkát.

Van motoros TIC is, gyakori pislogás, vállhúzogatás, grimaszolás formájában. Ezt az illető nem veszi észre magán.

2010. febr. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. nem lehet erről leszoktatni valahogy az illetőt? mert nagyon idegesítő...
2010. márc. 1. 08:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Van hogy addig ingerli magát hogy behány...
2010. márc. 1. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!