Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya feneke alapból,...

A kutya feneke alapból, "természetesen" büdös, vagy ez bűzmirigy probléma?

Figyelt kérdés

Tegnap fürdettem meg, de mára éreztem, amikor közelebb volt hozzám és játszottunk. Nyilván nem közvetlen egy ürítése után szagoltam meg. A "termékét" néha szoktam ellenőrizni pár pillantásra, normális szilárdnak tűnik, viszont a kutya néha elég szagos hátulról. Fél évente, vagy kb 4 havonta eljárunk állatorvoshoz bűzmirigynyomásra, most legutóbb kb 1-2 hónapja voltunk. Ritkán szoktam egyébként látni amikor hátul nyalogatja magát, természetesen szokta magát fürdetni és nyalogatni, de a fenekét nem sűrűn látom hogy nyalná.


A bűzmirigyét érezhetem hogy megint megtelik neki, vagy a kutyák hátsó fele általában egyébként is szagosnak titulálható és ne gondoljak arra? Egyébként nem szokta harapdálni a mancsát, se a fenekénél a szőrét. Olvastam hogy ezek a tipikus jelei ha baj van a bűzmirigyével, de ilyet sem szokott csinálni.


2019. jan. 11. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bűzmirigy váladéknak nagyon jellegzetes szaga van. Nézd körbe, hogy nem maradt-e kakis a feneke, hátha csak azt érzed.

Ha nem csak átmeneti állapotról van szó, hanem folyton büdi, vidd el dokihoz.

A kedvedért megszagoltam mindkét kutyám popóját :D már csak kíváncsiságból is. Nem büdös nekik.

2019. jan. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És milyen az a szag? Neki szimplán kakiszaga van. Hát, én csak most vettem észre. Egyébként nyilván én sem szoktam állandóan szagolgatni, tehát máskor fel se tűnt volna, most is csak hogy játékból azt a felét is lökte hozzám, és akkor picit megcsapott a szag, aztán utána figyeltem fel rá. :D Nem kakis neki, és továbbra is érződik.
2019. jan. 11. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Nem fekükdhetett bele valamibe?


Enyémek nem büdösek :D

2019. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kéne ilyen erős szagának lennie, mint mondod.

Nézesd meg dokival. Lehet a bűzmirigye.

2019. jan. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!