Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert szeretnék vásároln...

Rottweilert szeretnék vásárolni, van pár jótanácsotok?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje fontolgatom már, hogy veszek magam mellé egy Rottweilert, nagyon tetszik a fajta. Azonban nem volt még kutyám. Érzek magamban annyit, hogy neveljek egy ilyen kutyát, ám pár jótanácsot szívesen elfogadnék, hogy biztosan ne rontsak el semmit. Olvasgattam interneten is irodalmat a fajtáról, próbálok minél több helyről tájékozódni! Kutyaneveléssel annyi tapasztalatom van, hogy egy ismerősnek amikor lett kölyök bomszere, sokat voltam náluk, és segítettem neki. Amúgy kan kutyust szeretnék. A válaszolat előre is köszönöm!

2019. jan. 11. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Én szeretek egyből a mélyvízbe esni, ezért nem mondom azt, hogy kezd kistestű kutyával. Vegyél egy kutyát tenyésztőtől, legyen kan. Vidd el kölyökkorába kutyasuliba. Etesd, sétáltasd, simogasd. Vegyél mellé egy kölyök cicát, hogy együtt nőhessenek fel, és így lesz társasága, nem lesz agresszív a macskákkal.
2019. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
54%

Van egy 6 éves Rottweilerem. Elotte volt bullmasztiff meg németjuhász. Rottweiler egy kicsit más kategoria. Nagyon tud szeretni és hallgatni a gazdájára, de CSAK a gazdájára, ez pedig 1 személy, akit o elfogad "alfának".

Van egy 1 éves fiam és egy 3 éves lányom, tuzbe menne értuk, de csak rám hallgat. Pl. ha leteszem elé a kaját, addig nem eszik, még nem mondom, akár az orrára is tehetem.. Vannak helyek. pl terasz, ahova nem mehet, ha ott vagyok meg se próbálja, de sajnos a párom elgyengul és nem tud nemet mondani, ezért nem is tud neki parancsolni. Nagy a mozgásigénye, utcára is kimehet ha kinyitom a kaput, de ha szolok neki rogton bejon. Szereti a vizet, petárdáktol nem fél, nem ugat feleslegesen, stb. Ha ugy érzed hogy be tudod tartatni vele a szabályokat bármilyen aranyosan is néz rád, akkor nem lesz gond vele sehol semmilyen korulmények kozott, és a legjobb barátod lehet, aki meghalna érted.

2019. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is roti kan az első teljesen saját kutyam bár előtte is tartotunk ilyen kutyát.

Csak és kizárólag jó helyről vedd a 25-30ezeres kutyát el kell felejteni hacsak nem menteni szeretnél. 8 hetes kora előtr ne hozd el bár én javaslom ha lehet még 10hetes korába is legyen az anyjával mer jó hatással van rá. Tenyésztőtől vedd inkább, néz utana az anyagi vonzatának és itt nem a vételárra gondolok mer az egyszer fizeted hanem a tartásanak a költségeire. Ha olyan személy vagy aki nem meri megemelni a hangját és hározottan oda szólni akkor nem ajánlom. Nagyon figyelnek a hangszín változásra hogy az szidó vagy dicsérő jellegű. Erős kutyak és nem csak fizikailag hanem ÁLLTALÁBAN személyiségben is de a gazdinak kell a vezetőnek lenni mentálisan.

Nagy vonalakban ez jutott igy tömören eszembe bár szerintem bármilyen kutya fajtát említünk oldalakat lehetne róla regélni. Amgy egy tapasztalt kutyás ismerős vagy kutya suli sem árt ha elakad az ember.

2019. jan. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!