Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertesből panelba?

Kertesből panelba?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, szeptembertől egyetemre fogok járni, és nagyon szeretném magamnak vinni a kutyámat is.

Élete első felében kinti kutya volt (nem nálunk) majd mikor hozzánk került kinti-benti lett, de mostmár ott tartunk hogy benti kutya:D

8,5 éves rövidszőrű vizsla, bent nincs vele semmi baj, teljesen szobatiszta, napi 1x1órás séta elég neki+annyiszor kimehet akárhányszor szeretne a kertbe, de nem nagyon él a lehetőséggel:D

Panelban is ugyanilyen szépen ellenne? (Nyilván akkor sétálni vinném pluszban még reggel és este. Ez elég ha 20-30perces?)


2019. jan. 12. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett a legegyszerűbb kutyát tartani. Egy nap van vagy 3-4 óràd, amik közt legrosszabb esetben is van 2 óra szüneted, mèg a legkeményebb szakokon is...


Amúgy igen, ha szobatiszta akkor nem zavarja meg a lakásba költözés. Főleg mivel felnőtt kutyus, a visszatartás se okoz majd gondot neki. Bár albérletet nehezebben fogsz találni, sok olyan tulaj lesz, aki el fog àllni a szerződéstől, mikor kiderül, hogy nem egy pincsi jönne...


Mellesleg igen, reggel/este elèg neki 20-30perc, hiszen az csak egészsègügyi séta lesz szàmára.

2019. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

A hely már szerencsére megvan, a lényeg hogy fel is vegyenek:D

2019. jan. 12. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még, hogy próbálj meg hamarabb beköltözni, hogy egy-kettő napod minimum legyen “otthon” a kutyus reakcióit figyelni. Eleinte lehet 3-4 órànkènt ki kell majd menni vele biztos, ami biztos alapon. És a sétàk is eleinte az új környezett miatt tovàbb tartanak majd, hiszen fel kell fedezni a helyet, de ezt majd làtod te is. :)

#3 voltam

2019. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyors eü séta reggel-este lehet rövid, de mindenképp kell neki egy hosszabb is, amikor futkározhat, elfáradhat. Ez legalább egy órás legyen.

Másrészt arra készülj, hogy albérletet találni kutyával nehezebb.

2019. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha egyetem mellett is lesz időd vele foglalkozni és adott időközönként levinni EÜ sétára és nem kell sokat lépcsőznie, akkor szerintem ellenne. Nekem is volt olyan évfolyamtársam, aki így tartott kutyát, de azt nem tudom, hogy az EÜ sétákat hogy oldotta meg (ha 8-tól 7-ig óra van + utazás is, az már elég sok).
2019. jan. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, jól ellenne a panelban is, napi három sétát azért minimum biztosítani kell számára, de ideálisabb a négy alkalom.
2019. jan. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!