Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elveszett a törzskönyv...

Ha elveszett a törzskönyv automatikusan keveréknek lesz tekintve?

Figyelt kérdés
Van egy fajtatiszta bull terrierünk, és az érdekelne, hogy ha elveszett a törzskönyv lehet valami más módon papírt szerezni, hogy fajtatiszta? Esetleg az orvos megvizsgálhatja, hogy nincs benne keverék jelleg, és ezért "kinyilvánítja"?

2019. jan. 13. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nekem nincs is kutyám, de mivel tanár vagyok, az iskolai dokumentáció alapján gondolkodom: minden kiadott bizonyítvány adatai pontosan rögzítve kell, hogy legyenek a kiállítás helyén is, tehát szerintem a kiadó intézmény tudja pótolni. Állatorvos nem hiszem, a fajtatisztasághoz nem elég ránézésre a fajtajellegi tulajdonságok megléte, hanem a felmenők igazolása kell.
2019. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Volt törzskönyve, vagy valaki úgy adta el nektek, hogy törzskönyves, csak "elveszett" a papír?

Ha előbbi, akkor a tenyésztőt keressétek meg, nála minden információ megvan, ami alapján lehet a törzskönyv pótlását kérni.

2019. jan. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha elveszett a törzskönyv, akkor ki lehet kérni egy újat.

Maga a törzskönyv az a meoesz-nél van, ez alapján állítják ki a származási lapot, amit törzskönyvnek hívunk. Attól, hogy te elvesztetted, náluk még megvan. Chipszám alapján be tudják azonosítani a kutyát.


Amúgy állatorvos nem tudja megállapítani, hogy fajtatiszta-e.


Ha még úgy vetted, hogy nem kaptál hozzá, mert "elveszett" a tk, akkor át lettél verve.

2019. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj a tenyésztőhöz, akitől vetted. Azt hiszem, csak ő tud a MEOE-nél újat kérvényezni, de nyilván pénzbe kerül. Esetleg ha a te nevedre volt írva a tk is, akkor mimt tulajdonos, te is fordulhatsz a szövetséghez, ha más nem, ők hitelt érdemlően fel tudnak világosítani az ügyben.
2019. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha pedig nem lett törzskönyvezve, akkor utólag nem lehet ezt megtenni.

Hivatalosan (fajta jellegű) keverék, ha nincsen tk.

2019. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 8 éves kutya, és mi vesztettük el költözés során sok más papírral. Sajnos fejből nem igazán emlékszem már a Kennelre illetve a tenyésztő nevére. Megpróbálom én kérni, bár ha nem járunk versenyekre annyira talán nem fontos, csak az elv hogy ne tekintsék a kutyámat másnak.
2019. jan. 13. 11:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem viszitek a kutyát versenyekre, akkor a világon senkit nem fog érdekelni, hogy van-e törzskönyve, vagy nincs.

Az oltási könyvében benne kell, hogy legyen a törzskönyvi neve is. Legalábbis nekem mindkét kutyámnál benne van. Sőt, a tenyésztő neve is. Mindjárt az elején.

Ha ragaszkodsz a papírhoz, az ott szereplő adatok alapján megtalálhatod a tenyésztőt.

2019. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"csak az elv hogy ne tekintsék a kutyámat másnak."

Ki? Hol?

Sétálni is törzskönyvvel mennél, igazolni , hogy fajtatiszta kutyád van, ha valaki kétségbe vonná?

Olyan fajta kutyám van, amelyik igen ritka a fajtájában pl színben. Sokan meg akartak győzni, hogy márpedig nem az a kutya, aminek mondom, hanem keverék. A kutyám nem fog megváltozni attól, hogy egyesek okoskodnak. Én pedig nem bizonygatom törzskönyvvel, hogy nekem van igazam. Ha neki keverék, éljen boldogan abban a tudatban, hogy ő aztán ért hozzá. A kutyát magát egyáltalán nem érdekli, milyen jelzővel illetik.

2019. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A fajtagondozó szervezet tud segíteni. De ha nem viszed kiállításra teljese mindegy, hogy megvan-e a TK vagy sincs. Illetve akkor is kell ha fedeztetni akarod. Bár 8 évesen a legtöbb fajta esetén a fedeztetés felső korhatárán (vagy annak a közelében van). Ha tudod a törzskönyvi nevét (sokszor ez szerepel a petvetdata-ban, ott a chip szám beírása után kiírja sok esetben /saját állatom ellenőrzése/, illetve a chip szám alapján történő keresés kiírja).
2019. jan. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!