Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészségesebb a kutyának a...

Egészségesebb a kutyának a száraz táp + konzerv, mint a csak száraz táp?

Figyelt kérdés

Most csak szárazat kap. Nagyon keveset iszik, ezért féltem a vesebetegségtől. Mindkét macskám abban halt meg. Ennek ugyebár a legfőbb okozója a folyadékhiány.

Ma este konzervet adtam neki. Kiszámoltam, így 320 gr folyadékot vitt be ezáltal, míg ha száraz tápot kap, avval csak 10 gr-ot. (És azután sem iszik többet semmivel sem.)


Tudom, hogy a konzervek nem túl jó minőségűek, és drága is ez a fajta etetés, de a vesék szempontjából meg mégis csak jobb lenne neki, nem?

Az viszont probléma, hogy nem igen bírja a nedves eledeleket, meghajtja. Főleg a márkásabbak, szóval igyekszem olcsóbb kategóriánál maradni, amit még meg tud emészteni és nem lesz hasmenése tőle. Romeo Excellence-t vettem, elég jónak tűnt az összetétele, 47% pulyka, nincs benne kukorica, cukor meg mesterséges színezék, tartósító, stb.


2019. jan. 13. 23:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Igen, jobb sokkal, ha kap plusz folyadékot. Viszont mi ezt úgy oldjuk meg, hogy veszünk valamilyen húst és azt megfőzzük levesnek, de minimális benne a hús és csak egy kis sót teszünk hozzá. Ez így olcsóbb és ugyan olyan jó (ha nem jobb).
2019. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
A lényeget kihagytam. Szóval a tápot öntjük fel ezzel a levessel.
2019. jan. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
A tápra önthetsz egy kis vizet is, sőt, ajánlott is, mivel egy kicsit felpuhítja és könnyebben emészthető lesz utána.
2019. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#3 én ezt a tápfelvizezős módszert nem szeretem, semmit nem rág így a kutya, és nagyon hamar behabzsolja, és felpuffad tőle. Aztán itt nyöszörög egész este, mert fáj a hasa.


Úgyhogy ha ilyen löttyöt adnék neki, azt csak is magában.

2019. jan. 14. 01:17
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha konzervet adsz, lényegében vizet tetesz. Mert tápanyag nincs benne.
2019. jan. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Én csirkehúst és sárgarépát főzök levesnek és ezt öntöm a tápra, amúgy magában nem nagyon eszi, meg folyton köhög tőle.

A tesóm meg úgy csinálja, hogy a szárazat és a konzerv tápot keveri.

De adhatod úgy is(ha kétszer kap), hogy reggel táp, este leves/konzerv vagy ilyesmi.

Vay egyszerűen miután megette a tápot megkínálod finom húslevessel(elég a leve amiben húst főztél), kizárt, hogy elutasítaná:D

2019. jan. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megpróbálom keverni a kettőt, mert máskülönben nagyon meghajtja.
2019. jan. 14. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#4: Nem arra gondoltam, hogy levest készíts a tápból, csak épp ráereszteni egy kis vizet. Ha keménytápról van szó, akkor ennyi víztől nem fog annyira felpuhulni, hogy ázott, vizes trutymó legyen belőle.


Mindenesetre én az olcsó konzervekről lebeszélnélek, mert azok tényleg 95%-ban vízből állnak. Amik tényleg jók, azok meg olyan drágák, hogy egész hónapban nem tudsz etetni velük, legfeljebb alkalmanként. De nem is rendszeres etetésre találták fel a konzerveket, arra a száraztáp való.


Az is jó, amit előttem a #6-os írt.


De egyébként nem értem, hogy a vizezett száraztáp meghajtja, de a vizes konzerv az nem? Kicsit ellentmondónak hangzik ez.

2019. jan. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja bocs, nem azt írtad, hogy meghajtja, hanem hogy felpuffad tőle és fáj a hasa. Mea culpa'.
2019. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért nem adsz neki sima húst? Nyersen/kivéve sertést/, főve, sütve.Ettől se a hasa nem fog menni, semmi baja nem lesz, egészséges lesz, mert ez a ragadozók fő tápláléka.A hús nélküli trutymós konzerv nem gondolnám hogy hasznosabb.Ha húst eszik, plusz jó fajta szárazat, hidd el, hogy fog rá inni is.Főzhetsz is neki: hús, bele répa,kevés tészta vagy rizs a végén, pici só, jó sűrű levest.

Én így etetem a kutyáimat, hosszú életűek, soha semmi bajuk, a rágástól jók a fogaik, még a legöregebb 15 évesemnek is.A macskáimat is így etetem, bár ők az ilyen főtteket nem szeretik, nekik húst adok, szárazat, és ha nincs időm, akkor konzervet, de az is legalább 40%hústartalmú.Most van két 17 éves cicám, tesók, meg egy 16 éves is, tök jó egészségben, meg fiatalabbak is.

2019. jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!