Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egészségesebb a kutyának a...

Egészségesebb a kutyának a száraz táp + konzerv, mint a csak száraz táp?

Figyelt kérdés

Most csak szárazat kap. Nagyon keveset iszik, ezért féltem a vesebetegségtől. Mindkét macskám abban halt meg. Ennek ugyebár a legfőbb okozója a folyadékhiány.

Ma este konzervet adtam neki. Kiszámoltam, így 320 gr folyadékot vitt be ezáltal, míg ha száraz tápot kap, avval csak 10 gr-ot. (És azután sem iszik többet semmivel sem.)


Tudom, hogy a konzervek nem túl jó minőségűek, és drága is ez a fajta etetés, de a vesék szempontjából meg mégis csak jobb lenne neki, nem?

Az viszont probléma, hogy nem igen bírja a nedves eledeleket, meghajtja. Főleg a márkásabbak, szóval igyekszem olcsóbb kategóriánál maradni, amit még meg tud emészteni és nem lesz hasmenése tőle. Romeo Excellence-t vettem, elég jónak tűnt az összetétele, 47% pulyka, nincs benne kukorica, cukor meg mesterséges színezék, tartósító, stb.


2019. jan. 13. 23:12
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi, utolsó, de nekem nincs erre időm, kapacitásom.
2019. jan. 18. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!