Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti komolyan veszitek hogy ha...

Ti komolyan veszitek hogy ha jutalomfalatot adtok a kutyának, kevesebbet kap enni?

Figyelt kérdés

Kb mindegyik jutalomfalatra rá van írva hogy pl " 10 kg alatti kutyának napi 1 db, 10-30 kg között napi max 3 db stb.."


Szóval ti ezt betartjátok? Tényleg 1-2 db-ot adtok nekik? És ha jutit kap a kutya, tényleg pl 30-50 grammal kevesebbet kap enni? Mert én sosem csináltam ilyet, de már több embertől hallottam.


2019. jan. 14. 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
36 kilós kutyámnál nem, 7 kilósnál igen
2019. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Mivel 20 kg-s kutyám van, akinek ráadásul inkább híznia kellene, nem. De ha számítana, betartanám.
2019. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Mivel a kutyám 6 kiló, mikor 7 kiló lenne neki a normális így nem tartom be az előírásokat.
2019. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha látványosan hízni kezdene, jobban figyelnék ilyenekre, de ő ilyet csak ritkán kap, a sonkát meg a virslit jobban szereti és motiválhatóbb a tanulásban azokkal, mozgunk is aktívan séták alkalmával, egyre többet, ahogy egyre ügyesebb.
2019. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom be a szárított husinál a mennyiséget. Van, hogy 1et kapnak, vagy 4-5öt egy nap. 18, és 27 kilósan. Szárított halál betartod, hogy napi kettőt kapnak mindketten. De az inkább vitamin forrás, mint jutalom. És a hal adásának is megvan az ideje, hogy mikor melyik séta után. Már tudják, és kérik is :)
2019. jan. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

Nem azért nem szabad adni neki, mert kevesebbet eszik miatta.


Hanem mert olyan összetevői vannak, amik nagy mennyiségben egyszerre nem tesznek nekik jót.


Tehát ez nem táplálék, hanem nasi a kutyának.


Főnököm beetette kb 10 db-bal egyszerre (ír szettert), és hányt tőle.

2019. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat telefonom nagyon durván össze vissza írt..

Szóval a szárított halnál betartom, a husinál nem.

2019. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a sajàt tàpjával jutalmazom, és annyival csökkentem az aznapi vacsiját. Kétszer kap enni és max egy maréknyi tápot “jutalmazunk” el.
2019. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerek egy kutyást, aki napi egy zacskó jutit elosztogat, bár nem csak a sajátjának, mert az van, hogy együtt sétálnak még 2 kutyával és ilyenkor amikor elköszönnek egymás után mindegyik kap vagy 6-ot, meg az övé még otthon is kap csomót, így fogy el egy egész zacskó naponta. De nem is tanítja hozzá csak osztogatja random, vagyis nagyon szigorúan tartja a kutyát, öreg már, de mivel a sok jutitól dagadt ezért napi 6 órát sétáltatja, többnyire láb mellett végig, a kutya már alig megy, akkor is nyüstöli.

A lényeg, én amikor tanítom, játszok vele(ez nálunk egyszerre megy), olyankor szokott kapni pár db-ot, mi apró falatokat használunk, a végén pedig egy vagy max két kutyakekszet kap. Illetve hetente rágóropit, ilyet: [link]

2019. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen. De kistestű 4,5kg a kutya. De alapvetően a normál száraz tápjával vagy sárgarépával (igen, jól olvastad, imádja, egy kis répa kockáért a csillagokat lehozná az égből) jutalmazunk.
2019. jan. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!