Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Korpás lett a kutyám, valószín...

Korpás lett a kutyám, valószínűleg megfázott odakint a hidegben, mit tegyek hogy mihamarabb elmúljon neki a korpa?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kutyánál a korpa nem megfázástól van, hanem gombás megbetegedés. (De a gyakori fürdetéstől is lehet)

Mivel nálunk is előfordult, az orvos Nizoral samponos fürdetést írt elő, úgy hogy amíg el nem múlik, 10 naponta fürdessük.

Nekünk elég volt 1x, de azért megfürdettük vele még egyszer és nyom nélkül elmúlt.

[link]

2019. jan. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó a Nizoral, de ha a hidegben tartod a kutyát, akkor inkább ne fürdesd! Inkább legyen korpás, mint tüdőgyulladásos, mert abba belepusztul.
2019. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Benti kutya,ritkán van fürdetve.Eddig nem is volt gond,de ma belefeküdt séta alatt vmi végtermékbe és muszáj volt megfürdetni, eszméletlen büdös volt. Fürdés után 3 órát bent volt a melegben amíg aludt,de utána muszáj volt kivinni a dolgát végezni,de ez 10-15 perc kint tartózkodás volt maximum. Utána pár órára vettem észre, hogy korpás a bundája.
2019. jan. 14. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megfázástól nem lesz korpás, az bőrprobléma.

De szerintem nálatok nem ez a baj, ha csak most, fürdetés után derült ki.

Azt írtad, ritkán fürdik. Szerintem annyi történhetett, hogy a mostani fürdetéssel leázott a bőre legfelső, "elhasználódott" hámrétege, és ennek darabkáit látod a szőre között.

Én ugyanígy járok minden hajmosáskor. :)

Télen az ő bőrük is feltehetően szárazabb.

2019. jan. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen sampont használtál?
2019. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!