Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számít hogy melyik oldalamon...

Számít hogy melyik oldalamon sétáltatom a kutyát?

Figyelt kérdés

Baj ha valaki nem bal oldalon sétáltatja?

Ebből lehetnek gondok?

Vagy ez csak íratlan szabály?



2019. jan. 15. 19:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Jobb kezes vagyok, az az "erősebb" kezem, természetes, hogy abban van a pórázon.


Amúgy a kutya sem törődik vele, igen, ez csak egy íratlan szabály. Kutyasuliban nekünk is a bal oldalt szajkózták, de mint írtam, magasról teszek rá, ha nekem nem praktikus.

2019. jan. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
76%

Itt egyesek nagyon kombinálnak.

tök mindegy

2019. jan. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
16%

Ha hozzászólhatok, mint kutyakiképző...


Ugyanúgy nem kötelező a kutyát a bal lábhoz igazítani, mint ahogy a WC papír használata sem. De saját érdekedben érdemes.


Azzal, hogy a kutyát betanítod a lábhoz igazodásra, sokkal kezelhetőbb lesz, és a kapcsolatotok is gazda és kutya viszonyává válik, nem pedig egy öntörvényű állatot fogsz kétségbeesetten hajkurászni, míg az röhögve nyargalászik és szarik rád. A beigazított, képzett kutya annak tudatában lép ki az utcára, hogy az ember viszi őt, rá kell figyelnie, tőle kapja a parancsokat. A jól képzett kutya egyébként sokkal boldogabb is, mint az elvadult, neveletlen állat.


Rend a lelke mindennek, tartja a régi mondás. Ahogy a villát bal, a kést pedig jobb kézbe vesszük, a kutya (továbbá a qrva is) a bal oldaladon sétál. Ha nincs rend, káosz van, és ha káosz van, akkor... akkor káosz van, az sosem jó.

2019. jan. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
96%
Kedves csicskakutya (ami egy roppant ízléstelen név egy "kutyakiképzőnek"), és ha nálam az a rend hogy jobb oldalon van, akkor mi van? Nem kell semmilyen vizsgahelyzetben részt vennie, de pont megszokta és tudja, hogy jobb oldalra álljon. Illetve tartunk már olyan szinten, hogyha bal oldalra parancsolom, ott is ugyanúgy helyt áll. Nem húz, nem rángat semerre. Nem kell ezt ennyire túltolni hogy jobbra vagy balra álljon a kutya, a lényeg hogy normálisan tudjon sétálni láb mellett.
2019. jan. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
95%
"csicskakutya" egy troll. Nem kell komolyan venni!
2019. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
97%
Én mindkét oldalon, mivel 6 kutyát vicces lenne egymás mellé felsorakoztatni és kicsi a kezem 6 pórázhoz.
2019. jan. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal, hogy a kutyát betanítod a lábhoz igazodásra, sokkal kezelhetőbb lesz, és a kapcsolatotok is gazda és kutya viszonyává válik, nem pedig egy öntörvényű állatot fogsz kétségbeesetten hajkurászni, míg az röhögve nyargalászik és szarik rád."


Azért ne essünk már át a ló túloldalára. Azt állítod, hogy ha nem a bal oldalamon sétáltatom a kutyámat, akkor az neveletlen és nem tud láb mellett jönni?! Ez vicc, de komolyan.


Nekem amúgy tök mindegy, mindkét oldalon szoktam vinni, mert mindig azon az oldalon szeret jönni, ahol a füves rész van, hogy tudjon szaglászni.

Ha nincs járda és út szélén kell mennünk, akkor is nyilván a belső oldalon van, hogy ne őt üssék el.

Kutyaiskolába meg nem járunk, szóval senki nem szólhat bele hogy melyik kezemben viszem.


Amúgy meg tényleg gondolni kéne azokra, akiknek több kutyájuk is van. Csak nem lehet elvárni tőlük, hogy mindet egy kezükben vigyék?


Off: Én még nem hallottam ezt a "nő legyen a jobb oldalon, tiszteletből" dolgot. De érdekes, ha tényleg így van.

2019. jan. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
25%

Anyád a troll. És olyan nevet választok, amilyet akarok.


Tőlem teheted jobb oldalra is a kutyádat, de a bal oldalt nem véletlenül találták ki. Ugyanis a pórázt nem a kutya felőli kézzel fogjuk, hanem a másik oldalon. Miért? Azért, mert ha a kutya megugrik, kitör, és a felőle levő kezeddel fogod, akkor megpördít, mint a búgócsigát, és hiába kapkodsz a másik kezeddel. Ha viszont jobb kézzel fogod, a szabadon levő bal kezeddel el tudod kapni és visszarántani.


Értem én, hogy itt mindenki szabad és független lélek, akinek senki se mondhassa meg hogy micsinájjon, de bizonyos dolgokat nem véletlenül csinálnak úgy, ahogy vagy száz éve csinálják. A lónak sem a seggére teszik a nyerget, pedig lehetne.

2019. jan. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
12%

17-es, a nő nagyon egyszerű okból megy a jobb oldalon. Azért, mert annak idején a bal oldalon hordták a kardot. Ha a kettőjük közé kerül, egyrészt kényelmetlen, másrészt nem lehetne előrántani baj esetén. Így viszont csak elengedi a férfi a hölgy karját, és máris rá tud markolni.


Qrvát viszont pont azért vezettek a bal oldalon, hogy jelezzék, az nem hölgy, csak szórakoztató eszköz.

2019. jan. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%
Csicska Szépen beszéljél mert a szádba lépek! A kutyám meg ott vezettem ahol nekem jól esik. Érted?!
2019. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!