Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Számít hogy melyik oldalamon...

Számít hogy melyik oldalamon sétáltatom a kutyát?

Figyelt kérdés

Baj ha valaki nem bal oldalon sétáltatja?

Ebből lehetnek gondok?

Vagy ez csak íratlan szabály?



2019. jan. 15. 19:42
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
97%

jobb kézzel, és ahol menni akar, betonon ahol fű van arra menetel... ez változó. de ha célirányosan haladunk jobb kézzel, jobb oldalt viszem a kutyát, így kézenfekvő,


csicskakutyát meg nem kell komolyan venni, közel sem kutyakiképző, egy senki, már rengeteg kérdést szétbarmolt a provokatív válaszaival. sokat töröltek is, reméljük itt is fogják. válaszra sem méltó....

2019. jan. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
96%

#18 Szerintem egyáltalán nem megfelelő hasonlatokat hozol.

Ló és nyereg? A lónak tudtommal csak egy háta van, azért csak oda lehet tenni a nyerget, mert a hátára ülsz, ugyebár. :)

Nekünk meg két kezünk van, kétoldali szimmetriánk, szóval bármelyik kézben is vezeted a kutyádat, az lényegesen nem befolyásolja a dolog funkcionalitását.

2019. jan. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bal kezem egy betegség miatt néha csak úgy elengedi a fogást. Így én jobb kézben fogom a pórázt és a párom kezét is (nőként). Nagy kutyásoktól (meg nagy dumás férfiaktól) szoktam kapni kioktatást.. De szerintem ez egy olyan dolog, mintha a póràz színébe kötnènek bele. Csinàld ahogy neked kényelmesebb.
2019. jan. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
csicskakutya szerint a szájkosár állatkínzás. K 1-2 hónapja böfögte oda szintén értelmes válaszát
2019. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Csicskakutya nézeteire válaszul, egy másik nézet:


" sokkal kezelhetőbb lesz, és a kapcsolatotok is gazda és kutya viszonyává válik, nem pedig egy öntörvényű állatot fogsz kétségbeesetten hajkurászni, míg az röhögve nyargalászik és szarik rád. "


Meglepő módon néhány dologban egyet értünk, de az alapvető óriási különbség az az, hogy 2 verzió között van egy elég nagy átmenet, és pont ebben az átmenetben van az igazi , igazán egészséges kutya gazda kapcsolat!


Én ugyanis legalább annyira lenézem azt a fajta kutyasétáltatást, ami úgy működik, hogy ha törik, ha szakad, a kutya szinte a láb mellé simul, eközben szinte folyamatosan keresi a szemkontaktust, parancsot vár, kvázi dolgozik, és úgy sétál mint egy gép.


A séta lényege a falkaszellem, és a hierarchia erősítése, ennek pedig minden egyes pillanatát és mozzanatát a természetből vette át az ember, mert felismerte, hogy a kutyának erre van szüksége.


Csak ez sajnos a csicskakiképzők miatt nagyon elkorcsosult!


Nem láttam még a természetben falkát úgy sétálni, hogy madzaggal voltak összekötve, kőbevésett törvény volt hogy 3 centinél nem mehetnek messzebbre egymástól, és bármelyik falkatag a pofájába lihegett volna a vezérnek minden pillanatban, parancsra várva.


A póráz egy szükséges rossz, egyrészt kötelező, másrészt a mi világunkban nem lehet nélküle biztonságban egy kutya. Ez tény.

De!

Kölyök kutyákat lehet leghamarabb megtanítani a póráz nélküli sétára, a gyámoltalanságuk miatt, és emiatt a természetes, és ösztönös módon fognak bennünket követni.

Természetesen egy felnőtt korban is megtanítható, és működne is, csak kötelező a póráz, nem is ez a lényeg.


A lényeg, hogy ha van egy "kör" egy bizonyos szféra, amit a kutya ösztönösen érez, azon belül mozog, természetes viselkedést mutatva, ezerszer inkább megerősödik a kutya gazda kapcsolat, mint egy gépként nyomuló, és állandóan ránk összpontosító kutyánál.


Az ugyanis csak egy feladatot hajt végre. Semmi köze a bizalomhoz, a tisztelethez, csak egy megoldandó feladat, amit letud, és kész.

A rövidre fogott póráz biztosítja hogy ne is mehessen messzire, ennek a kényelmében a kutya a létezéséről se tud annak a jelenségnek, milyen mikor a gazda nélkül marad, milyen, ha lemarad a falkától, az egészben nincs semmiféle zsigeri falkaszellem!


Ellentétben egy sokkal szabadabb sétával, ami nem mérhető méterben, mennyire távolodhat el a kutya biztonságosan.

Ha hajnalban leviszem egy üres parkba, ott 50-80 méterre is elmegy, mert onnan is érzi a jelenlétem, elbóklászik, de attól még figyel rám, és egy pisszenésre behívható.


Ha leviszem a belvárosba, akkor ez a 80 méter póráz nélkül is ösztönösen 12 cm-re zsugorodik! (Tökmindegy, hogy mellékesen egyébként van rajta póráz)


Nem azért, mert gépet neveltem belőle, aki minden körülmények között a nadrágomat dörzsölve közlekedik, mert ezt adtam neki feladatnak!


Hanem mert abba neveltem bele, hogy nélkülem elveszett, nincs biztonságban, és ha elveszít, akkor az neki nagyon rossz lesz.

Ez a falka! Az ilyen gazda-kutya kapcsolat, tényleg kezelhetőbb! És az ilyen kutya tényleg boldogabb!

De te, nem erről beszéltél!

2019. jan. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Én a rendvédelmi vonalat követve, mindig a BAL oldalt preferálom.


Ahogyan itt írta valaki, az oldal fegyver jobbkezesnél a jobb oldalon van, és jobb kézzel rántom és célzok.

2019. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!