Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom hogy jo minosegu...

Honnan tudom hogy jo minosegu etelt adok a kutyamnak?

Figyelt kérdés
En nem vagyok a minel dragabb annal jobb hive. Rengeteg kritikat olvasok a royal caninrol a kutyam nem is szereti az aldiban lehet kapni egy dog food nevu kajat azt viszont ugy eszi minden este es reggel mint aki napok ota nem evett. Biztos sokan megkoveznenek hogy aldis tapot adok a kutyanak de o azt eszi es szereti is.
2019. jan. 16. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Azt ad neki amit szeret!

Állat, ösztönösen érzi, hogy mi jó neki!


Persze majd jönnek az "Én a DubaiLUXURYGoldElitte2, bálnapéniszrost táppal etetem, 234000 forintos áron, mert nekem ő az első!" meg az "Én magam lövöm neki az alaszkai jávorszarvast, mert megérdemli!" válaszok.

2019. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Én sem vagyok híve a drága tápnak, mert az ár nem mutatja a minőséget.

De van az az olcsó ár, ami már mutatja a "minőséget".

És egy kutya nem feltétlenül "érzi" mi a jó neki.

Ugyanis az olcsó táp néha tele van ízfokozóval, de tápértéke semmi.


Onnan tudod, hogy jó a táp, hogy nem kell hatalmas mennyiségeket ennie, elég amit a csomagolás ajánl, és a kutya nem fogy, szép a szőre, energikus, és a kaki is rendben van.


Én amúgy Brit Premiummal etetek, 600 Ft/ kg, maximálisan elégedett vagyok vele (10 éves pitem van)

(ilyenkor télen töpörtyűt is kap nasiként)

2019. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%

Hát ez nagyon nagy 1 es :D meghaltam a nevetestől . Egyébként meg így igaz a fele még a maradékot sem adja oda a kutyájának aztán ha nem látja senki meg veszik a cba-s tápot .


Kérdező: en a brit vagy a brit care tápot adom a kis kölykömnek és szereti jól is néz ki tőle. De ha a tied az aldisat szereti akkor egye azt . Csak ez olyan mint a gyerekeknél . A fiam egész nap a kinder tejszeletet enné de ha nem kapom el sokszor a grabancát akkor most nem lenne ilyen egészséges mint most. (Le is kopogom ) tehát csak arra szeretnék ki lyukadni ,hogy hiába szereti ha nem tud hasznosítani belőle semmit . Nem.tudom mennyi idős a kutyusod , de nézd meg milyen hatással van rá ha jol fejlődik tőle energikus és a szőre is szép akkor baj nem lehet belőle .

2019. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Semmi baj ha Aldis tápot is adsz neki.A baj azzal van, ha csak ezt adsz neki, mást nem.Mert hosszútávon lesz meg a negatív egészségügyi hatása a kutyánál.

Mert igazából nem azt kell nézni, hogy drága vagy nem drága, hanem a táp összetételét.Az összetétel pedig minél jobb, annál drágább a táp, mert az előállítása többe kerül.Van azért 1-2 kivétel ez alól.

Arról viszont fogalmad sincs ha nem próbáltad, hogy az Aldis tápon kívül melyiket szeretné a kutyád még, illetve melyiket szeretné ennél még jobban.

Persze hogy megeszi ha nem kap mást!Te is megennéd a kopasz kenyeret is, ha nem adnának mást! De ettől még nem biztos hogy szeretnéd.

Kérdést tettél fel:onnan tudod, hogy milyen az étel összetétele.És onnan, hogy azért az internetes állatos fórumokban, vagy itt is a hozzáértő állatbarátok véleményét elolvasod és megfogadod.

Másképp mire fel a kérdésed, ha mégiscsak mész a saját fejed után???

A kutya ragadozó, húsevő állat.Igazán jóllakni csak hússal tud.A húsevés az egészséges számára, és élvezeti forrás is.

Ha hússal jóllakik, garantáltan nem lesz éhes 24 óráig.De csak ha jóllakik belőle.Nyugodt lesz, elégedett és egészséges.

Ha drága, jó összetételű tápot kap csak, amit a gyártó szerinti adagban kimérve kap, akkor egészséges lesz tőle, de sosem érzi a ragadozóknak szükséges jóllakottság érzését attól a kevés kis táptól.

Ha olcsó szárazat kap, lehet hogy jóllakik, de nagyon hamar megéhezi utána, mert átmegy rajta a táp hasznosulatlanul.Ezért látod rajta azt, hogy úgy eszik mint aki napok óta nem evett.Mert hiába evett, átment rajta és tiszta éhes, ezért te azt hiszed, mennyire imádja azt a tápot, holott nem imádja, csak szerencsétlen rohadtul éhes marad tőle.

Ha érdekel a kérdésedre adott válasz röviden:húst adj neki, és mellé jobb fajta/nem kell a legdrágább/tápot, amit összetétel alapján választasz neki.

A Brit Prémium nem megfizethetetlen és jó,de van még ennél olcsóbb is jó táp.

2019. jan. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Probaltunk masik 3 fajtat es nem akart meg csak a tal kozelebe se menni inkabb nem evett aznap de masnap se evett max egy negyed maroknyit. Egyebkent rengeteg energiaja van szep a szore es a kakijaval se volt gond.
2019. jan. 16. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Azért evett belőle negyed maroknyit mert annyival jól lakott. Ez lenne a lényege. Keveset egyen a minőségből ami laktató és tele van energiával. Nem az hogy a kutya felzabáljon egy vödörnyi tápot és pókhasa legyen aztán meg össze szarja az udvart nem semmit se tudott belőle hasznosítani.
2019. jan. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%

A nevetségesen olcsó tápok sajnos tele vannak hús helyett ízfokozóval, ezért eszi a kutya mint a hülye. A hambi is nagyon fincsi, csak te se kéne azon élj egész életedben, ez egy elég jó hasonlat.


Joserával etetek, nagyon jó középkategóriás táp, szépen eszik is. Amúgy ha engeded válogatni a kutyádat akkor azt tehet amit akar, mert megengeded.

2019. jan. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Negyed maroknyit eszik belole ugy hogy elotte levo nap nem evett semmit. Raadasul meg egy eves sincs szoval kolyokkent gondolom egy maroknyit illene megennie egy nap. Legalabbis korabbi kutyambol kiindulva.
2019. jan. 16. 21:11
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Kölyökként pont illene normális tápértékű eleséggel etetni, nem ballaszttal. Mint ahogy a gyerekedet se nevelheted csokin, hiába szereti.
2019. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én nem kövezlek meg, azok után, hogy egyesek itt kakaós keksszel meg milka csokival etetik a kutyájukat, mint pl ez a harcos:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9698823-a-pe..


Ettől függetlenül szerintem sem túl jó neki, de ugyebár mindig van rosszabb, lásd amit belinkeltem.

Szerintem próbálj ki azért másokat is, ha online rendelsz, ott hatalmas a paletta, ami közül választhatsz. Talán még árban is jobban kijössz, és a kutyának is egészségesebb.

[link]


A kérdésre válaszolva, ha kölyök, akkor még nem tudod, hogy jó-e neki, mármint látszani nem fog a kutyán. Ez majd később szokott kiderülni, hogy milyen hiánybetegségei lesznek.

2019. jan. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!