Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volna pár kérdésem a kutyámmal...

Volna pár kérdésem a kutyámmal kapcsolatosan (Shih Tzu)?!

Figyelt kérdés
2 hónapos és 1 hetes kisfiú. Oltás rendben teljesen egészséges, azt mondta az orvos,na de elég sokszor be pisil ,és a helyzet sz hogy meg félek kivinni,mivel nagyon hideg van kint és mi picike,de a kérdésem az lenne hogy valami bajt jelenté e az hogy össze vissza mindig bepisil és elég sokszor ??? És az hogy rangatja a fejét ha a helyen fekszik,vagyis úgy bólogat? Több kérdésem is van de egyenlőre csak ennyit írok ki !
2019. jan. 19. 21:22
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem tudom ,nem én hoztam el hanem a ferjem és nem igazan mondtak neki semmit...csak a papírjait mutattak meg és az oldási igazolást ennyi...
2019. jan. 19. 22:29
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem törzskönyves. Az az oltási könyv. A törzskönyv igazolja, hogy ilyen fajta kutyát vettetek, de mivel nincs, ezért vettetek egy jó kis keveréket, akit korán választottak el az anyjától ahonnan az apjához került, onnan pedig hozzátok. A szaporítás mintapéldája, a kant valószínűleg kölyökért cserébe adták oda fedezni, megkapták a kölyköt majd eladták nektek jó pénzért, és mivel tapasztalatlanok vagytok, jól átvertek...vizsgáltassátok ki orvossal a fejbólogatást, mert szaporított mivolta miatt olyan.
2019. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy van róla törzskönyvi igazolás is ez az orvos is igazolta.de valóban nem értettem miért kell így meghurcolni szegényt..:(
2019. jan. 19. 22:42
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Fényképezd le már légyszi azt a "törzskönyvi igazolást", ami 99%-ra biztos vagyok benne, hogy oltási könyv. Az oltásait tartalmazza, vagy a kennelnevét és a szülei neveit visszamenőleg sok generációra?

És mennyiért vettétek? Már abból tökéletesen megállapítható, hogy törzskönyves-e.

2019. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Figyelj nem egy taknyos kölyök vagyok hogy ne tudjam a kettőt megkülönböztetni...és szerintem az orvos sem hülye szóval engem sem kell annak nézni,A kérdésemtől teljesen eltértél és nem hiszem hogy rad tartozna hogy mennyi pénzt adtam érte..egyépkent is van a családban még törzskönyvezett kutya szóval tudom hogy mit kell nézni és milyen az a bizonyos papir ami amúgy sem a lényeg.. mert ha kóbor eb lenne ,akkor is ugyan így imádnám!!
2019. jan. 19. 23:14
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A bólogatás nem normális, vizsgáltasd meg orvossal.
2019. jan. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tértem el a témától, ugyanis a törzskönyvesség azért számít, mert a bólogatás idegrendszeri problémára utal, ami egy törzskönyves kutyánál kevesebb eséllyel jön ki a szűrések miatt, ellenben egy törzskönyv nélküli szaporított kutyánál nagyon is valószínű, hogy előkerül. Ezért fontos, nem azért mert papír ide vagy oda. Ennek ellenére nem hülyének nézlek, csak butaságokat beszélsz, orvos nem igazol törzskönyvet, csak oltási könyvet. Tenyésztő pedig nem ad el kiskutyát 8 hetes kora előtt, és az apjához se adja oda. Csak szaporító.


De akkor csak annyit kérdezek, hogy mi a kutyus kennelneve?

2019. jan. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
89%
Egy erős féreghajtásra szüksége lenne. Lehet megoldódna ez az idegrendszeri probléma. Nem jó jel ez a bólogatás. Más dokihoz is vigyétek el vizsgálatra! Az orvos nem írja alá a törzskönyvet, az az oltási könyve lehet. Az nem baj, ha nincs törzskönyve, azért meg kellene keresni a volt gazdáját, és megkérdezni a véleményét a bólogatásról. Szobatisztaságra úgy tudod szoktatni, ha bekorlátozod egy kisebb helyre a mozgás terét. Szőnyeges szobába ne engedd be! Olyan helyen legyen, ahol fel lehet törölni a végterméket. Le kell tenni neki újságpapírt, vagy pelenkát amire végezheti a dolgát. Kérdezd meg a tenyésztőjét mire volt szoktatva? Ki még ne vidd semmi képp, mert kistestű és fiatal a kutyád. Ha napi 6 alkalomnál többször pisil, akkor lehet fel is van fázva. Erre viszont antibiotikumot szoktak adni.
2019. jan. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a #17-es nem piszkál téged, teljesen igaza van.

Törzskönyves, vagyis Származási lappal rendelkező kiskutyát leghamarabb 8 hetesen szerződéssel, egészségügyi garanciával ad el a tenyésztő. Ha a "bólogatás" idegrendszeri gondra utal, akkor azt jelezni kell a tenyésztőnél, aki vagy visszaveszi a kutyust, vagy beszáll a kezelési költségekbe. Ha törzskönyves a kutya, ahogy írod, vedd elő a szerződést és nézd meg, hogy mi áll benne. Ha nincs szerződés, akkor szaporítótól van a kutya. Az nem jó hír, mert ha valami baja van (szapis, korán elválasztott kutyánál előfordul) akkor kezeltetheted jó pénzért, a szaporítót nem fogja érdekelni.

Szobatisztaság ügyben pedig... Öltöztesd fel a kutyust és vidd ki pisilni. Pár perc alatt nem lesz baja. Szobatiszta csak úgy lesz, ha kihordod a dolgát végezni. Eleinte 2 óránként, éjszaka is. Ha kint sikerül minden, akkor öröm, dicséret neki. Így tanulja meg, hogy kint kell pisilni.

2019. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem máltaim van, amikor kicsi volt, első 3 napba óránként, utána egy hétig 2 óránként, majd 3 óránként kellett levinnem, így sose pisilt be, 1x az elején, mert még félt az új helytől. Szóval sokszor(akkor is, ha nem jelzi) ki kell vinned, nem kell sokat, csak pár percre a ház mellé, amint pisilt és látod, hogy nem akar kakilni már veheted is kézbe. Én 4 hónaposan, mikor minden oltása megvolt(a veszettségi is), kezdtem el sétálni vele, rövideket. De addig sűrűn le kell hordanod.

Figyelj, hogy ne nyaljon fel semmit, mert beteg lesz.

Arra figyelj jobban, hogy evés,ivás,játék,alvás után mindig kell nekik.

2019. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!