Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit értünk "egygazdás kutya"...

Mit értünk "egygazdás kutya" alatt?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 01:53
 1/9 anonim válasza:
100%
Tobbi emberrel tavolsagtarto, nem fogadja el
2019. jan. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%
Kijelol valakit, akit 'vezerenek' tekint , a tobbi emberre nem tekint ugy mint erre a gazdajara. Pl a csalad egy hatarozott tagjat tekinti a gazdajanak, de pl a gyerekre meg morog, nemjon ki vele stb
2019. jan. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Pl.egy családban akit vezérnek tekint a kutya,annak szót fogad,de a család többi tagjának nem.

A mi kutyánk is ilyen...

Mindenkivel jól kijön,de ha rá van parancsolva,akkor édesapámnak rögtön szót fogad,de nekem pl.csak a harmadik felszólításra.

2019. jan. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Egész életében csak egy gazdája lehet. Ha ő elhagyja többet nem fogad el
2019. jan. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egygazdás kifejezéssel illetjük azokat a fajtákat amelyek, a falkán belüli rangsorban egyetlen egy embert tekintenek "főnöknek". A tőle érkező utasításokat minden körülmények között előtérbe helyezi, hozzá megy először, hozzá "ragaszkodik" a legjobban. Téves képzet az, hogy az egygazdás kutya csak egy embernek engedelmeskedik! Ez a rossz nevelés és a helytelen falkasorrend felállítás okozza. Az egygazdás kutya is engedelmeskedik a falkája/család többi tagjának is amennyiben azokat magánál előrébb sorolja a falkában. De ahogy megjelenik A GAZDA onnantól az ő szava a mérvadó, a többiektől jövő utasítások onnantól nem mérvadóak.


Egygazdás kutyám van, a családban 3-man vagyunk, a kutya úgy lett nevelve és szocializálva, hogy tudja Ő a 4. a falkánkban, vagyis ha én nem vagyok otthon akkor is engedelmeskedik a falka/család többi tagjának, még ha nem is kitörő örömmel.


Az egygazdás kutyák esetében az új családtag érkezésénél (gyerek) nagyon oda kell figyelni a jövevény falkasorrendben betöltött szerepére. Sajnálatos módon a rosszul meghatározott falkasorrend vezet a legtöbb családon belüli kutyaharapáshoz.

2019. jan. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád utilsó?
2019. jan. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4: ez szimplán baromság. Ilyen kutya nem létezik, de ha mégis annak idegrendszeri baja van. Kaukázusit, rottweilert láttam 1-2 hét alatt TELJESEN átállni az új gazdára
2019. jan. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is "egygazdás kutya" van, a páromé. Ha velem van mindent megcsinál nekem (úgy lett tanítva, a kaját is elfogadja tőlem). Viszont ha ketten vagyunk (tehát ott van párom is, akár otthon, akárhol) én kérek valamit tőle (vagy pl. én adom oda neki a kajáját) akkor mindig előtte még ránéz a páromra és vérja, hogy ő engedélyt adjon, hogy megtegye. Tudom le leszek pontozva, de kérek legalább privátban egy indoklást, hogy miért.
2019. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2019. jan. 21. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!