Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha lusta vagyok, egy nagy...

Ha lusta vagyok, egy nagy mozgásigényű kutya segíthet megváltozni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszek benne, mert attól kezdve majd ahhoz leszel lusta, hogy kividd a kutyát. Nem a kutyán múlik a lustaság legyőzése.
2019. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor, ha a lustaságod mellé extra kötelességtudat társul ;). Vagy ha a céltalanság miatt vagy lusta.
2019. jan. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem aktuális még, mert jelenleg és egy darabig még biztosan nem lehet kutyám.

Valahogy úgy érzem, egy kutya tudna motiválni a mozgásra, hosszabb sétákra. Amúgy így is sétálnék hosszakat, csak senki nem akar jönni velem, egyedül meg nem a legjobb.

A kutyasportok közül az agility és a súlyhúzás tetszik a legjobban.

2019. jan. 21. 17:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg jobban bejönnek az ilyen pörgős, aktív kutyák, akik nem csak kanapén tespednek 0-24-ben (őket is szeretem, a volt kutyám is ilyen volt és imádtam, csak szerintem jó, ha egy kutyával lehet sportolni, hosszabb sétákra menni)
2019. jan. 21. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább lesz egy nagy mozgás igényű kutyád, ami állandóan pörög, te pedig nem tudsz majd mit kezdeni vele


Kutyát életmódhoz válassz.


Ha változni akarsz akkor pedig tedd meg most. Ehhez nem kell kutya

2019. jan. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem minden esetben, ehhez magadat kell ismerned és reálisan mérlegelned, hogy szerinted segítene-e egy kutya.


Én végtelenül lusta voltam, mert nem volt célom. Tudtam, hogy amúgy nem fáradok el hamar és bírom a tempót, csak nem volt miért felkelnem az ágyból hétvégente.

Vettem egy kutyát. Nem ezen okból, hanem egyébként is terveztem már, mert a család kutyája elég idős volt már.

Én mindenképp dolgozni akartam a kutyával, így olyan fajtát választottam ami alkalmas munkáta, de nem olyan kemény, mint egy németjuci vagy mali vagy border.

Így lett snacim.

Az eleje kemény volt, már-már elkeserítően nehéz. Nem voltam szokva ennyi energiához, mint amennyi abban a kölyökben volt. Séta, játék, agyi fárasztás és egyebek.

Aztán szépen összecsiszolódtunk. Mostmár el sem bírom képzelni a napjaimat séta, a szüneteket pedig túra nélkül.

De ez nem a kutyán múlott, inkább rajtam.


Ha lusta vagy és nem vagy elég elszánt a változtatásra, akkor inkább ne. Megkeserítenétek egymás napjait.

2019. jan. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Nekem volt gyerekkoromban egy menhelyes kutyám, aki az egyetlen barátom volt 24 éves koromig. Amikor itt hagyott egyszerűen nem tudtam mit kezdeni az életemmel, csak begubóztam és sírtam, lefogytam 22 kilót az amúgyse vastag testemből, fél év alatt 3c kerültem kórházba stb, szóval totál kikészültem. Mire anyukám hozott nekem egy 2 éves golden retriever kutyust a fajtamentéstől. Eleinte nem akartam foglalkozni vele, visszaakartam vitetni, de vhogy akaratlanul is összebarátkoztunk. Hónapok óta először mentem utcára, 4 órát kint voltunk a tónál. Hozott nekem köveket, amivel kacsáztam, aztán hozott botot, jókat szaladt, majd leültünk egy fatövébe és ő lehajtotta kis fejét az ölembe. Azóta is mindennap órákat vagyunk kint.

Nekem bejött, gyógyír volt a lelkemnek.

Ha te is inkább antiszoc vagy, azért nem mész ki, akkor a kutya helyre tud billenteni.

2019. jan. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, aki borzasztó lusta volt.


Vett egy vizslát, és becsületesen eljár vele minden nap kétszer a közeli dombra. (reggel egy olyan 20 percre, délután hosszabb időre)

2019. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 lugoka ***** válasza:
Jobb esetbe segít. Rosszabb (valószínűbb) esetbe nem és lesz egy unatkozó kutyád akivel csak a bajod lesz. Magadtól válts életmódot, aztán vegyél aktív kutyát. Mindketten jobban jártok.
2019. jan. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszek benne.

Van egy lanyom. Nagyon akart kutyat. Menhelyrol lett neki.

Leviszi naponta 2* 10 percre! Lusta ...

2019. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!