Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Húsos mellétáplálás?

Húsos mellétáplálás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az lenne, hogy egy kölyök kutyust (hat hónapos) butasàg lenne tàp mellé kis adagban hússal is etetni?


Sajnos hosszú ideig hasmenèssel küzdött (eleinte vírus, aztàn allergia a baromfira a tàpban), ez miatt nagyon lefogyott szegénykèm. Dokitól kapott gyógytàpot, probiotikum kúra is volt, de nem akar gyarapodni... Pontosan fele akkora mint kellene :/


Menhelyes ismerősök azt ajànlották, hogy adjak neki nyers húst is. (Tudom, hogy disznót nem kaphat.) Nem okozok vele nagyobb bajt? Nem tart tovább emészteni mint a tàpot?


2019. jan. 22. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább főzz neki jó kis sűrű húslevest a húsból, zöldségekkel, tésztával, úgy tartalmasabb és táplálóbb.
2019. jan. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Az a butaság, ha egy ragadozó állatnak, mint a kutya, nem adsz húst!

Kiskortól lehet etetni hússal,akkor nem lesz sovány, erős lesz, a hússal jóllakik, egészséges lesz.

Nekem sok kutyám van, alap kaja nekik a hús, mellé jó fajta szárazat kapnak, meg főzök is nekik húst, zöldségekkel, tésztával, rizzsel.

Mindenféle húst adhatsz nyersen, sertést csak főzve.De meg is főzheted neki, sütheted néha.Míg kicsi, csont nélkülit, később lehet adni csirkefejet, kacsafejet, csirke-farhátat, stb.

Hogy állapította meg az orvos hogy allergiás a baromfira? Csak ráfogta?Milyen vizsgálatot csinált? Mert ha semmit, akkor ezt így nem lehet ráfogni.

Most az orvosok minden kutyára azt mondják amelyiknek nem tudják megállapítani mi a bajuk, hogy csirkeallargiás.Egyszerűbb ezt mondani,mint kivizsgálni vagy azt mondani, hogy fogalma sincs mi a baja. Megcáfolni nem tudod,így szinte minden kutya baromfiallergiás.

Nekem 35 éve van sok kutyám, totál egészségesek, még sose volt benne csirkére allergiás. Ha jót akarsz a kutyádnak, húst adsz neki, amennyivel jóllakik.Legalább egyik evést naponta.

2019. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Jesszus, ennyi badarságot egy helyen.

Rakjuk rendbe a dolgokat.

Először is, a kutya már baromira nem farkas, több ezer éve háziasították, azóta változik, ne hasonlítgassuk már állandóan hozzájuk.

Másodszor, a kutyák gyomra monotonitáshoz van szokva. A változatosság megterheli a gyomor-bélrendszerüket. Ezért nem váltogatjuk a tápot állandóan.

Másodszor, semmiképp nem annyit adunk enni a kutyának amitől jól lakik. Az már régen rossz, ha valaki így etet. Egészséges kutya mindig éhes és annyit bír magába tömni, hogy az megterheli a szervezetet. Ők ösztönből esznek, nem élvezetből és nem tudják azt, hogy na akkor most elég, mert felszalad pár kiló.

Barfnál is gondosan ki van számolva az adag, nem úgy hasraütés szerűen a kutya elé csapunk annyit, amennyit magába bír tuszkolni.

Az allergia vizsgálat sokszor fals eredményt hoz ki, ezért ajánlják inkább az elimenációs diétát. Ha egy kutya a csirkés táptól allergiás tüneteket mutat, a csirke mentes táptól meg semmi baja, akkor igenis valószínű, hogy allergia és nem az orvos lustaságából ered.


Ha hízlalni szeretnéd a kutyát, akkor én a helyedben váltanék egy magasabb fehérje/zsír arányú tápra és abból adnék az ajánlott adagnál többet. Nekünk is volt gond a hízással, érzékeny gyomrú kutya lévén a hozzátáplálás nem volt opció, mert azonnal híg székletet eredményezett.

És jól tudod, a hús és a táp emésztési ideje eltérő, megkavarhatod vele a gyomrát, ha keverve adod. Ez egy egészséges kutyánál nem okoz bajt, de egy gyomorproblémás kutyánál igenis van következménye.


Vagy teljesen térj át a Barfra, de ez rengeteg utánaolvasást, tudakozódást és hozzáértést igényel vagy a fentebb említett megoldást használd.

Adhatsz a táp mellé immunerősítőt és valami probiotikumot kúraszerűen, akár élőflórás natúr joghurtot is.

2019. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, én is úgy tudom, hogy az egészséges gyomorhoz náluk kell az állandó étrend. Egészen a második kombijáig ezzel nem is volt gond.. Aztán egyszer csak durva hasmenés és beödémásodott szem és begyulladt fül... Két hétig tartott kikezelni, az idő alatt hozzászokott az infúziós tápláláshoz és a pasztákhoz és nem akart egyáltalán enni magától. Mikor pedig visszaálltunk nehezen egy ideig minden rendben, aztán lágy széklet, lábrágás és foltokban hulló szőr.


A dokink is inkább az elimenációs diétát ajánlotta (pontosabban a provokatív változatát, ahol 6 hétig hypoallergén tápot evett a kicsi, aztán váltva a fehérjés tápokat. Csirke, pulyka mind gondot okozott)


Barfra egy kölyökkel én nem mernék átállni. Nem is eszi meg a zöldségeket sehogy, csak rohangál a répaszeletekkel..


Sajnos a gond a magasabb fehérjés/zsíros tápokkal pedig az, hogy én még nem találtam olyat, ami nem tartalmaz csirkezsírt, csak egyféle fehérjét tartalmaz, junior és mini (10 kiló alatti) kölyköknek lenne. Nagyobbaknak szántat pedig fogváltás miatt most el se tud rágni. Beáztatni pedig nem lehet neki, mert nem eszi meg... Most a hypo táp mellé kap termelői joghurtot, azt el is nyalogatja külön. De a tápra nem rakhatom, különben otthagyja.


Szóval már a teljes elkeseredés szélén vagyok. Már lassan 6-7 kilósak az alomtársai a tenyésztő szerint, én meg örülök ha tartósan 2,5-ön marad egy hétig.. Ha sétálunk, akkor is mindenki megnézi milyen pici és sovány és elegem van, hogy olyan néniknek is magyarázkodnom kell ez miatt, akiket soha életemben nem láttam és nem is fogok többet.. Erről már sírtam egy sort az állatorvosnak is. És azon kívül, hogy csak zavarba hoztam szegényt, nem nagyon tudott mit segíteni...

2019. jan. 22. 17:27
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Az hülyeség, hogy egy komplett sűrű leves táplálóbb. Csak a húst tudja hasznosítani belőle a többi meg átfut rajta. Max nagy lesz a hasa mert sok kaja lesz benne, de hízni rendesen nem fog tőle.

Lépj be facebookon egy Barf csoportba és ott kérdezd meg hogyan szoktasd a húshoz esetleg mit ajánlanak.

2019. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én adok a táp mellé húst neki bár én főzöm mer főleg disznót vagy vadat kap. Hetente vagy két hetente adok neki. Nyers húst is próbáltam de az enyémnek nem jöttbe és nem is eröltettem de biztos rá lehet szoktatni a kutyust :)
2019. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, az nem gond ha csirkezsír van a tàpban, mivel nem a zsír allergizàl hanem a fehérje. Kb a tápok 95%-ában van csirkezsír (igen, a hypoallergénben is).
2019. jan. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2019. jan. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

3-as:Mióta van kutyád, hány kutyád van, és milyen fajta?

Kérdező:Ha nem hallgatsz a menhelyesekre, se az itt húst javaslókra, akkor várd a csodát.

2019. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!