Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? MA elmentü...

Mit csináljak vele? MA elmentünk megsétáltatni a kiskutyámat (kb.3-4 hónapos) de fél az autóktól és a nagyobb ugató kutyáktól.

Figyelt kérdés
Ilyenkor leül az út közepére és semerre nem lehet mozdítani.Ma is hívtam ,hogy jöjjön oda hozzám de csak ült ésmeg se mozdult. rángatni nem akartam és kénytelen voltam kézben hazahozni. Igaz ,hogy ez csak a második sétáltatás volt de mind a kétszer kézben hoztam haza. Mit lehetne tenni,hogy végre merjen nyugodtan sétálni??
2010. jún. 29. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hm nekünk is ilyen problémánk volt:) eleinte nagyon félt leült mindig az út közepére és nem mert mozdulni,nagyon félénk volt,de egy idő után hidd el megszokja(mondjuk én faluban erdő mellett lakom) és ott is nagyon félt eleinte de aztán megszokja hidd el:) sok sikert hozzá és kitartást
2010. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ismerős számomra is...

megszokja hidd el és utána ő lesz a bandavezér a helyi kutyáknál :D

2010. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En ugy szoktattam be, hogy en eleve eloszor kezben vittem od a a tobbi kutyahoz, de hozzateszem o nagyon-nagyon picike volt.

Yorki kolyok.

Es odatettem a tobbi kutya fejehez, hogy szagolgassak meg.

Persze o eloszor halalra volt dermedve.

De ugy, hogy a kezemben volt, mentunk a tobbiekkel setalni, es figyelte a nagy kutyakat, hogy jatszanak, hogy setalnak.

Ezt a setat igy megismeteltuk egy parszor, es utana mar o volt, aki nyakaskodott lefele, ezert le is tettem.

Persze egybol minden kutyus odajott, mert vegre lent volt, es o meg megadta magat egybol haha, de megszagolgattak es hagytak.

En pedig nem vettem fel hiaba csipogott.

Latta aztan, hogy senki nem akarja bantani, es szepen elkezdtunk veluk setalni.

Par nap muva mar a 60 kg-os bordoi fejen ugralt amikor az meg lefekudt neki mint egy macska. :D

Szoval csak szoktatas kerdese!

2010. jún. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen sokat segítettetek:):)
2010. jún. 30. 00:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak, nekem is yorkim van, és amikor először levittem kézben, remegett, mint a kocsonya, úgyhogy vihettem is haza:) Aztán levittem másnap is, letettem a házunk előtti füves részen(póráz, nyakörv!!) és ott szaglászott. Fokozatosan szoktattam a sétához, de a 3-4 alkalommal már semmi probléma nem volt. De a többi kutyához is fokozatosan szoktasd hozzá, ne ijedjen meg az első találkozásokkor, mert rossz emlék marad benne.

Hajrá:)

2010. jún. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem csivim van, először ő is nagyon félt a nagyobb kutyáktól. amikor meglátta egyből leült. de minek vettem volna fel?:D ott volt a kezemben a póráz, és húztam amíg meg nem unta :) volt amikor odarohant hozzánk egy nagykutya az erdőben, ő meg elkezdett visítani, erre meg a nagy kutya gazdája odakiabált, hogy vegyem fel, mert szegény kutyuskám fél. nem vettem fel, mert egyik barátnőm is mindig felvette ilyenkor a kutyáját, és az lett belőle, hogy mindig felkéreszkedett, és onnan ugatta a kutyákat.

most már nincsen gond, megszaglássza már a nagyobb kutyákat is, bár ha játszani szeretnének vele tuti elfutna.. :D

2010. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11:46-os vagyok, mielőtt valaki azt írná, hogy meg is fulladhatott volna a kutyám, elmondanám, hogy hám volt rajta, nem nyakörv :)

ne vedd fel, ne kényeztesd el

2010. jún. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!