Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely őrző-védő, vagy pásztor...

Mely őrző-védő, vagy pásztor kutya felel meg a következőknek? (A többi fajtához képest) könnyebben kezelhető, vmivel kevesebbet fogyasztó (esetleg bent szőrét kevésbé hullató) fajta?

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 10:12
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Kedves XXI. századi riasztós: engem a te riasztócskád nem fog soha megvédeni egy elszánt mások életére is veszélyes betörővel szemben, hiába kelnék is fel a zajra. Egy jó ŐV, vagy területvédő képességekkel rendelkező benti kutyában (kutyákban) sokkal jobban megbízok, mint egy csak óbégatásra kitalált semmiségben. De ha neked ennyi elég, szíved joga, nekem édes mindegy mi van mással.
2019. jan. 27. 16:29
 12/20 anonim ***** válasza:
Kutya sem fog megvédeni elszánt betörővel szemben. Léteznek sajnos kifejezetten finom, gyorsan ható mérgek. Egy mudi meg nem akkora, hogy ne lehetne elintézni egy késszúrással.
2019. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Sportra is szuper a mudi (biztosan a puli is, csak neki kissé macerásabb a bundája). Ha futni is szeretnél a kutyával, nagyon boldog lenne veled egy mudi. Mi futunk, sétálunk, túrázunk, de ritka, hogy elfáradna. Ha megnézed az agility versenyeket, egyre több a mudi. Fürge, okos és folyamatosan a gazdájára figyel.

Azt vedd figyelembe, hogy a nagyobb testű mudik is max 20 kg-osak, de inkább 12-15 kg. Egy besurranót, vagy olyat, aki tart a kutyától, visszatart egy ekkora állat is, (pláne, hogy habzó szájjal, teljes fogsorral vicsorog-félelmetes) de fegyver ellen akkor is tehetetlen, ha képzett ŐV eb lesz.

2019. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Fegyver ellen a nagytestűnek sincs esélye. Főleg ha a betörő nem egyedül érkezik... A mudi időben jelezhet és mivel nem az az ész nélkül torokra ugró típus, nehezebb elkapni és hatástalanítani.
2019. jan. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Persze kinek mi a fontos, de ha hozzám betörnének, vagy engem megtámadnának, akkor az az egyik legfontosabb, hogy a betörők a kutyák közelébe se kerüljenek. Pedig a csapatban két aktív őv-s sportkutya van. De mivel pont olyan fontosak nekem, mint a családtagjaim, így soha eszembe se jutott, hogy ha úgy alakulna, őket használjam pajzsnak, csak hogy nekem vagy az értéktárgyaimnak ne legyen bajom.
2019. jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Megfontolandó, amit írtok, de ha arról lenne szó, hogy éjszaka (lakott területektől viszonylag kieső helyen van az ingatlan) egy ki tudja milyen szándékkal betörő banda berombolva ront(ana) be a házba, lefegyverző erőként (is) használnám a kutyákat (ha már a megfélemlítő megjelenésük (és ugatásuk) nem lenne elég). Sajnos (én is félteném őket) inkább ők, mint a családom.


A másik amit írtatok, még egy komondor szőrzete sem tompítja egy kés, vagy egy lövedék sebzését?


Vagy ha (amiről szó van) több ŐV, illetve pásztorkutya van a házon belül, azok együttesen sem érnének fel egy kisebb akár gyilkolni is szándékozó bandával?

2019. jan. 29. 14:00
 17/20 anonim ***** válasza:
50%
Ilyen banda nincs az országban, aki megtámadna egy átlag családot. Hacsak nem vagy maffiavezér vagy drogbáró. Viszont abban az esetben fegyveres őröket vegyél fel, ne kutyákat.
2019. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Mintha te más bolygón élnél. Még, hogy nincs ilyen, bocs, de ezen mosolyognom kell. Hány és hány olyan eset volt (ráadásul mind a közelünkben) ahol szintén viszonylag távoli helyeken idős embereket gyilkoltak le holmi pár ezer vagy pár tízezer forintért. Rengeteg.

Sajnos van ok a félelemre.


De a kérdésre (14:00) válaszoljatok, ha kérhetem.

2019. jan. 29. 20:00
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt szeretnéd, hogy a kutyád biztosíték legyen betörő ellen, akkor tartsd bent a házban, lakásban. Amint valaki macerálni kezdi az ajtódat vagy ablakodat, bentről vad csaholásba kezd, és biztos, hogy elriasztja a betörőt, hiszen kívülről nem tudja kiiktatni a kutyát, és azt sem látja mekkora kutya. Mi belvárosi lakásban tartottunk két kutyát, az egész házban szinte minden lakásba betörtek, hozzánk viszont nem, sőt, még a szomszédba sem, mert a kutyák arra is jeleztek.
2019. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hozzám egyszer megpróbáltak betörni hát......(orosz fekete terrierem van) nem sikerült túl fényesen az akciója
2020. ápr. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!