Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatok?

Hol találhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Azt szeretném kérdezni, hogy ha egyszer valamikor úgy döntenénk, hogy szeretnénk egy fajtatiszta kutyust, hol lenne ideális keresni? Főképp a Golden Retriever-Németjuhász-Husky hármasban gondolkodnánk de persze szívesen teszünk kivételt. Még soha nem volt fajtatiszta kutyánk de szeretnénk majd egyet. Interneten elég sok kamunak tűnő dolgot látok, legalábbis kétlem, hogy ezeket a kutyákat 40-50k- ért odaadják. Ezért is érdeklődnék, hogyan lehetne elindulni ha erre adnánk a fejünk.


Ui: Nem most azonnal kell, mert van egy gyönyörű 10 éves keverék vizslánk és nem szeretnénk lecserélni őt csak pusztán érdeklődésképp írtam, hogy hogyan kell egyáltalán ilyen kutyust keresni, mert mint írtam, eddig mindig keverékeink voltak ismerősöktől.


Oh és egyébként 300-400k között mozogna az összeg, amit adnánk egy ilyen kutyusért.



2019. jan. 31. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Jesszus, ennyi pénzért megmenthetsz altatásra ítélt kutyát vagy 5öt és még menhelyeken maradtakat is támogathatsz, ha enni pénzed van ..

Amúgy google--> golden/husky/németjuhász fajtamentés.

Pl.:

[link]

2019. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ki mondta, hogy nem támogattam még menhelyeket vagy alapítványokat? Én azt mondtam, hogy egy saját otthoni kutyára egy alkalommal ennyit szánnék max. Azt nem mondtam, hogy ezen kívül nem adtam még pénzt soha semmire. És köszönöm a linket.
2019. jan. 31. 11:48
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Kenneleket kell keresni, a legbiztosabb a MEOESz által bejegyzett kennelek közt nézelődni. De ez még kevés, ugyanis sok a tk-es szaporító is. Kezdj el az adott fajta fórumain érdeklődni, kezdj el olyanokkal beszélni, akik dolgoznak is ezekkel a kutyákkal. Keress olyan embereket, akik benne vannak az adott fajta világában, de érdek nélkül tudnak segíteni. Mind a három fajta divat jelenleg, de főleg a német juhásznál és a goldennél nagyon fontos, hogy az egészség mellett jó idegrendszerű kutyát találj. Ha biztosra akarsz menni, akkor a kiszemelt kennelből nézz meg pár korábbi alomból származó, már felnőtt kutyát.
2019. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2019. jan. 31. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!