Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 éven át mostoha körülmények...

10 éven át mostoha körülmények közt élő kutyának van még esélye hosszú boldog életre a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Kölyökkortól lánc, éheztetés, verés, 2 évente egy veszettségi oltás és egy hozzájáró féreghajtó azt jónapot.

Ha egy ilyen kutyának 10 éves korában teljesen megváltozna az élete: lakásban élés, napi több óra(4-5) séta, másik kutyákkal való ismerkedés, játék, tanítás, nevelés, szeretet, minőségi táp, oltások, féregtelenítő(3havonta), spoton meg minden ami esetleg kell még(kivizsgálás során kiderül).

Szóval azt hallottam, hogy ha egy kutya rosszul van tartva, az levesz az élettartamából(pl alap helyzetben 15 év lenne, de így csak 12 lesz). Ha időközben, ahogy leírtam megváltozna minden, akkor ezt a folyamatot vissza lehet fordítani? Élhet még hosszan, ha boldog lesz?


2019. febr. 1. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egy 10 évig ilyen sorson tartott kutya nem él 10 évig, vagyok széjjel tudja vágni a rossz körülmény a testét, és nem lesz képes rendes életre, ez túlságosan sok idő
2019. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy 10 éves kutya nem biztos, hogy napi 4-5 órát szeretne sétálni vagy mindenféle trükköt tanulni és más kutyákkal futkározni. Megvan az esélye, hogy ő pont igen, de az nagyon csekély. Viszont nagyon örülne neki, ha a lábadnál aludhatna éjszakánként, együtt néznétek sorozatokat vagy a matracáról figyelhetné, ahogy a konyhában főzöl és néha ejtesz neki egy-egy falatot.

Bárhogy is volt tartva, egy 10 éves kutyának már elkezdenek izületi problémái lenni, meg úgy minden egyéb problémái, mint egy öregembernek.

A kutyák átlagéletkora szerintem inkább 12 év, mintsem 15, de persze ettől függetlenül biztos vagyok benne, hogy nagyon boldog lenne, ha lekerülne róla a lánc és olyan szuper gazdija lehetne, mint amit leírtál :)

2019. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezeket nem szigorú rend szerint gondoltam, hanem úgy értem, hogy megadom rá a lehetőséget: elviszem másik kutyák közé, ha szeretne játszhat velük, de mivel nem találkozott még más kutyával már az is jót tenne neki,ha összeszimatolnának. Sétát az ő tempójában, illetve jó időben inkább csak kiülni a friss levegőre vagy bóklászni a réten, erdőben szaglászni, ilyenek, nem láb melletti szigorú menetelés. Tanítani is úgy gondoltam, hogy jutival rávezetéssel egykét alap dolgot, ha úgy látom érdekli, akkor napi 5 percet így tanítgatom, nem egy mudi szintjén kell elképzelni ezeket. Amiket leírtál én nem akartam ennyire részletezni, de igen, mivelhogy amúgy is lakásba kerül ott lehet mellettem, mellettem aludhat, kap finom falatokat stb(aranyos, ahogy leírtad:))
2019. febr. 1. 20:25
 4/11 anonim ***** válasza:

Pamacsom 5-6 éves lehetett a doki szerint, mikor elhoztam a gyepiről. Sovány volt, nagyon bolhás, foltokban hullott a szőre fertőzés miatt. Nehezen nyìlt meg, sok rossz bevésődése volt, pl 2 évig nem mert bejönni a házba, a locsolótól és minden tárgytól, aminek hosszú nyele van, rettegett. Mai napig vicsorogva ugatja a rekedt hangú, idős férfiakat.

Tavasszal lesz 11 éve, hogy velem van, szóval van esély hosszú, boldog életre.

2019. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi, ez jó, csak a baj, hogy ő az élete nagyrészét rosszul töltötte, a tied "viszonylag" korán elkerült a rosszból.

Remélem azért én is tudok rá hatni és kivirul és sokáig boldog lesz velem, nagyon remélem.

2019. febr. 1. 20:54
 6/11 anonim válasza:
Szerintem mindenkepp hozd el.. ha neadja isten nemfog tobbet elni 2 3 evnel akkoris legalabb elete utolso par evet had elje boldogan szegeny.. ez nagyon jo tett lenne :)
2019. febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

mindenképp :)

csak sajnálom szegényt és szeretném vhogy kitolni ..

2019. febr. 1. 21:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is egy (nem ennyire) rossz körülmények közül elhozott kutyán van, ő 5,5 évesen került hozzánk.

Az élete a -10 fokbol 0 foglalkozásból a szobámba került (mondjuk régebben csak az előszobában volt, de hát tudjatok milyenek a szülők:D idő kell nekik míg meg emésztik h átalakult a kutyatartas fogalma) szinte mindennap sétálunk, jó kaját kap, figyelmet, viszont voltak már komolyabb betegségei... ennek ellenére mégis azon az állásponton vagyok h soha nem késő!!

2019. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyáron mentettem egy 6 éves foxi-puli keveréket. 6 évig élt egy tyúkól mellett láncon, mikor rátaláltam, már csak napjai lehettek hátra, annyira legyengült a rengeteg bolhától, amik éltek rajta. Azóta kint él Ausztriában egy hölgynél, bent a lakásban és nagyon boldog. :)
2019. febr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenképp hozd el, és próbálj neki jó életet biztosítani!Jó kaja, szeretet a legfontosabb.Neki már nem az a lényeg, hogy sétáltasd, szocializáld.Sok türelem,megértés, szeretet.Nyugalom.Hogy a bizalma visszatérjen,meglássa hogy nem csak gonosz ember van.

Bármennyit is fog még élni, vedd úgy, hogy megszépíted vele az utolsó éveit.

2019. febr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!