Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudisok! Mik a rossz tulajdons...

Mudisok! Mik a rossz tulajdonságai, negatívumai egy mudinak?

Figyelt kérdés

Ide kérek minden elrettentő dolgot, hátha elbátortalanít. :) Főleg inkább az általánosságban elmondható dolgok érdekelnének, pl ugatás. Ha ugat, mennyire durva? :D ilyesmik.

A Jó Dolgokkal már tisztában vagyok ^^


2019. febr. 1. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

sokat ugat.

mennyire durva? amennyire jó a füled.éles hangja van.

2019. febr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Hú,most komolyan elgondolkodtattál :). 9 éves kanom van.

Talán a dominancia,a hevesség. Séta közben vissza ugatott párszor eleinte a kerítés mögött őrjöngőknek (kisvárosban lakunk). Egypár jól irányzott aszfaltra nyomással leszoktattam róla,de nem minden kutyával lehet összeengedni. Domináns kan.


Igazából NEKEM ez nem probléma, de egy nagyvárosi kutyafuttatós közösségben az lenne.

Ha egy kutya dominàns,irányító,vezér típus,az veleszületett tulajdonság. Ezt figyelembe kell venni a nevelésnél.


A mindennapokban egy vègtelenül szófogadó,hűséges állat :)

2019. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Onnantól,hogy mudid van,a gyereked csak a kutyával akar játszani,veled nem :) Itt a "fenevad"


[link]

2019. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Engem az ugatás nem zavar. Biztonság érzetem van tőle :) Sosem zavart. Más kutyája sem.

De sok ember nem szereti a kutyaugatást.


Annyi még eszembe jutott,hogy mivel jó férgező(rágcsálóirtó) a mudi, ha van a környéken egér,patkány,ilyesmi,azt kiszedi,megöli. Értsd: addig megy,míg el nem kapja. Ilyenkor túlpöröghet. Az enyém kiváló vadász,kiűz minden pockot,egeret.

2019. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Remèlem,nem baj,hogy sokat írok!


Arra készülj fel,hogy az átlagembernek fogalma sincs róla,milyen kutyád van. És magyarázhatod percekig,hogy magyar fajta,stb,fel sem fogják. Volt,aki azt hitte,az a kutya neve,hogy mudi....


Persze erről a kutya nem tehet.

2019. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs mudim, de van sok mudis ismerősöm az agility miatt.

Az ugatás általában csipkedéssel is párosul, ha bepörög a kutya, de erről le lehet őket nevelni.

Nem igazán szociálisak, a gazda nekik a mindenük. Ez nekem annyiban lenne hátrány, hogy szeretem, ha a kutyám más kutyákkal játszik és idegenek is megsimogathatják, esetleg még teszi is magát nekik.

Bevédik a gazda cuccait, ami nem poén, ha abban nyílvánul meg, hogy senki se tud leülni az asztalhoz, mert azt hiszi, hogy a rádobott hátizsákot akarjuk bántani. A gazdája ilyenkor természetesen kap pár kevésbé kedves kérést is, hogy rakja arréb a kutyusát(bár mit várunk, ha valaki a semmiből a vádlidba csíp...) és ezt nem is mindig könnyű kilogisztikáznia. Sok kutya nem nézi tétlenül, hogy őt vagy a gazdáját megtámadják, keményen bele fognak állni a harcba és mivel kisebb kutya, még egy border is jól meg tudja rázni.


Ehhez képest nekem is nagyon tetszik a fajta és lehetséges, hogy a jövőben majd lesz egy ilyen kutyám :)

2019. febr. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ugatása valami borzasztó idegesítő. Nagyon beleéli magát a mérgelődésbe.

Ami sokak szerint még negatívum, hogy nem kedveli a többi a többi kutyát. A mieinket kicsi koruktól szocializáltuk. Kutyaovi, suli, kutyás közösség. Már felnőttek, elviselik a többi kutyát, de nem játszanak csak egymással. Engem ez nem zavar, de van, akit igen.

Fáradhatatlan, tele van energiával. Lusta gazdinak, udvardísznek nagyon nem való.

Ne haragudj, nem tudlak lebeszélni róla :D Kettő van otthon, de soha egy percig nem bántam meg, hogy ezt a fajtát választottam.

2019. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, mind hasznos volt és egyben hasztalan is :D Border collie utódja lenne. Ő egy antiborder szuka, rettenet nyugis, alárendelt típus. Vele meg tudom azt tenni, hogy egész nap fetreng a lábam alatt, ha kell akkor pedig felpörög. Ezt nem biztos hogy kifognám újból egy új collie-nál. Ezért gondoltam a mudira, csak kicsit aggaszt hogy mennyire ugatós, hátha a szomszédokat zavarná. Remélem le tudom szoktatni a felesleges adagról.

Másik aggodalmam, hogy tereléskor vajon mennyire pörög be? Mert a borderem eléggé :) és nem szeretném ha feleslegesen hergelné a jószágaimat. Ha szép nyugodtan fel tudná hajtani őket a helyükre, rohanás nélkül,az lenne a tökély.

2019. febr. 2. 10:58
 9/10 anonim ***** válasza:
75%
Az én mudim a nála kisebb kutyákkal szuperül elvan! Legjobb barátai yorkie-k, négyen vannak,egy nő szokta őket lehozni. Màsik haver egy angol cocker spániel.
2019. febr. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőnek mond meg, hogy egy kevésbé ugatósat szeretnél. Olyan helyről hozd el, ahol sokat foglalkoznak a kölykökkel. Ahogy hozzád kerül, vidd sokat emberek közé, lásson autókat, biciklist stb. Ha sokat van veled, még egy idegesebb típus is nagyon hozzád idomul. Érdemes nála előbb észrevenni a közeledőket. Tanítsd meg a hagyd parancsot. Nekem innentől csak mudim lesz, nem tudlak lebeszélni. :) Bármelyik fajtában ki lehet fogni idegesítő ugatós egyedet (amstaff, dalmata, német juhász, szamojéd, ezekből láttam több extra ugatósat. Hiába nem olyan üvegrepesztő, ők is tudnak idegőrlően ugatni)
2019. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!