Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle-nak milyen rossz...

A beagle-nak milyen rossz tulajdonságai vannak?

Figyelt kérdés
Nemsokára lesz beagle-om és csak azért vagyok rá kíváncsi, mert még sose volt kutyám.
2011. dec. 29. 15:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
A beagle nem bír meglenni egyedül.Ha mégis felügyelet nélkül marad,nem sír,mint a többi kutya,hanem fára mászik,alagutakat ás stb,minden elképzelhetetlen módon ki akar szabadulni és általában sikerül is neki.Nem fogtok unatkozni,az biztos!
2011. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Akkor mit csináljak, ha a tesóm és az anyukám is csak beaglet akar
2011. dec. 29. 15:49
 3/24 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, miért döntöttetek a beagle mellett?
2011. dec. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
56%

Viszonylag sok betegség jellemző rájuk, mit az epilepszia, vérzékenység és dp. Persze ezek kikerülhetőek lehetnek ha igazi, rendes tenyésztőtől veszel kölyköt.

Elég későn érő fajta és nem célszerű a túlzott fegyelmezés, büntetés, mert elsősorban ez váltja ki a makacsságot náluk. Nagy következetességet igényel, családba ideális, de általában egy-gazdás kutya.

Jó jelzőkutya, ami kissé idegesítő lehet az állandó ugatás és vonyítás miatt. Nagyon sok mozgást igényel!

2011. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok,én szóltam!(több ismerősömnek is van beagle kutyája,napi szinten hallom az izgalmasabbnál izgalmasabb történeteket arról,hogy hogyan kergetik az őrületbe a gazdikat.Az egyiket egyébként Mukinak hívták eredetileg,de ma már Hudini névre hallgat)
2011. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ajjaj, hát...nem is tudom, hogy miért beagle, de talán azért mert csak a kinézetére gondoltunk, nem pedig arra, hogy milyen tulajdonságú.


És szerintetek megéri foglalkozni vele, vagy válasszunk mást??????????????????????

2011. dec. 29. 15:57
 7/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha kinézet alapján választottátok, akkor egyetlen baráti jó tanácsot mondhatok:

NE HIGGY NEKIK!!! Nem olyan cukik élőben, mint a képen, a búbánatos, nedves szemeikkel! Csak arra pályáznak, hogy bejussanak a lakásodba és körülnézhessenek a szemetesben üres májkrémes dobozok után!


Nagyon öntörvényű, önálló jellemű kutyák, elég nehezen kezelhetőek, tapasztalt, erős kezű gazdát igényelnek. Van eszük, csak sajnos használják is, mindig megtalálják a kerítés gyenge pontját, minden zárat kinyitnak és tudják, hogy járjanak túl az eszeden. Nagyon következetes nevelést igényelnek, és még úgy sem lesz problémamentes velük az élet. A mienk 15 évig élt, és nem volt hét, hogy valami rossz fát ne tett volna a tűzre.

Nem a kedvedet akarom elvenni, ne haragudj, de én inkább valami más fajtát ajánlanék.

2011. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Hovarju ***** válasza:

szerintem első kutyának ne válassz Beagle-t. Pláne úgy,hogy csak kinézet alapján választanátok.

Nagyon okos kutyák és nagyon öntörvényűek. Csak következetes nevelés mellett lesznek szófogadóak, és rengeteg mozgásra van szükségük.

2011. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Utolsó: Azért nem kell ennyire leminősíteni a beagle-ket..Attól,hogy neked nem volt sikered vele (ami nyilván nem a kutya hibája) attól másnak még lehet.Nekem 3 is van,és bár tényleg nem a legkönnyebben kezelhető kutyák,de nekem 2 éves koruk után már teljesen jól viselkednek egyedül is.Amúgy meg előtte sem viselkedtek rosszabbul mint egy átlag kutya.Ja,és bent laknak velünk a lakásba,ugyanis kint nagyon fáznak.
2011. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat,utolsó előttinek írtam.
2011. dec. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!