Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vannak itt olyanok, akik nem...

Vannak itt olyanok, akik nem a pénz sajnálata miatt nem ivartalaníttatják a kutyájukat, hanem mert nem viszi rá a lélek?

Figyelt kérdés
2019. febr. 3. 00:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ivaros kanjaim vannak sportra. Amíg aktívan dolgoznak, nem ivartalanítom őket. Ha nyugdíjasak lesznek 7-8 évesen, akkor az egyik első dolgom lesz a műtét.

Nem a betegség miatt kell ivartalanítani, hanem a betegség elkerülésére! Ha már beteg, régen késő és sokkal kockázatosabb is még ez az alapból rutin műtét is!

2019. febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem már lassan 40 éve vannak kutyáim, cicáim.Régen nem voltak ivartalanítva, én is úgy gondoltam, nem természetes dolog, sajnáltam, stb.

Aztán pár tragikus eset arra késztetett, hogy a szemléletemen változtassak.

Egyrészt fiú-lány kutyát együtt tartani enélkül nagyon nehéz,mert ugye szaporodnak.A cicák szintén.Kandúrjaim átlagban a 2-3 éves kort alig élték meg, elvesztek, megmérgezték, halálos kórt elkaptak, a lánycicák sorra szülték a rakás kiscicát.Nem lehetett nekik jó gazdát találni.Méhgyulladás,egyéb betegségek, amelyek ivartalanítással megelőzhetőek lettek volna.

Most minden állatom a megfelelő időben ivartalaníttatva van.Ez a legjobb megoldás.Tudok hasonlítani.

2019. febr. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
33%

En nem ivartalanittatom. Betartom a szabalyokat ,viszem sportolni es en is sportolok.

En se vetetem ki a mehem.

Az elozo kutyamnal is oltogattak a gyenge emberek. Pedig akkor tudsz magadra felnezni,ha egy nagy eros dominans kutya hsllgat rad. Tuzelo kutyarol es macskarol is lehivtam.

2019. febr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Utolsó inkább hagyjuk ezt a felfogást :D
2019. febr. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A saját kutyádnak parancsolsz, de más kutyájának vagy egy kóbor kutyának is tudsz? A közlekedési szabályok betartása sem elegendő, hogy baleseteket kerülj el, figyelni kell a többiekre is, különösen a hülyékre, kutyáknál is ugyanúgy nem elég, hogy a sajátodra figyelj. Én úgy vagyok vele, jobb a békesség, azt az energiát, amit ilyen helyzetekben elpocsékolnék, inkább hasznosabbra fordítom, játékra, tanításra, sportra.

De tudom, hogy nem az ivartalanítás pártiaknak szólt a kérdés, csak egyesek túlságosan biztosak magukban, csakhát baj azokkal szokott történni, akik úgy gondolják, hogy á, velük soha...

2019. febr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
#13, ezt a baromságot! Ez kb az a felfogás, hogy nehogymár beoltasd a gyerekedet betegségek ellen! Hisz akkor tudsz csak magadra felnézni (ennél nárcisztikusabb szöveget nem is hallottam még), ha erős gyereked van, erős immunrendszerrel!
2019. febr. 9. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!