Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férfi létemre csak szerintem...

Férfi létemre csak szerintem nem jó dolog, hogy sok anya már az előtt is dolgozik, hogy a gyereke elérné az általános iskolás kort?

Figyelt kérdés

Onnantól, hogy a gyerek már jár iskolába, szerintem is jó, ha elkezd dolgozni a nő is, de előtte szerintem nem kellene. Ha az előtt is dolgozik a nő, hogy a gyerek iskolába járna, akkor az anya amint lehet, bedugja a gyerekét egy óvodába, sőt, rosszabb esetben akár az előtt már bölcsődébe is, aztán amikor mindkét szülő hazajön fáradtan, már csak tehernek érzik a gyereket, és próbálják minél hamarabb lefektetni (megszabadulni tőle), hogy egy kicsit pihenhessenek a munka után. Miután ezt a cikket elolvasva rájöttem, hogy mennyiféleképpen csinálhat a gyerek saját szülője lelki sérültet a gyerekéből, azt gondoltam, hogy ha lesz valamikor gyerekem, nincs az az Isten, hogy bölcsődébe vagy óvodába vigyem, iskola előtt nem menne semmilyen közintézménybe (ettől függetlenül hívnék gyerekeket, hogy barátkozzon velük), mert ha miattam (egy rossz döntésem miatt) lelki sérült lenne a gyerekemből, azt soha sem bocsátanám meg magamnak (nem mellesleg ezt elolvasva azon is elgondolkodtam, hogy akarok-e én egyáltalán valaha is gyereket vállalni (az előbb említett ok miatt), és már nem nagyon hiszem, hogy valaha is készen állnék rá, hogy jól felneveljek egy gyereket): [link] Rengeteg szülő meg csak úgy más emberekre bízza a gyerekét ebben a kritikus korszakban, akiket alig ismer.


A másik meg, hogy a szülők egyre korábban vesznek okostelefont, tabletet a gyereküknek (már óvodásoknál is egyre többször látni ezeket), hogy addig se kelljen velük foglalkozni miután hazavitték őket az óvodából. Így viszont nem is a szülők, hanem az óvoda, az internet és az onnan áradó szenny neveli a gyerekeket (mert ugye kevés gyerek fog például tudományos témákról olvasni az interneten), ami mondanom sem kell rengeteg problémához vezet, például azokhoz, amikről ez a videó is szól: https://www.youtube.com/watch?v=0Y45tFSG_Pc A mostani (de)generációt is legfőképp ezeknek a dolgoknak tulajdonítom, így 19 éves fejjel. Hogy egy számomra szimpatikus csoporttól idézzek: "A mai gyerekek sok szeretetet kapnak. Annál kevesebb nevelést."



2017. jún. 1. 18:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Attól, hogy vki bölcsödébe/óvodába jár, még nem lesz lelki sérült? Mitől is lenne azt? Én 7 évesen már hegymászórátborba mentem lány létemre és akkor sem lettem lelkisérült, mikor sátorba aludtam egy hétig. Nem jókedvkben adják bölcsibe/óvoba a szülők a gyereket, hanem mert mégis ki dolgozik meg a pénzért, ha nem ők?
2017. jún. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
A "Férfit" idézőjelbe tenném, inkább csak fiú létemre.
2017. jún. 1. 18:34
 3/40 anonim ***** válasza:
74%
Az elképzeléseddel csak egy baj van. a gyerek is unatkozik otthon, hiába mennek ide-oda, kell a szocializáció a gyereknek. Másrészt anyuka is idegbajt kap, ha nem kap a gyerekén kívül más ingert. 2-3 év otthon lét azért elég sok. Látszik, hogy csak 19 vagy (és férfi) és semmi rálátásod nincs a dolgokra.
2017. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Van egy rossz hírem, az óvoda kötelező 3 éves kortól.

Persze lehet kibúvót találni, de inkább azzal teszed lelki sérültté, ha megfosztod a szocializációtól.

2017. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

#1:

Hát, az igaz, hogy nem feltétlenül, de szerintem ott még nagyobb az esélye, mint otthon (ugye a cikk írja, hogy hogyan csinálhat egy szülő lelki sérültet a gyerekéből), az óvónőket meg nem is ismerik a szülők, simán meg tudják játszani magukat a szülők előtt. Hogy példát mondjak, nekem is és a húgomnak is volt olyan tanárja, akinek a stílusából lerítt, hogy utálja a gyerekeket (biztos csak azért lett tanár, mert azt gondolta, hogy könnyű munka és több a szabadság, mint általában), a szülők előtt meg persze elővett egy mézesmázos stílust. Gondolom az óvónők között is létezik ilyen, ami egy óvodás korú gyerek számára még rosszabb.

2017. jún. 1. 18:41
 6/40 A kérdező kommentje:
Direkt írtam, hogy hívnék hozzánk gyerekeket (azt kihagytam, hogy szülővel megbeszélve), hogy barátkozzon.
2017. jún. 1. 18:43
 7/40 anonim ***** válasza:
93%

Aha és ez miért az anya dolga? Szoptatáson kívül minden mást el tudsz te is látni. Miért nem maradasz vele te otthon ha neked ez olyan fontos? Ja azt már nem, gondolom kell a kis pénzed, önállóságod, változatosság, haverok, sörözés, amíg anyuka otthon robotol.

Oszt azt áruld már el, hogy miből lesz nyugdíja anyukának ha éveken keresztül otthon van (mi van ha több gyerek van?? az 10-20 évbe is beletelhet.) Fizeted a megélhetését amíg meg nem hal? És ha elváltok? Vagy neadjisten veled történik valami akkor mi lesz?

2017. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%

Az nem szocializáció, hogy áthívsz valakit.


Az idegen környezetben való boldogulást, az önálló társas kapcsolatok kialakítását nem tudod se random társas programokkal, se előre kiválasztott "barátokkal" biztosítani.


Arra pedig még ki sem tértünk, hogy egy gyereknek nem csak az anyjára van szüksége. Az pedig, ha egy nő 6-7 évig otthon van, a legtöbb családban olyan áldozatot követelne, hogy apuka tűnne el teljesen a képből, mert annyit dolgozna ezért a (rossz) "modellért".

2017. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

#7:

Először is , nincs még ilyen dolgom hála Istennek, másodszor nem írtam, hogy ezek a dolgok csak az anya dolgai (igaz nem írtam az apa feladatairól nevelés szempontjából), de az anya nevelése általában hangsúlyosabb, és az állatvilágból kiindulva (tetszik-nem tetszik, több mindenben hasonlítunk az állatokra, mint először gondolnánk) ez így van rendjén.

2017. jún. 1. 18:54
 10/40 anonim ***** válasza:
71%

Biztos vagyok benne, hogy sok anyuka otthon lenne, és a gyerekével törődne munka helyett, de ezt nem mindenki engedheti meg magának. Épp elég rosszul érzheti magát egyik-másik anyuka, akinek bölcsődébe kell dugni a gyereket, hogy vissza tudjon menni dolgozni, szóval szerintem nem arról van szó, hogy a szülő nem akarna velük lenni.

Az óvodáról pedig nem gondolom, hogy káros a gyerekre, és ha jól tudom, van egy kötelező év, amit járni kell, de talán már több is.

2017. jún. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!