Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnek spaniel melle meg...

Szeretnek spaniel melle meg egy kutyat. A dobermann, a dalmata kozt nem tudok donteni. Szerintetek? Amugy mas kutyafajtakat is mondhatnatok.

Figyelt kérdés
Rolam: leginkabb otthon vagyok kb 2 hetente jarok buliba,hetkoznap reggel 7 kor elmegyek 5korul jovok. Nagytestu kutyat szeretnek. Nem jarok mozogni de a kutyamert szivesen. Sokszor otthon ullok. Van kert. Anyamal a tesomal a macskankal es a spanielunkel elek. Ha van rolam meg kerdes hogy tudjatok fajtat ajanlani kerdezetek.

2019. febr. 3. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én dalmatát szerettem volna, de mindenhol azt olvastam, hogy nagyon erõs jellemǔ, határozott kezet igénylõ, kiemelkedõ mozgásigényǔ kutya. Más fajtákhoz nem tudom hogyan viszonyul, de ha egèsz nap nem vagy otthon és nem tudsz vele foglalkozni, akkor sztem érdemes másik fajtát választanod.
2019. febr. 3. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
sztem hozz menhelyről
2019. febr. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A dalmata makacs, a dobermann pedig munkakutya, kell vele járni kutyaiskolába és szigorúan kell nevelni, emellett nagyon gazdicentrikus, tehát a fenekedben lenne egész nap, ha tehetné, így megviselné hogy egész nap távol vagy, amikor dolgozol. Arról nem is beszélve, hogy mindkettő rövid szőrű, így lakásban kell tartani őket 10 fok alatt, ha meg ilyen sokat dolgozol, nem bírják ki. A dobira sokkal több időt kell szánj fárasztás, nevelés, tanítás terén. Ezek alapján neked egyiket se ajánlanám.
2019. febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Két teljesen más fajta, teljesen más igényekkel. Ne a küllem alapján válassz!


Kinti vagy benti lesz? Kutyasuliba jártok? Mit fogsz vele sportolni? Mennyire fogod tudni jól nevelni? Pl ha dobermann lesz és visszafordul rád, neked megy, bevédi a helyét, stb. hogy kezeled le? Mennyit költenél a vételárra, havi tartásra?


És ha eleve lustább, otthon ülős alkat vagy, akkor hidd el, hogy nem fogsz a kutya kedvéért kimenni gyakorolni vagy órákra sétálni esőben, hóban, -15 fokban vagy melegben! Még az első 1-2 hónap működne, utána nem! A te életritmusodhozz válassz kutyát, mert csak akkor lesz harmónikus a kapcsolatotok!

2019. febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most is van egy spanielem regen velejartam futni, miota kerteshazban vagyunk nagyon nem szeret igy csak neha megyunk amugy akertben futatom. Jartunk sokaig kutyasuliba. Ismerem mind a ket fajtat. A rokonom a szomszed utcaban lakiki o jar at napkozben is a kisaszonyhoz.
2019. febr. 7. 17:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja es azert irtam hogy otthon vagyok mert igy van delutan, este es hetvegen idom veluk lenni es veluk foglalkozni. Ki biztos nem zarnam oket meg ha kinti fajtak is lennenek akkor sem!
2019. febr. 7. 17:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Jarnod kell futni a dobival meg a dalmataval is.

Ha tudsz olvasni,akkor kar kutyaiskolaznod. Na meg az orzovedo kutya az csak a gazdajanak fogad szot. Nekem elrontotta az oktato. Alaasta a tekintelyem.

Fennel :Kutyapszichologia

Etologiarol szol a konyv: a kutyak evoluciok soran kialskult viselkedeserol.

2019. febr. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!