Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann első kutyának lehet?

Dobermann első kutyának lehet?

Figyelt kérdés
2019. jan. 1. 01:11
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Miért ne? Mert itt azt írják?
2019. jan. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igaz
2019. jan. 1. 02:00
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom, hogy határozottabb gazdát igényel, mert kissé öntörvényű, ha nem nevelik, átveszi az uralmat, pl. régen olvastam olyan családról (ismerőstől is hallottam), hogy a nem nevelt kutya úgy döntött, csak az jöhet ki a házból az udvarra és csak akkor, amikor ő megengedi...
2019. jan. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Makacs, nagyon önálló, kemény, domináns, magas agresszió szintű kutyák. Nem rajtuk kell megtanulni nevelni és következetesnek lenn! Amíg megtanulsz nevelni, megtanulod a technikákat, megtanulsz következetes lenni, jól dícsérni, jól oldani, jól tiltani, megtanulod az érzelmeidet használni, az 2-3 év. Addig a kutyának millió rossz beidegződése lesz.

Csak válaszolj arra, hogy mihez kezdesz, ha a kutyád elmegy vad után? Ha kitámad más kutyákra? Ha bevédi a fekhelyét, ételét? Hogy fogod ezeket lereagálni?

2019. jan. 1. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Persze hogy lehet! De mindenkėpp jarjatok suliba.
2019. jan. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Előzetes tájékozódás - szakemberektől,tenyésztőktől- okos kölyökválasztással, kutyaiskolába járással és fajtának megfelelő fárasztással lehet első kutya.

Kérdès, hogy tisztában vagy-e ezekkel az igényekkel, és hajlandó vagy-e 10-15 évig biztosítani neki, alakuló lehetőségeidhez képest?

2019. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Azért arra is fel kell készülni, hogy tenyésztő nem ad teljesen tapasztalatlan, kezdő gazdának dobermannt. (Sem malit, sem kaut, sem rottweilert, sem amstaffot, sem munka nj-t, egyetlen komolyabb kutyát sem.) És ez nagyon jogos! Egy ilyen kutya elrontása közveszélyes! A kezdő gazda pedig még nem kipróbált, hogy mennyire elszánt, mennyire gondolja komolyan a kutyatartást, mennyire tud felelős lenni. Sajnos a standard az szokott lenni, hogy ha nem megy a nevelés és rombol, ugat, agresszív a kutya, akkor megy láncra, kennelbe. Majd utcára, menhelyre, fajtamentéshez. Csaknek az összes dobermann a menhelyeken és fajtamentésnél így került oda.
2019. jan. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ahogy azt írják fentebb. Kell hozzá a határozottság, hogy igenis jó kutyát nevelsz belōle, történjék bármi. Nekem volt sajnos szerencsém egy elrontott dobermannhoz, majdnem megölte a kutyámat és emberre is veszélyes volt, irtó domináns testtartása volt és bevédte minden elōl a gazdáját, beleértve a családját is. Rettegtek a gyerekek tōle és ezért kennelbe zárták, aminek következményeként véglegesen megkattant a kutya. Nem mutatták meg neki soha mi a helyes, mi nem, hát eldöntötte magától. Jó kezekben viszont egy szelíd, kajla, csodálatos eb tud lenni. Beszélgess tenyésztōkkel, sulisokkal, kiképzõkkel errōl, tapasztalatok alapján nem fognak butaságot mondani. Ha látják benned a teljes elszántságot, akár kaphatsz is kutyát, de valószínūleg a sulizás feltétele mellett.
2019. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem nemsokára lesz dobim. Második kutyának. Tapasztalatom, hogy az első kutyám is tanított, kutyasuli, napi többszöri foglalkozás, de sok mindent másként csinálnék a mai tapasztalataimmal vele kapcsolatban. Keményebb, céltudatosabb lehettem volna, pedig anno azt hittem, hogy jól csinálom. Most már ezeket a hiányosságokat ki fogom küszöbölni. Erre volt jó az első kutya, hogy mindezt tudatosítsam magamban. Egy dobinak határozott, erős személyiségre van szüksége. Különben meg a tenyésztők is megkérdik (már, akit érdekel a kiskutya sorsa), hogy van-e tapasztalatod. Ha mégis belevágsz, kösd fel a gatyád. Én már 2 hónapja kötögetem, készülök, pedig csak néhány hónap múlva jön a házhoz.
2019. febr. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!